Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Letos nevyjde. Na unikátní nabíječku pro celou místnost si počkáme

Letos nevyjde. Na unikátní nabíječku pro celou místnost si počkáme

Události
Xiaomi Mi 11, 8GB/256GB, Horizon Blue_1561580540
Xiaomi Mi 11, 8GB/256GB, Horizon Blue
Produkt není určen k prodeji.
Xiaomi Mi 11, 8GB/128GB, Midnight Grey_1448862847
Xiaomi Mi 11, 8GB/128GB, Midnight Grey
Produkt není určen k prodeji.

Minulý měsíc světová média obletěla zpráva o tom, že Xiaomi vyrobila první bezdrátovou nabíječku na světě, která funguje i na vzdálenost klidně i několika metrů. Jak se ale nyní ukázalo, tuto zajímavou novinku si ještě nějakou dobu nebudeme moci koupit. Letos se s ní nepočítá.

Přesné datum uvedení na trh se snažil zjistit server TechCrunch. Mluvčí společnosti Xiaomi ale tomuto technologickému webu prozradil, že letos se se zahájením prodeje nepočítá. Novinka zvaná Mi Air Charge by se tak mohla na pultech obchodů teoreticky objevit již v roce 2022, ale ani to není 100% jisté. Vzhledem k tomu, že jde o zcela novou technologii, bude muset nejprve získat celou řadu certifikací, což přeci jen nějakou dobu zabere.

Představení bezdrátové nabíječky Mi Air Charge

 

Mi Air Charge je zajímavá především tím, že nepotřebuje žádnou speciální podložku k nabíjení, přístroji dodává šťávu už jen tím, že jste v místnosti poblíž. Zařízení totiž obsahuje hned 144 antén, které vysílají milimetrové vlny ve frekvenci 30 GHz až 300 GHz až do vzdálenosti několika metrů.

Pokud máte přístroj, který obsahuje 14 antén, můžete prostřednictvím této novinky přijímat energii. V propagačních materiálech je zobrazen telefon Xiaomi Mi 11, takže tato vlajková loď by to pravděpodobně měla umět, byť se výrobce o této vlastnosti při prosincové premiéře vůbec nezmínil.

Počítá se s nabíjecím výkonem 5W, což není rozhodně moc – současné bezdrátové rychlonabíječky jsou na tom daleko lépe. Na druhou stranu u nich musíte mít přístroj skutečně položený na nějaké podložce, v případě novinky můžete své mobilní miláčky normálně držet a používat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nová nabíječka není žádný drobeček

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

Nabijeni

a opravdu je to uplne bezpecne tento zpusob ziti? opravdu maji vyrobci nezlomne prokazatelne certifikaty o dopadu na lidske zdravy v hotiozontu desetileti? rekl bych ze ne , ale kseft
bez zodpovednoszi se hybe jedna basen..welcone to world of Andy...

@whitehorse: To bylo prvni,co me hned napadlo. Na druhou stranu,malokdo na takovouhle vec budu mit finance a nebo chut tak utracet,protoze uz disajn a velikost te bedny by bez v nitrnosti stal minimalne 10k,natoz s vnitrnostma. To bude nekolik desitek tisic bych odhadoval a za takovou obr vec,co ja nemam kam ve svem skromnem domecku dat,vyhazot desitky litru urcite nebudu,takze se o sve zdravi nebojim :-) Spis se bojim toho ostatniho co lita volne ve vzduchu ;-) At si ti prachaci ty nadory vytvori a rytmus srdce zprasi rychleji touhle veci :-D

@whitehorse: Existují standardy a normy, které takové věci řeší, musí se jimi řídit všechny zářiče elektromagnetického vlnění. Takže ne, pravděpodobně není přímo studie, která potvrdí, že toto záření je v horizontu 10 let zcela neškodné. Budou se ale provádět testy (jestli se ještě neprovedly), které zjistí, jestli zařízení splňuje stanovené limity. Ty se považují za bezpečné, což by mělo stačit.Pokud by to nestačilo, nebylo by možné vinit pouze výrobce, ale rovnou celý systém certifikací a norem, což asi moc pravděpodobné není. Ale samozřejmě můžeme diskutovat o tom, jak 5G způsobilo koronavirus, a to ideálně u TV, jejíž vysílání elektromagnetickým zářením z mnohakilowattových vysílačů pokrývá celé Česko už více než půl století.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru