Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Canon Canoscan 8800F – skenující polo-profesionál

Canon Canoscan 8800F – skenující polo-profesionál

Recenze
Canon CanoScan 8800F_1667839702
Canon CanoScan 8800F
Produkt není určen k prodeji.

Máte potřebu digitalizovat své fotografie z dob, kdy digitální fotoaparát byl luxusem? Hledáte zařízení pro převod tištěných dokumentů do digitální podoby? Nebo máte tiskárnu a rádi byste kopírovali? Pro Vás je tu pomocník jménem CanoScan 8800F.

Firmu Canon myslím není potřeba představovat. Na trhu s kancelářským vybavením (a nejenom tím) je jednou z nejznámějších značek. Co se týče dnes testovaného produktu, jedná se o skener, který je určen především pro grafiky, fotografy a designéry požadující kvalitní fotografie, ale nepotřebují (nebo si nemohou dovolit) profesionální přístroje, jejichž ceny se pohybují v řádech desítek tisíců korun.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canon 8800F - ilustrační foto výrobce

Balení a dodávané příslušenství

Skener je dodáván v modro-bílo-červené krabici, která má rozměry 58 x 38 x 18 cm. Naleznete na ní technickou specifikaci produktu, seznam přiloženého softwaru a obrázkový seznam toho, co vše v balení naleznete. Vše je chráněno polystyrenem. Samotný skener je pak navíc chráněn polyethylenovým obalem. Hned pod víkem, v samostatné krabičce jsou uschovány rámečky pro filmy.

Jsou celkem tři – na klasický 35mm kinofilm, zarámované diapozitivy a na svitkový film 12cm.

Dále je přiložen napájecí adaptér, který mění napětí na hodnotu 32V. Každého jistě potěší přibalený stíněný vysokorychlostní USB kabel. Jeho přikládání k produktům není u většiny výrobců pravidlem a zde nás Canon ušetřil zbytečné cestě do nejbližšího IT obchodu po zjištění, že nemáme skener jak připojit. Poslední věcí, kterou naleznete po rozbalení kartonové krabice, budou dvě CD s přiloženým softwarem. To první je s ovladači, elektronickou příručkou a několika programy, o kterých se rozepíšu níže. Na druhém CD naleznete skenovací software SilverFast SE a Adobe Photoshop Elements.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kompletní příslušenství

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rámečky na skenování filmů – zleva: 35mm kinofilm, svitkový 12cm film, zarámované diapozitivy

Vzhled a zpracování

Tato kapitola je u většiny kancelářských zařízení vcelku nepodstatná, neboť design je jednou z posledních věcí, dle kterých se skenery, tiskárny, kopírky vybírají. Proto se nebudu rozepisovat a pokusím se o co nejstručnější charakterizování vzhledu.

Vnější zpracování je konzervativní a dobře zapadne jak do kanceláře nebo grafického studia, tak do domácnosti. Ovládací panel a středová část horní strany skeneru je vyvedena z nešťastného lesklého plastu. Zvláště u ovládacích tlačítek to nemusí být pro každého ideální, co se údržby týče. Po skenování většího počtu fotek nevypadá zrovna nejlépe díky dobře patrným otisků. V zadní části nalezneme připojení obou kabelů – USB a AC adaptér. Velikostně se drží skener standardu plochých deskových skenerů. Jeho rozměry jsou 272 x 479 x 100 mm a přibližná hmotnost 4,2kg.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Čelní pohled

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ovládací tlačítka

Technické parametry

Optické rozlišení

4 800 x 9 600 dpi

Interpolované rozlišení

25 – 19 200 dpi

Skenovací prvek

CCD snímač

Zdroj světla

Bílá LED dioda

Rozhraní

Hi-speed USB 2.0

Max. velikost skenovaného dokumentu

A4 (216 x 297 mm)

Rychlost skenování náhledu (A4 - barevná)

3 s

Rychlost skenování (A4 – barevná 300 dpi)

7s

Barevné skenování (1 řádek, 300 dpi)

1 ms

Barevné skenování (1 řádek, 4800 dpi)

12 ms

Rychlost skenování filmu (12 políček 35mm)

12 min

Maximální spotřeba za provozu

18W

Spotřeba v pohotovostním režimu

1,5W

Programovatelná tlačítka

3

Podporované OS

Windows 2000/XP/Vista Mac OS X v 10.2.8–v 10.4

Cena*

4511,- Kč včetně DPH a poplatků

* uvedená cena je pouze orientační a platí k datu vystavení článku

Největším lákadlem tohoto skeneru je nulová zahřívací doba, která je možná díky bíle LED diodě a taky vysoké skenovací rychlosti. V následující tabulce naleznete časy naskenování celobarevné stránky časopisu formátu A4. Pro tento test nebyly nastaveny žádné filtry.

75 dpi

2,80 s

100 dpi

3,00 s

150 dpi

3,20 s

200 dpi

4,80 s

300 dpi

5,30 s

400 dpi

15,00 s

600 dpi

16,50 s

Další užitečnou pomůckou jsou tři programovatelná tlačítka (COPY, PHOTO/FILM, E-MAIL). Ty umožňují nastavení následujících funkcí:

Uložit – Naskenovaný dokument, či obrázek je okamžitě uložen do předem nastaveného adresáře

Kopírovat – Naskenovaný dokument, či obrázek je odeslán na tiskárnu, kde je vytištěn – předem se nastavují atributy kopírování – počet kopií, typ papíru, velikost papíru

Tisk – Velice podobné předchozí možnosti s tím rozdílem, že je možné naskenovat několik dokumentů, které se uloží do fronty tiskárny a až poté vše vytisknout

Pošta – Umožňuje naskenovaný dokument okamžitě zaslat jako přílohu emailu

OCR – Skenování textu a následné převedení do textové podoby

Foto – 1 – Naskenované dokumenty jsou uloženy do adresáře a následně otevřeny ve zvolené aplikaci

Foto-2 – Stejné jako Foto-1, pro každou z těchto možností jde nastavit různé atributy skenování a zvolit rozdílnou aplikaci pro následné otevření

Zobrazení hlavní nabídky – zobrazí úvodní menu aplikace MP Navigator EX (viz. obrázek níže)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní nabídka programu MP Navigator EX – řídícího centra skeneru

V praxi – skenování fotografií

Nyní se dostáváme k praktické části. Začneme tím, co asi bude využíváno nejčastěji – skenování klasických fotografií.

Máme několik možnosti, jak tento úkon provést. Pojďme se tedy podívat na tu první – skenování pomocí MP Navigatoru.

MP Navigator EX

Tento způsob je velice jednoduchý a rychlý. Je určen pro rychlé naskenování fotografie, kdy nám nejde o kvalitu, ale spíše o rychlost. Jediným možným filtrem, který jde nastavit je „Zaostřit s maskou“ – jaký je rozdíl s/bez něj můžete vidět na obrázku níže – nevýhodou umělého zaostření je u nekvalitnějších fotografií vystoupení šumu. Tato funkce funguje na principu zvýraznění obrysů ve fotografii.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Skenování fotografií v Navigatoru

Nastavení je velice jednoduché a při volbě základního nastavení je to otázka několika sekund. Skenování více fotografií najednou není o nic složitější. Nejmenší možnou mezerou mezi fotografiemi je 0,5cm, při menších hodnotách již software bere naskenovaný obraz jako jeden snímek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nastavení skenování fotografií – takto bylo nastaveno skenování při testu

Následují ukázkové fotografie naskenované s rozlišením 300 dpi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zaostření s maskou – vlevo je filtr zapnutý, vpravo vypnutý

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ScanGear

Další možností jak naskenovat fotografie, je použití aplikace jménem ScanGear, kterou spustíte zatrhnutím volby „Použít ovladač skeneru“ v Navigatoru EX. Tento program je určen pro využití při kvalitním skenování, a proto poskytuje mnohem více nastavení a filtrů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí aplikace ScanGear

A právě nastavení obrazu při skenování bude další věcí, na kterou se podíváme. U každého filtru je výřez fotografie, na kterém je účinek filtru nejlépe patrný. U všech fotografií platí to, že vlevo je filtr zapnutý, vpravo vypnutý.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nastavení obrazu pro skenování v aplikaci ScanGear

Automatické tónování – má za úkol upravit barvy k jejich reálnějšímu zobrazení pomocí optimalizování úrovně jasu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Automatické tónování - vlevo je filtr zapnutý, vpravo vypnutý

Další funkcí v nabídce „Nastavení obrazu“ je „Zaostřit s maskou“, ale protože je jako jediný filtr dostupná i pro základní skenování v Navigatoru a rozdíl jsem již ukazoval výše, rovnou přistoupím k dalšímu nastavení.

Descreen

Toto nastavení má na starosti korekturu rastru, popřípadě potlačit jev nazývaný moaré při skenování tištěných fotografií či jiné grafiky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Descreen, neboli korekce rastru - vlevo je filtr zapnutý, vpravo vypnutý

Zeslabit prach a škrábance

Myslím, že není třeba toto nastavení dále vysvětlovat, jen dodám, že mě opravdu mile překvapilo svou funkčností, pouze u jedné fotografie se stalo, že tato funkce odstranila detail na fotografii v domnění, že jde o škrábanec , funkce má tři stupně použitelnosti (low, medium, high) – u nejvyšší citlivosti, kdy se odstraňují i ty nejmenší vady na fotografii však můžou zůstat po odstranění stopy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zeslabit prach a škrábance - vlevo je filtr zapnutý, vpravo vypnutý

Oprava vyblednutí – vhodné na skenování fotografií, které vinou světla nebo počasí vybledly, či z nich vyprchaly barvy, toto nastavení má rovněž tři úrovně (low, medium, high) - u té nejvyšší ovšem může dojít k tomu, že se barvy stanou nereálnými

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oprava vyblednutí - druhý stupeň (Medium) - vlevo je filtr zapnutý, vpravo vypnutý

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oprava vyblednutí - třetí stupeň (High) - vlevo je filtr zapnutý, vpravo vypnutý

Oprava zrnitosti

Při pořízení fotografie na vysoce citlivý film může dojít k vzniku zrnitosti a právě to má tento filtr potlačit, bohužel jsem nenalezl vhodnou fotografii, na které by se toto nastavení dalo demonstrovat

Oprava podsvícení

Jistě se Vám někdy stalo, že jste vyfotili snímek proti zdroji světla a na snímku vznikla nepříjemná skvrna, tento filtr se snaží tento jev eliminovat tím, že v obrazu zvýší jas podle toho, jak moc je zdroj světla patrný, pro lepší posouzení funkčnosti uvedu fotografie celé, tento filtr hodně závisí na konkrétní fotografii a ne vždy jde použít

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oprava podsvícení – původní fotografie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oprava podsvícení – střední nastavení (Medium)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oprava podsvícení – největší nastavení (High)

Oprava stínu podél vazby

Je vhodné používat toto vylepšení obrazu pro skenování otevřených knih nebo brožur, eliminuje stín pod vazbou, který vzniká nedolehnutím na desku skeneru celou plochou

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oprava stínu podél vazby - vlevo je filtr zapnutý, vpravo vypnutý

V praxi – skenování filmů

Jak již jsem se zmínil v úvodu, skener je schopen skenovat 35mm kinofilm (negativ i pozitiv), 12cm svitkový film a zarámované diapozitivy. Políček kinofilmu je možné skenovat až 12 najednou, diapozitivy v rámečcích 4 a svitkový film o rozměrech 6x22 cm. Pro testování jsem měl dostupné bohužel pouze klasický 35mm kinofilm, ale lze předpokládat, že výsledky u jiných typů filmu by byly velice podobné.

Skenování je velice pohodlné díky rámečkům, do kterých se film uchytí. Před samotným vložením těchto nástavců do skeneru je nutné odejmout bílou desku, která je klipem připevněna k víku skeneru a která by při skenování filmu v rámečku překážela a způsobila by nemožnost dovřít víko, na což v případě ponechání desky software automaticky upozorní a nedovolí proběhnout skenování.

Skenovací doby u filmů jsou ve srovnání se skenováním fotografií samozřejmě větší. Jak na tom jsou, si můžete prohlédnout v tabulce níže. U testu byl použit filtr „Zaostřit s maskou“. Neuvádím všechny možné rozlišení – pro představu o trvání skenování myslím postačí tyto tři nastavení. Uvedené časy jsou i s předběžným skenováním.

300 dpi

17,20 s

600 dpi

48,00 s

4800 dpi

4:87 min

MP Navigator EX

Stejně jako tomu je u skenování fotografií i filmy jdou skenovat několika způsoby. Prvním z nich je samozřejmě pomocí Navigatoru EX. Nabídka je totožná s tou, která je využita u fotografií, tudíž je jediným možným filtrem „Zaostřit s maskou“. Jak funguje u filmů, je možné vidět na obrázku níže. Nejvíce patrný rozdíl je při pohledu na stromy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zaostřit s maskou u filmu - vlevo je filtr zapnutý, vpravo vypnutý

ScanGear

I u této aplikace je část skenování filmů totožná s tou u fotografií. Proto přejdu rovnou k jednotlivým vylepšením obrazu a tentokráte již bez popisu jejich funkcí.

Automatické tónování

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Automatické tónování u filmu - vlevo je filtr zapnutý, vpravo vypnutý

Odstranit prach a škrábance

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Odstranit prach a škrábance u filmu - vlevo je filtr zapnutý, vpravo vypnutý

Oprava vyblednutí

U tohoto testu jsem marně hledal snímek na kinofilmu, který by byl vybledlý, proto jsem zvolil tuto fotografii, na které ale použití tohoto vylepšení způsobí nereálné barvy. Pro demonstraci je to však dostačující.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oprava vyblednutí u filmu - vlevo je filtr zapnutý, vpravo vypnutý

Oprava zrnitosti

Bohužel ani u filmu jsem nenašel vhodný snímek pro demonstraci.

Kinofilm vs. fotografie

Nyní bych pro srovnání uvedl čtyři snímky. První dva jsou pořízeny z naskenovaného kinofilmu. Následující dva jsou naskenované fotky 13 x 9cm. Při skenování těchto snímků byly použity tyto vylepšení obrazu: Automatické tónování, Zaostřit s maskou a Zeslabit prach a škrábance.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Srovnávací snímek - skenovaný kinofilm

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Srovnávací snímek – skenovaný kinofilm

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Srovnávací snímek – skenovaná fotografie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Srovnávací snímek – skenovaná fotografie

Skenování do textové podoby – OCR

Skenování textu a následný převod do digitální podoby je prováděn v aplikaci jménem OmniPage SE. Testy jsem prováděl na straně formátu A4 plně popsané českým textem. Tisk byl tisknut na obyčejné inkoustové tiskárně a neměl tedy kvalitu časopisového textu.

Před převodem českého textu je nutné zvolit lokalizaci v nastavení programu. S češtinou nemá OmniPage téměř žádné problémy, samozřejmě chybí ve slovníku některá hovorová slova a tak je nutné jejich opravu ignorovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Textový editor v OmniPage SE, zvýrazněná písmena aplikace nerozpoznala a je nutná jejich oprava

Holý text je tedy zvládán vcelku bravurně. Pojďme se teď podívat, jak si skener poradí s časopisovým textem obsahující obrázky.

U časopisů je několik faktorů, které OCR téměř znemožňují – ať už barevný podklad, psaní do sloupců, přítomnost tabulek, obrázků atd.

Na následujícím obrázku je originální předloha časopisu. Na dalším je vidět, jakým způsobem si OmniPage (ne)poradil s tímto textem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Předloha pro test skenování časopisového textu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Předloha převedená do digitální podoby v OmniPage

Posledním testem OCR bude naskenování pravidelného textu s obrázky a následné uložení do *.doc formátu a samostatné uložení obsažených obrázků. Níže je opět zobrazena předloha, následuje převod v OmniPage a výsledek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Předloha skenovaného textu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Převod textu v OmniPage

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Výsledný *.doc dokument

Jak je z obrázků patrno, černobílý text s obrázky nedělá větší problémy. Jediným problémem co může nastat při skenování textu s obrázky je fakt, že v obrázku může být určitý tvar nebo křivka, která vypadá jako písmeno nebo znak – v tom případě se samozřejmě aplikace snaží převést i tyto „znaky“ a může tak pozměnit obrázek obsažený ve skenovaném textu.

Další software

Na přiloženém CD naleznete ještě další dvě aplikace. Ty ovšem nejsou k práci tolik důležité a je možné je nahradit jakýmkoli softwarem.

Prvním programem je Presto! PageManager 7.15, což je správce fotografií a dokumentů. Práce s ním je pohodlná díky snadnému a přehlednému ovládání. Umožňuje jednoduchý OCR převod, včetně českých textů. Obsahuje malý ovládací panel Presto! Scan button který obsahuje 5 tlačítek, přes která můžete snadno a rychle spustit tyto úkony: skenování do Presto! PageMangeru, skenování do WordPadu (OCR), skenování do MSpaintu (Malování), skenování do PDF a nakonec skenování OCR přes zvolenou aplikaci.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Presto! PageManager

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Presto! PageButton

Posledním programem, o kterém se zmíním je PhotoStudio 5.5 od společnosti ArcSoft. Tato aplikace je klasickým grafickým editorem a dobře poslouží tomu, kdo nemá přístup k drahým placeným programům.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Photo Studio 5.5

Klady a zápory

+

-

Rychlost skenování

Lesklý povrch ovládacích prvků

Nulová zahřívací doba

Délka USB kabelu

Kvalitní software

Zpracování rámů pro filmy

Poměr cena/výkon

Bohaté příslušenství

Závěrečné hodnocení

Pokud uvažujete o koupi kvalitního skeneru s možností skenování filmů, měli byste o tomto kousku z dílen Canonu určitě zauvažovat. Jeho přednosti jsou jasné – rychlost a vynikající poměr cena/výkon. Dalším velkým plus je dodávané příslušenství a software, který je na vysoké úrovni. OCR (Optical Character Recognition), neboli optické rozpoznávání znaků je velmi povedené a se souvislým textem jsem nezaznamenal větší problémy, i když nebyla kvalita tisku zrovna největší.

Co se negativů týče, jsou jimi opravdu jen kosmetické „vady“, a sice ovládací panel vyvedený z lesklého plastu, který po několika použití nepůsobí zrovna estetickým dojmem a poměrně krátký USB kabel (170cm). Sečteno a podtrženo – koupi tohoto skeneru můžu vřele doporučit.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (26)

Kvalitka

ve skenerech se teda moc nevyznám, ale tohle vypadá na kvalitku :-)

@BabKiN: Tak tenhle scanner je fakt třída. A ta recenze je fakt hodně kvalitní. Chválím autora a doufám že autor bude takhle pokračovat. Jen tak dál.

@sasmen: souhlasím ... autor se musel hodně posnažit a je to na tom vidět :-)

@carneroo: Asi prozatim nejlepsi recenze, ktera tu byla, krasne dlouha, vysvetluje vsechny funkce a hlavne je i testuje! ;) davam za 1

@carneroo: přesně tak, recenze se na czc zlepšují. Když se člověk podívá na články z dřívějška plné gramatických chyb a překlepů o kvalitě nemluvně...jen tak dál

@t.o.m.k.o: přesně, jen tak dál

@t.o.m.k.o: Ano souhlasim, je to hodne povedenej kousek. Ja sice preferuji multifunkcni zarizeni, ale po precteni teto recenze jsem na vazkach?
Je perfektni, ze tento skener ma takove veci jako jsou:
-Nulová zahřívací doba
-Funkce kopírky
-Rychlost
-Přesné a rychlé spojování formátů a mohl bych pokracovat dal...
Je pravdou, ze toto je vykoupeno cenou, ale i tak si tento skener najde svoje zakazniky.
Davam take 1 ,za perfektni recenzi!!!

@Himer: paradni rencenze a jeste lepsi scanner :) vypada fakt dobre

@kubee: fakt dobra recenzička

@BabKiN: taky souhlasím, možná si ho koupím.

Pěkné

Recenze je celkem slušná o proti předchozím autorům recenzí. Jinak skener je to taky na docela dobré úrovni. Canon je moje oblíbená značka.

Souhlas

souhlasim s tebou

DOTAZ

umí i narovnávat fotografie, které byly na skleněnou plochu umístěny nakřivo? pokud ano jdu do neho. dekuji obr

@obrobr: Dobrý den,
funkci automatické narovnavaní tento stroj nemá. Pokud Vám jde přímo o toto, doporučil bych některý ze skenerů značky HP.

Denzita

Bohužel ve firemních materiálech i v recenzi (kde by to ale autor hledal, když to nikde není) chybí denzita. Pro skenování diáků a tmavších filmů rozhodující údaj. Skenuji na Epson 700, který je výš, ale i cenově. Dle testů jinde je s cenou/výkonem tenhle Canon na špici a pro domácí skenování i archivaci starých filmů stačí.Vlastnosti skeneru a funkce , které autor testuje jsou převážně vlastnostmi přibaleného SW a ovladačů, i když takhle zpracované v jednom balíku je to příjemné na používání.Pro skener je rozhodující rozlišení LPI a DPI a denzita. Bál bych se i věrnosti barev u podsvícení LEDkami - v recenzích v zahraničí zmiňují mírně "nevěrné" barvy (pozná to grafik při tisku, ale ne uživatel na svém LCD :-) ).Pokud váš skener neumí některé korekce, dá se koupit aplikace Vuescan, nebo Silverfast, která je v S.E. k tomuto skeneru přibundlovaná.(profíci používají spíše Vuescan)Recenze je obsáhlá a pěkně zpracovaná - pro autora 1

Fotky jak víno

Teda musím uznat, že ty rozdílové fotografie jsou skutečně přesvědčivé.Je úžasné co dokáže udělat kvalitní skener v součinnosti s kvalitním softwarem i z celkem nepovedené fotografie.

Diky za recenzi

Diky za kvalitni recenzi, skener mam a spokojenost.

Canon Canocan 8800F na Vistu 64 ?

Je možné napojit skenr Canon Canocan 8800F na Vistu 64 ?

@borec154: Se 64b Vistami není problém, pro tenhle skener jsou ke stažení i sólo 64b Vista/XP ovladače.

Film nebo fotografie?

V naprosté většině případů mám fotografie 13x9 nebo 15x10, ale i negativy, co by jste kdo doporučil pro archivaci?, z čeho dostanu kvalitnější výsledek? Film nebo fotky? Logicky mně napadá, že byto měl být film,(jelikož fotka je z něj vyrobena a bude tu nějaká ztráta) ale ukázky zde mně o tom nepřesvědčili, spíš naopak.Díky za odpověď. Čuk www.cuk.er.cz

Mne skenoval nejako pomaly

mal som ho moznost vyskusat.
samotny pohyb snimaca je extremne rychly
cca 4 sekundy format A4 300 DPI a je jedno ci farebne alebo seda
zial ked si priratam cas rozbiehania adjustovania a pod tak dosahuje ledva 15 sekund, cize maximalny pocet stran za minutu je 4 a to dosahuju aj skenery za ovela mensie peniaze
ak je chyba v nastaveni ... vie niekto poradit kto ma tento skener ?doba skenovania je definovana od stlacenia tlacitka SCAN.
potom skener celych 7 sekund vobec nic nerobi a poto asi 3 sekundy adjustuje a skusa a potom extremne rychlo oskenuje a nasleduje navrat este rychlejsie cca 2 sekundy
spolu je to 15 sekund
alebo treba pouzit iny ovladac ?
zial ziaden alternativny som nenasiel a na stranke Canonu sa nic ine nenachadza
vzhladom na metodu ktora definuje rychlost 7 sekund od stlacenia tlacitka po dalsie mozne skenovanie a bombasticku reklamu je to smutny vysledok....
vie to niekto overit a doplnit ?

Co je tohle za diskusi?

Vypadá to, jakoby autor recenze byl současně dealer Canonu i pisatel všech těchto pochvalných výlevů na produkt i na sebe. Toho Canona kupuju, tak běda, jestli tu někdo nekecá..

USB1 a 12cm film

Hezká recenze.
Zajímalo by mne, zda bude tento skener uspokojivě pracovat i při připojení k USB1.
Netuším, co má autor na mysli, když hovoří o 12cm filmu. Takový film jsem nikdy neviděl (na rozdíl od běžných svitkových filmů pro formát 6x6cm).

@Jisp: Správné pojmenování má být film formátu 120 - což je právě ten svitkový 6cm film.
Jinak tenhle skener mám, ale bohužel ho přes USB1 nemám jak vyzkoušet, přeci jenom už je docela problém sehnat dneska takovou základní desku.

Faux pas

Přijde mi docela legrační, když se recenzent domnívá, že se bílá deska z víka při skenování filmů musí odejmout proto, aby šlo víko dovřít a netuší, že se film musí prosvítit světlem ze zdroje zabudovaného do víka, čemuž by deska samozřejmě vadila :-)))

Canon 8800F

Používám skener v součinnosti s ZONER PHOTO STUDIO X, oper. syst. WIN 10.
Při skenování negativů 35 mm musím zadat název souboru pro uložení. Což neumožňuje naskenovat všechny rámce z náhledu najednou, ale musím postupovat po jednom políčku a vždy zadat nový název souboru pro uložení.
Dá se nějak naskenovat celý pásek s automatiským pojmenováním, nebo jak na to?

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru