Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Velký srovnávací test 4 reproduktorových soustav

Velký srovnávací test 4 reproduktorových soustav

Recenze
Creative Labs Inspire T3100_545195770
Creative Labs Inspire T3100
Produkt není určen k prodeji.
Genius SW-V2.1 1500_445604125
Genius SW-V2.1 1500
Produkt není určen k prodeji.
Logitech X-230_1071062582
Logitech X-230
Produkt není určen k prodeji.
Teac XP-20_559936934
Teac XP-20
Produkt není určen k prodeji.

Je tomu již nějaký čas, co jsme vám přinesli poslední recenzi reproduktorových soustav. Někteří z vás, našich čtenářů, projevili zájem o pokračování těchto recenzí, obzvláště pak sestav v konfiguraci 2.1, jež patří v poslední době k hojně žádanému zboží. A proto vám dnes přinášíme srovnávací recenzi čtyř reproduktorových soustav ve zmíněné konfiguraci.

S rostoucí multimediální využitelností osobních počítačů klade stále více uživatelů vyšší nároky na co nejkvalitnější ozvučení, nebo spíše na dobrou výslednou reprodukci. I když tento trend ani zdaleka nedosahuje poptávce po výkonných grafických kartách, či procesorech, dovolili jsme si dnes na vaše přání připravit recenzi reproduktorových soustav v konfiguraci 2.1. Možná namítnete, že dnes se nevyplatí pořizovat jinou konfiguraci reproduktorů, než 5.1, avšak každému uživateli vyhovuje něco jiného – proti gustu žádný dišputát. Poměrně velké množství uživatelů je totiž věrných stereo reprodukci, ale chtěli by si poslech hudby zpříjemnit o hluboké basové křivky hudby. A právě pro uživatele s takovými nároky jsou určeny reproduktorové sestavy v konfiguraci 2.1.

V článku si „proklepneme“ výrobky společností Logitech, Genius, Creative Labs a Teac. Přesněji budou představeny sestavy Genius SW-V2.1 1500, Creative Labs Inspire T3100, Logitech X-230 2.1 a Teac XP-20.

Testovací sestava

Všechny reproduktorové soustavy, které vám představím v dnešním testu, můžete samozřejmě používat ve spojení s libovolnou zvukovou kartou. Mnou recenzované reproduktory však byly střídavě testovány na zvukových kartách od výrobců Creative Labs a M-Audio. Přesněji se jednalo o modely X-Fi mX Xtreme Audio od společnosti Creative Labs a Revolution 5.1 společnosti M-Audio.

Zvuková karta X-Fi mX Xtreme Audio je určena pro PCI slot základní desky, je založena na DSP procesoru, který má být údajně 24x rychlejší než procesor staršího modelu SB Audigy (alespoň podle prohlášení výrobce). Tato zvuková karta podporuje prostorový zvuk na až 7.1 kanálový výstup, avšak problém jí samozřejmě nebudou dělat ani reproduktorové sestavy konfiguraci 2.1, které se vyskytnou v testech. Odstup signálu od šumu je úctyhodných 108 dB, navíc se karta může pochlubit 24-bitovými vstupními i výstupními převodníky se samplovací frekvencí 96 kHz, které zjišťují výtečný zvuk. Zajímavou je i technologie X-Fi Crystalizer, která údajně nadstandardně zvyšuje kvality zvuku. Tato vlastnost je však softwarovou záležitostí, a abych zachoval objektivnost testu, nebo chcete-li, softwarově neovlivňoval výsledky testu a vyhověl tak i hudebním nadšencům, tuto funkci jsem samozřejmě nepoužíval.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zvuková karta X-Fi mX Xtreme Audio – ilustrační foto

Druhou kartu snad ani nemusím představovat. Na poli běžného použití je doslova legendou. Pro nejednoho uživatele, ba dokonce audiofila, je tato karta jasnou volbou, a to hlavně pro její poměr cena/výkon a kvalitní zvuk. Samozřejmě se jedná o Revolution 5.1 společnosti M-Audio. Bez problémů si tato karta poradí s reproduktorovou konfigurací v až 5.1 kanálech, a tak je k testu opět více než dostačující. Karta využívá čipu Envy společnosti VIA, který podporuje HD zvuk 24-bit/192kHz pro reprodukci a 96kHz pro záznam z analogového zdroje. Odstup signálu od šumu je chvály hodných 109 dB. Karta podporuje SRS TruSurround XT a SRS Circle Surround II technologii, kromě toho je plně kompatibilní s EAX, Sensaura, DirectSound a A3D. M-Audio Revolution 5.1 je opět určena pro PCI slot. Tato karta však nepotřebuje dlouhé představení, za její kvality ručí řada spokojených zákazníků, kteří své volby i po delší době používání nelitují.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zvuková karta M-Audio Revolution 5.1 – ilustrační foto

Pokud by vás však více zajímali kvality a parametry těchto zvukových karet, můžete si přečíst samostatnou recenzi, která o jejich kladech a záporech pojednává (recenzi naleznete zde). Pro úplnost dodávám ještě tabulku s kompletními parametry sestavy, na které testy probíhaly. Nutno podotknout, že na výsledky testů mají však komponenty této sestavy (vyjma zvukových karet) nemají naprosto žádný vliv.

Procesor

Intel Pentium 4 506; 2,6 GHz @ 3,4 GHz

Základní deska

ASUSTeK P5P800S (LGA775, Intel 848P, AGP, SATA)

Operační paměť

1024 MB DDR 400 MHz A-data CL3

Pevný disk

Maxtor DiamondMax 10 6V250F0 - 250GB SATA II

DVD+/-RW mechanika

LITE-ON DVDRW SHW-16H5S (lightscribe)

DVD-ROM mechanika

Teac DV-516G

Grafická karta

HIS ATI RADEON 9250 SE (AGP 8x, DicectX 9)

Zvuková karta

Creative Creative Labs X-Fi mX Xtreme Audio

Genius SW-V2.1 1500

Společnost Genius snad nemusím na trhu s výpočetní technikou ani představovat. Produkty tohoto taiwanského výrobce zaobírají nezanedbatelnou část trhu. V segmentu společnosti Genius tak můžete najít například nejrůznější periferie, jako jsou klávesnice, myši, reproduktorové soustavy a mnoho dalšího. Mezi uživateli je tento výrobce značně oblíben, a to hlavně kvůli výtečnému poměru cena / výkon, který u většiny svých výrobků nabízí. Za zmínku stojí dozajista také doslova legendární výrobek této společnosti, ano, hovořím o reproduktorové soustavě Genius SW-HF 5.1 5000, která dokázala oslovit svými kvalitami nejednoho uživatele. V dnešní recenzi se však budeme věnovat reproduktorové sestavě Genius SW-V2.1 1500.

Obsah balení

Výrobky společnosti Genius můžete v obchodech s výpočetní technikou poznat již zdálky, a to bez nutnosti čtení popisků na obalu. Balení této firmy se totiž neliší zbarvením prakticky nikdy, a to ať se jedná o jakoukoliv komponentu z nejrůznějších cenových kategorií. Je příjemné, když si nějaká společnost najde svůj styl, kterého se drží, stejně tak, jako tomu udělala společnost Genius. Abych byl však konkrétnější, výrobky společnosti Genius naleznete zabalené v kartónové krabici, jež se nese v odstínech bílé a červené barvy. Na samotném obalu si můžete prohlídnout fotografie reproduktorové sestavy. O poznání zajímavější jsou však výpisky technických parametrů, které můžete na krabici také nalézt.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Typické balení společnosti Genius

V balení tedy naleznete:

* subwoofer

* 2 stereo satelity

* kabelové dálkové ovládání

* přechodku z konektoru stereo jack 3,5 mm na dva mono cinch konektory

* manuál a propagační materiály výrobce

Vzhled a zpracování reproduktorové soustavy

Co se zpracování týče, nemohu reproduktorové sestavě prakticky nic vytýkat. Samotné satelity jsou již tradičně vyhotoveny z plastu, zatímco pro výrobní materiál subwooferu bylo využito dřevo. Sestava je ztvárněna v odstínech černé barvy, přesto na jednotlivých součástech tohoto komplexu můžeme narazit také na stříbrnou barvu. Oba satelity se pochlubí velikostí 90 mm šířka x 200 mm výška x 95 hloubka. Oproti tomu rozměry subwooferu dosahují hodnot 230 mm šířka x 250 mm výška x 250 mm hloubka. S desénové stránky tohoto produktu mám poměrně smíšené pocity, přece jenom nemusí střídmý vzhled vyhovovat každému, tato vlastnost by však měla být až druhořadým kritériem koupě, a navíc obrázek o atraktivnosti designu si každý uživatel vytvoří nejspíše sám.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Satelit reproduktorové soustavy Genius

Satelit svým tvarem připomíná jednoduchý kvádr se zaoblenými rohy, ten je však postaven na plastovém podstavci, který zajišťuje stabilitu každého ze satelitů. Zprvu jsem neměl k tomuto způsobu upevnění příliš velkou důvěru. V podstatě na mě totiž podstavec působil značně chatrným dojmem. Na druhou stranu během testování jsem nezaznamenal žádné problémy se stabilitou, a tak nemohu své domněnky potvrdit. Ba naopak, přes jednoduché plastikové provedení podstavce, je satelit poměrně bytelný. Podstavec Vám navíc dovolí natočit satelit podle vašich představ, v místě spoje satelitu a podstavce můžete využít pohyblivého kloubu asi v rozmezí 45°, samozřejmě pouze ve vertikální poloze.

Od stříbrného plastového podstavce se dostáváme k samotnému satelitu, nebo spíše k jeho tělu, jež je zbarveno v odstínech černé barvy. Jeho kvádrovitý tvar jsem již nastínil v předchozím odstavci. Pouze doplním, že kromě zaoblených rohů, se dočkaly ladných oblých křivek v podstatě také všechny ostré hrany satelitu. Díky zaoblení přechází přední strana plynule v zadní, a tak prakticky zařízení ztrácí typické křivky horní a spodní strany. Místo toho všechny plochy věrně opisují oválné postranice, kterými se oba satelity pochlubí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Satelit reproduktorové soustavy Genius podruhé

Na přední straně nás dozajista zaujmou na první pohled dva drivery, každý ze satelitů se tedy pochlubí hned párem ozvučnic. Ty jsou poté kryty jednoduchou mřížkou stříbrné barvy. Tato stříbrná barva navíc plynule přechází do těla satelitu a zvýrazňuje křivky obou driverů. Pod ozvučnicí větších rozměrů (ta spodní) si také můžete všimnout loga společnosti Genius. Zadní strana již není nikterak zajímavá, pouze v její spodní části si určitě všimnete úzkého černého kabelu, pomocí kterého připojíte oba satelity k subwooferu. K připojení slouží dva klasické konektory mono cinch (jeden pro každý reproduktor).

Tím se již dostáváme k další podstatné součásti reproduktorové sestavy. Ano, samozřejmě mluvím o subwooferu. Jak jsem již předeslal, ten není vyroben z plastu, ale ze dřeva. Zatímco většina subwooferů má spíše užší kvádrovitý tvar, subwoofer této reproduktorové sestavy připomíná svým tvarem spíše krychli. Subwoofer je vyveden v černé barvě, kterou na předním panelu narušuje pouze stříbrný vzduchový průduch, který zaobírá spodní dvě třetiny této části. Uprostřed horní třetiny čelního panelu je poté umístěno logo společnosti Genius.

Po pravé straně si také můžete všimnout velké černé krytky ozvučnice reproduktoru, která prakticky vyplňuje celou tuto část. Za zmínku stojí dozajista také zadní část subwooferu, která vám nabídne panel s konektory. Naleznete zde dva zmíněné cinch konektory pro připojení obou satelitů sestavy, všimnout si zde můžete také napevno připojeného kabelu, jež vede dálkovému ovladači. Dále je zde samozřejmě umístěn také vstup pro napájecí kabel. Spodní strana subwooferu je opatřena poměrně vysokými gumovými podložkami, které minimalizují přenášení vibrací ze subwooferu na plochu, na které je umístěn. Tím se do značné míry také minimalizuje míra resonance ostatních předmětů, která by mohla nastat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Subwoofer Genius

Za chloubu celého zařízení však můžeme považovat dodávané dálkové ovládání. To přestože je pouze kabelové, dokáže vám celou obsluhu reproduktorové sestavy zpříjemnit. Tento ovladač má kvádrový tvar a na jeho těle nalezneme dvě hlavní ovládací kolečka, větší horní, které ovládá celkovou hlasitost reproduktorů, a menší spodní, jež zastává funkci zmíněného ovládacího prvku Bass Level. Na stranách naleznete 3,5 mm jack samice konektor, do nějž můžete pohodlně zasunout vaše sluchátka. Dále je zde přítomno posuvné tlačítko, které opět dokáže vypnout, či zapnout celou reproduktorovou soustavu. Všechny ovládací prvky na tomto ovladači jsou světle šedé barvy, zatímco tělo ovladače je barvy černé, perfektně tak opticky ladí, ke zbylým částem reproduktorové sestavy. Na těle ovladače je přítomna ještě modrá dioda indikující stav reproduktorové soustavy. Za zmínku stojí určitě také redukce, která je dodávána společně s reproduktorovou soustavou. Tento jednoduchý kabel vám totiž dovolí připojit libovolnou stereofonní reproduktorovou soustavu k televizi, nebo domácímu kinu. Na jedné straně této redukce tedy naleznete konektor samice jack 3,5 mm, zatímco druhá strana je opatřena dvěma samicemi mono cinch. Velice jednoduchý doplněk, ale také výrazně funkční a v jistých situacích nenahraditelný.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohodlnost vládne světem – dálkový ovladač reproduktorů Genius

Technické parametry

Soustava reproduktorů Genius SW-V2.1 500 představuje stereofonní systém reproduktorů, jenž je díky subwooferu posílen o zážitek z basových linek reprodukovaného zvuku. Modelová řada SW-V přímo navazuje na kvalitu předchozí modelové řady SW-F, nabízí však rozdílný design a zpracování. Zachován zůstává například maximální výkon celé reproduktorové sestavy, který činí 45 W. Přesněji vám oba satelity nabídnou výkon 20 W (každý 10 W) a samotný subwoofer poté celých 25 W. O tento výkon se zaslouží hlavně kvalitní drivery reproduktorů. Měnič subwooferu dosahuje průměru 6,5“, zatímco každý ze satelitů se pochlubí hned párem měničů. Přesněji každý ze satelitů disponuje jedním měničem s průměrem 2“ (středový) a jedním driverem s průměrem 1“ (výškový). Celkový frekvenční rozsah sestavy je díky odděleným pásmům velmi široký a dosahuje rozpětí 20 Hz až 20 kHz. Zajímavým doplňkem celé reproduktorové soustavy je kabelový dálkový ovladač, jenž vám zaručeně zpříjemní celou práci se sestavou.

Praktické zkušenosti

Svoje osobité kouzlo mají do jisté míry samozřejmě technické parametry a specifikace výrobce, avšak troufnu si říct, že nic nenahradí osobní zkušenosti zkoušeného produktu. Co se hardwarových komponent z oblasti zvuku týče, platí tento výrok snad dvojnásob. Reproduktorová sestava Genius SW-V2.1 1500 mě osobně popravdě příliš nenadchla svým designem, i když kvalita zpracování je poměrně dobrá. Všechny mé chmurné myšlenky však naprosto odehnala kvalita zvukové reprodukce. Na úvod ještě nemohu nezmínit, že recenze zvukových zařízení jsou vždy převážně subjektivně hodnoceny. Ve svém hodnocení se však snažím ke všem sestavám přistupovat bez předsudků a hodnotit čistě jejich kvality, nebo naopak případné neduhy. I tak se však mohou najít někteří uživatelé a čtenáři, kteří by celý test zhodnotili jinak.

Mnou testovaná sestava měla poměrně čistý zvuk. Věrné prokreslení se začínalo ztrácet až u hodnoty hlasitosti okolo 85 %. Tento výsledek je spíše průměrný, je však nutné zmínit, že reproduktorová soustava Genius SW-V2.1 1500 měla ze všech sestav v testech nejsilnější výkon (a to bez ohledu na parametry produktů). A tak je hodnota 85% poměrně uspokojující. Příjemným překvapením pro mě byla také celková vyrovnanost jednotlivých zvukových pásem. V praxi neměla tato sestava problém s reprodukcí jakéhokoliv hudebního stylu. Trochu hůře si však vedla při reprodukci mistrovských kusů vážné hudby z období renesanční polyfonie. Pouze nastíním, že v těchto skladbách se běžně střídá na třicet různých vokálních hlasů a věrná reprodukce je značně obtížná i pro profesionální zvukovou výbavu. Vzhledem k ceně mě však kvalita reprodukce více než překvapila.

Klady a zápory

+ obstojná zvuková reprodukce

+ vyváženost zvukových pásem

+ celkový reálný výkon sestavy

+ dálkové ovládání v ceně

- design by nemusel vyhovovat každému

Creative Labs Inspire T3100

Druhou sestavou dnešních testů bude počin společnosti Creative Labs, reproduktorová soustava Inspire T3100. Společnost Creative Labs patří mezi uživateli k poměrně oblíbeným výrobcům. Přestože v segmentu této firmy můžeme narazit na spousty periférií různých produktových tříd, alespoň na poli zvukových multimédií patří tato společnost k předním prodejcům. Mezi nejznámější počiny tohoto giganta patří hlavně zvukové karty z řad Sound Blaster Live, Sound Blaster Audigy, X-Fi. Své vrcholné hřebce má však tento výrobce také na poli reproduktorových sestav, jmenujme alespoň reproduktory Creative Labs Gigaworks ProGamer 500 THX, nebo Creative Labs GigaWorks G550W, které patří k nejdražším 5.1 reproduktorovým soustavám na našem trhu. Avšak dnes se budeme věnovat pouze reproduktorům v konfiguraci 2.1.

Obsah balení

Povrch kartónové krabice se nese v odstínech oranžové a bílé barvy. Na obalu si můžete všimnout vyobrazení celé reproduktorové soustavy. Mimo to však na krabici také naleznete technické popisky a specifikace celé reproduktorové soustavy. Uvnitř obal jsou veškeré součásti sestavy přehledně rozčleněny do pěnových pořadačů. Navíc jsou všechny součásti ještě bezpečně opatřeny igelitovými povlaky, aby nedošlo k jakémukoliv mechanickému poničení těchto částí. O poznání zaímavější je však kompletní obsah balení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadá krabice reproduktorové soustavy od společnosti Creative Labs

V balení tedy naleznete:

* subwoofer

* 2 stereofonní satelity

* kabelové vybavení

* napájecí zdroj

* 4x nástavce pro reproduktory

* návod k použití a propagační materiály výrobce

Vzhled a zpracování reproduktorové sestavy

Celá sestava je laděna do černé a stříbrné barvy. Obě tyto barvy jsou matné, pouze černá barva ve výraznějších záhybech reproduktorů je místy lesklá a zbavuje tak vzhled jakési fádnosti. Satelity jsou vyrobeny ze slitin plastů, pouze jejich ozvučnice jsou chráněny kovovými mřížkami. Oproti tomu subwoofer je vyroben ze dřeva, z umělé hmoty je zhotoven pouze jeho vzduchový průduch. Jeho postranní průduch je chráněn šedou látkou. Všechny satelity jsou rozměry naprosto symetrické, rozměry jsou 170 mm výška x 70 mm šířka x 25 mm / 65mm hloubka. Rozměry subwooferu oproti tomu jsou 290 mm výška x 170 mm šířka x 235 mm hloubka.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na satelit společnosti Creative Labs

Tvar těla satelitu lze rozdělit do několika částí, hlavním prvkem těla satelitu je dozajista kvádrová základna, jenž je ve spodní části prohnutá tak, aby se reproduktor při postavení na stojan mírně zakláněl dozadu a nepřevažoval se, či dokonce padal dopředu. Ze zkušenosti musím potvrdit, že tento způsob konstrukce je poměrně značně bytelný. Ve středu tohoto prostoru pak nalezneme vystouplou ozvučnici, která je chráněna mohutnou kovovou mřížkou, díky tomu však ozvučnice není prakticky vůbec vidět. Tato kulatá mřížka je dále lemována výrazným kovovým stříbrným kruhem, který dodává zařízení jistou dávku efektnosti a přirozeného svěžího, moderního a nevšedního designu. Na čelní straně však můžeme nalézt také druhý výškový reproduktor stříbrné barvy, který je chráněn černým tělesem, připomínajícím vrtuli letadla. Postranní obrysy satelitů jsou lemovány zmíněnou černou barvou, jež je lesklá. V místě ozvučnice je zadní strana vyklenuta až k nejhlubší uvedené míře. Opět se jedná o kulatý půdorys, jenž je přizpůsoben tvaru ozvučnice.

Na tomto kulatém půdorysu nalezneme otvor pro zavěšení satelitu na zeď, poslouží nám k tomu obyčejná skobička, šroubek, nebo i hřebíček. Ani byste nevěřili, jak v některých situacích dokáže být tento nenápadný malý otvor tak neskutečně nápomocen. K vidění je i otvor ve spodní části reproduktoru, do něhož má být vsazen stojan dodávaný společně s reproduktorovou soustavou. Kromě zvukového kabelu a 6ti otvorů pro šrouby, není na satelitu již co popisovat. Za zmínku však stojí také informace, že všechny dodávané stojánky mají zespodu 4 protiskluzové podložky, které stabilizují a zabezpečují satelity proti pádu. Osobně jsem tak neměl problémy s umístěním satelitu prakticky na libovolném povrchu. Pravý reproduktor je ještě obohacen o funkční kolečko na pravé straně, jenž slouží k ovládání hlasitosti a samotnému zapnutí reproduktorů. Na straně levé můžeme vidět konektor pro připojení stereo sluchátek s konektorem jack 3,5 mm, dále pak modrou indikační diodu, která se rozsvítí, po uvedení reproduktorové soustavy do provozu. Tato dioda je umístěna přímo pod kulatým lemem středové ozvučnice.

Pravý přední reproduktor se k subwooferu připojuje pomocí atypického konektoru, který může poněkud připomínat konektor PS2 (myš, klávesnice), nebo konektor S-Video. Oproti tomu levý reproduktor sestavy se k subwooferu připojuje pomocí standardního konektoru mono cinch. Na čelní straně nalezneme vzduchovou průduchu černé barvy, jež poté plynule přechází v ozdobné plastové lemování. Ve spodní části čelního panelu také nalezneme štítek s logem Creative. Na levé straně pak nalezneme látkový kryt ozvučnice stříbrné barvy. Subwoofer má vespodu šikovně přidělány 4 protiskluzové podložky, jež minimalizují míru přenášených vibrací na podklad, na kterém je toto zařízení umístěno.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Subwoofer Creative Labs

Zadní strana subwooferu je opatřena ovládacím panelem s ovladačem Bass Level pro manipulaci s výkonem subwooferu. Na tomto panelu nalezneme také konektor pro připojení externího napájecího zdroje reproduktorové soustavy. Zdroj tedy není umístěn přímo v subwooferu, ale mimo něj, a to nejspíše kvůli chlazení. Samotný zdroj totiž připomíná jeden větší pasivní chladič, který byl v provozu přiměřeně horký, v těle subwooferu by se ale nejspíše přehříval. K počítači připojíte celou sestavu pomocí stereo konektoru jack 3,5 mm, jenž je vyveden z pravého satelitu reproduktorové soustavy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní panel subwooferu společnosti Creative Labs

Technické parametry

Také v tomto případě jedná o stereofonní reproduktorovou soustavu, jež je posílena o výkon subwooferu a dovolí tak svým uživatelům hodnotnější zážitek, díky prokreslenosti basových linek. Maximální hudební výkon celé sestavy dosahuje hodnoty 29 W. Přesněji vám satelity nabídnou výkon 6 W pro každý z nich a o zbylých 17 W výkonu se postará dřevěný subwoofer. Oba satelity navíc disponují dvoupásmovým ozvučením, neboť disponují vždy dvěma drivery. Konkrétně na těle satelitu naleznete jednu výškovou a jednu středovou ozvučnici. Celkový rozsah frekvencí této reproduktorové sestavy je stanoven 40Hz - 20kHz. Údajný odstup signálu od šumu by měl být obstojných 80 dB.

Praktické zkušenosti

Testovaná reproduktorová soustava společnosti Creative Labs si vedla obstojně ve všech testech. Zvuk byl prakticky vždy věrně prokreslen, zkreslení výsledné reprodukce jsem začal zaznamenávat až okolo 98% maximální hlasitosti. Nutno však podotknout, že testovaná sestava Creative Labs Inspire T3100 měla ze všech testovaných reproduktorových soustav nejnižší reálný výkon. Když k tomu přičtu poměrně slabý výkon subwooferu, jenž vede k nepatrné nevyváženosti zvukových pásem, nemohu tuto sestavu doporučit pro poslech tvrdších hudebních stylů. Díky věrné prokreslenosti je však tato sestava vhodným adeptem, pokud chcete využívat její kvality při sledování filmů, poslechu vážné hudby, popu, či jiných hudebních směrů, které jsou postaveny převážně na středových a výškových frekvenčních pásmech. Pro tyto účely se totiž sestava hodí nejvíce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na ozvučnice satelitů

Klady a zápory

+ velice věrná prokreslenost zvuku

+ atraktivní design

+ kvalita zpracování

- slabší maximální výkon

Logitech X-230 2.1

Pověst značky Logitech předchází samotné výrobky této společnosti. Segment tohoto výrobce je tak rozšířen, že byste jen s velikými obtížemi hledali oblast trhu s počítačovými periferiemi, kde by tento výrobce neměl zakotvené stabilní zázemí. Pokud k těmto informacím přičtete fakt, že výrobky společnosti Logitech patří vždy k tomu nejluxusnějšímu, co dokáže tento trh nabídnout, odolá koupi výrobků této firmy asi jen málokdo. Své nezpochybnitelné zázemí má tato společnost také na trhu s reproduktorovými sestavami. Zástupcem v testu reproduktorových sestav bude tentokráte model Logitech X-230 2.1.

Obsah balení

Stejně jako společnost Genius se může také firma Logitech pochlubit jednotným balením svých produktů. Tentokráte bychom však mohli jednotlivé výrobky rozdělit podle obalu do dvou různých kategorií. Produkty nejvyšší kvality jsou vždy zahaleny v robustních obalech, na kterých se zmítají barevné proporce zelené a černé barvy. Oproti tomu stojí na druhé straně nejžádanější výrobky, jež tvoří hlavní produktový proud a jež jsou tolik oblíbeny u uživatelů. A právě k takovýmto produktům patří i reproduktorová soustava Logitech X-230 2.1.

Na zelenobílém obalu můžete nalézt vyobrazení celé reproduktorové sestavy, mimoto jsou zde samozřejmě umístěny také technické informace a specifikace, jež vás mohou informovat o určitých kladech zakoupeného zařízení. Uvnitř balení je vše přehledně odděleně zabaleno a uklizeno tak, aby nedošlo během přepravy k jakémukoliv mechanickému poničení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadá balení reproduktorové soustavy od společnosti Logitech

V balení tedy naleznete:

* dva přední satelity

* subwoofer

* přechodka ze stereo jack 3,5 mm na 2x mono cinch konektor

* návod k použití a propagační materiály výrobce

Vzhled a zpracování reproduktorové soustavy

Reproduktory jsou vyrobeny opět z plastu černé barvy, místy však můžeme natrefit na stříbrnou barvu, která dodává reproduktorům na eleganci a zajímavosti. Přestože jsou satelity vyrobeny z plastu, působí velice bytelným dojmem, to je důkaz kvalitního zpracování. Subwoofer má rozměry 229 mm výška x 152 mm šířka x 193 mm hloubka. Zatímco velikost satelitů je 203 mm výška x 64 mm šířka x 76 mm hloubka. Na první pohled Vás jistě na všech satelitech této reproduktorové sestavy zaujmou dvě velké ozvučnice, na každém z nich.

Design a funkčnost satelitů jsou řešeny velice zajímavě. Dalo by se říci, že čelní panel každého satelitu tvoří jakýsi oválný půdorys, podle kterého je vyklenutý zbytek satelitu. Postranní části tak plynule přecházejí v zadní plochu satelitu. Tuto hladkost narušuje snad jen pevný spoj, či chcete-li kloub podstavce satelitů. Tento otočný podstavec má dvě pevné pozice, v první se reproduktor opírá o stůl, nebo jinou plochu, na kterou jej postavíte, v druhé pozici pak můžete satelit jednoduše zavěsit na zeď. Jak jsem již uvedl výše, tento systém může být za jistých okolností nedocenitelný. Kloub je poměrně pevný, a tak v žádném případě nehrozí, že by ze zdi reproduktor samovolně padal. Na spodní části podstavce pak naleznete čtyři protiskluzové podložky, které jsou vyrobeny z gumy. Jak Čelní panel satelitu je celý zakryt síťovanou látkou černé barvy, jenž zabraňuje vmísení prachu do prostorů ozvučnic. Celé ozvučnice jsou pak zhotoveny ve stříbrné barvě, což dodává reproduktorům jistý šmrnc a zbavuje je strnulosti.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na satelit od reproduktorové soustavy Logitech

Trochu jiný vzhled má již tradičně pravý reproduktor, na jehož čelním panelu nalezneme ovládací kolečko pro manipulaci s hlasitostí reproduktorů, dále pak vstupní sluchátkový konektor samice jack 3,5 mm a tlačítko pro zapnutí, či vypnutí reproduktorů. Ve spodní části čelního panelu je umístěna i zelená indikační dioda informující o aktuálním stavu reproduktorové soustavy. K subwooferu je levý satelit připojen pomocí cinch konektoru. Rozdílně je opět připojen pravý satelit, ten je připojen kabelem s konektorem připomínajícím sériový port základní desky počítače. Pomocí pravého satelitu se celá reproduktorová sestava připojuje k počítači. Z toho jsou vyvedeny celkem 3 kabely s koncovkami jack 3,5 mm, jež slouží k propojení reproduktorů s počítačem. K tomuto systému mám pouze dvě výhrady, jednak mi přijde poněkud nešikovné, že připojení k počítači probíhá skrze pravý reproduktor, což v případě zavěšení na zeď může způsobit jisté komplikace. Dále mi vadily konektory jack 3,5 mm, které nejsou standardně přímé, ale jsou lomené. V případě, že máte na zvukové kartě natěsnané vstupní konektory příliš blízko sebe, můžete mít komplikace se zapojením.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zvuková přechodka, jež je dodávána společně s reproduktorovou soustavou Logitech

Subwoofer je již tradičně zpracován ze dřeva černé barvy. Vzduchový průduch je umístěn ve spodní části předního panelu. Plastový průduch pak na vnější straně přechází v jakési ozdobné logo Logitech. Na levé straně zařízení je umístěn kovový mřížovaný kryt ozvučnice, jenž má stříbrnou barvu. Na zadní straně subwooferu jsou vstupy pro připojení satelitu, napevno připojený napájecí kabel a ovládací kolečko Bass Level. Spodní strana tohoto zařízení je již tradičně opatřena gumovými nožičkami, jež mají za úkol minimalizovat přenášené vibrace, které subwoofer způsobuje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Subwoofer Logitech

Technické parametry

Logitech X-230 2.1 je aktivní stereofonní systém v reproduktorové konfiguraci 2.1. Celkový výkon reproduktorové soustavy činí 32 W. Přičemž tento výkon je rozdělen následovně; 2 x 6 W pro každý ze satelitů reproduktorové soustavy a 20 W pro subwoofer. Odstup signálu od šumu je deklarován na hodnotu 96 dB. Frekvenční rozsah reproduktorové soustavy je v rozmezí 40Hz - 20kHz. Každý ze satelitů vám nabídne hned dvě ozvučnice (středovou a výškovou), z nichž každá dosahuje průměru 2“. Oproti tomu se ozvučnice subwooferu pochlubí průměrem 5,25“. Za zmínku stojí také technologie FDD2 (Frequency Directed Dual Driver), kterou se reproduktorová sestava pochlubí. Ta totiž eliminuje nestejnoměrnou zvukovou odezvu, která je u dvoupásmových satelitů poměrně typická.

Praktické zkušenosti

Reproduktory Logitech vždy oplývali poměrně slušným výkonem a obstojnou kvalitou zvuku. Jinak tomu není ani v případě stereofonního systému se subwooferem Logitech X-230 2.1. Tato reproduktorová soustava nabídne uživateli vyvážený zvuk prakticky ve všech hudebních stylech. Prokreslenost a věrnost zvukové reprodukce je výtečná ještě při hodnotách 95% maximální hlasitosti. I tentokrát se tedy jedná o poměrně slušný výsledek. Obzvlášť pokud přičteme fakt, že svým maximálním výkonem se tato reproduktorová soustava značně přibližuje již recenzované sestavě Genius SW-V2.1 1500. Obzvláště fanoušky tvrdších hudebních stylů potěší, že není problém zvýraznit daleko intenzivněji hluboké basové frekvence reprodukce. Subwoofer je totiž opravdu velice výkonný a při maximální hlasitosti dokáže zastínit ostatní frekvenční pásma. Trochu hůře si sestava vedla opět v nejtěžších mistrovských kusech renesanční polyfonie, i když jak jsem již zmínil, s touto hudbou si dokáže poradit málokterá sestava. V důsledku však tato sestava může dobře posloužit i pro poslech vážné hudby.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na zadní ovládací panel subwooferu Logitech

Klady a zápory

+ kvalitní a bytelné zpracování

+ výtečný zvuk

+ nadstandardní výkon subwooferu

+ atraktivní design

- kabel pro připojení k PC v pravém satelitu

- vysoce kontrastní dioda pohotovostního stavu

Teac XP-20

Výrobce TEAC nepatří mezi nejznámější prodejce tohoto oboru, to však samozřejmě nijak nehodnotí kvalitu jeho výrobků. Kromě reproduktorů a sluchátek, naleznete výrobky této firmy také mezi DVD a CD mechanikami, či mp3 přehrávači. Přes nepříliš velké zaplnění trhu svými produkty si však tento výrobce dokázal získat řadu uživatelů, pro které jsou výrobky společnosti TEAC více než oblíbené. Bez dalších okolků se ale pojďme pustit do představení reproduktorové soustavy Teac XP-20.

Obsah balení

Celou reproduktorovou soustavu dostanete zabalenou v kartónové krabici, jež je zbarvena v odstínech oranžové a modré barvy. Kromě vyobrazené fotografie reproduktorové soustavy můžete z obalu vyčíst ještě minimálně informace o technických parametrech a specifikacích výrobce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obal reproduktorové sestavy od společnosti TEAC

V balení tedy naleznete:

* subwoofer

* 2 stereo satelity

* kabelové dálkové ovládání

* manuál a propagační materiály výrobce

Vzhled a zpracování

Když jsem od šéfredaktora dostával zadání této recenze, nebo spíše již přesný výčet sestav, těšil jsem se na reproduktorovou sestavu TEAC XP-20 nejvíce, ze všech. Na první pohled mi totiž design těchto reproduktorů přišel nejlákavější. A to především díky nezvyklému tvaru satelitů. Problém jsem neviděl ani v tom, že reproduktorová soustava byla nejdražší ze všech dnes představených sestav. Po prvním rozbalení krabice jsem se však nemohl ubránit zklamání, přestože na obrázcích vypadaly satelity reproduktorové soustavy doslova fantasticky, reálný vzhled byl o poznání horší.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Satelit TEAC

Příliš spokojen jsem nebyl ani s kvalitou zpracování, kterou reproduktorová sestava oplývala. Satelity jsou totiž již tradičně vyrobeny z plastu, zatímco subwoofer ze dřeva. Výhrady bych měl hlavně ke kvalitě materiálu, jež byl použit u satelitů reproduktorové soustavy. Pominu-li velice levný vzhled stříbrných plastů, zarážela mě především jejich celková pevnost, pokud však můžeme hovořit opravdu o pevnosti. Přes velké zklamání jsem však neztrácel trpělivost a rozhodl se s verdiktem počkat na až na zvukové schopnosti zařízení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na kloub satelitu TEAC

Oba satelity jsou vzhledově prakticky totožné. Význačné jsou svým úzkým kulatým tělem, které se opírá o černý plastový podstavec, jež tvoří celou základnu každého ze satelitů. A právě v tomto bodě mě konstrukce nejvíce zklamala. Pomocí otočného kloubu totiž můžete celý reproduktor natočit ta, aby výsledná reprodukce co nejvíce vyhovovala vašim přáním a potřebám. Podstavec je s tělem satelitu ovšem spojen klasickým stříbrným šroubem a matkou, který není nijak vkusně zakryt, a tak doslova ohyzdí celkový vzhled zařízení. S přílišnou škálou natočení také u reproduktorů nepočítejte, neboť při špatném vertikálním nastavení, se reproduktory stávají značně nestabilní a přepadávají snad na všechny světové strany.

Kulaté tělo satelitů přechází v celé své délce do rovné hrany. Abyste si alespoň trochu představili vzhled satelitu, dovolím si jej připodobnit ke klasické tubě zubní pasty, která by ovšem musela stát na víčku. Prakticky na celém předním panelu je umístěna černá kovová krytka, jež chrání ozvučnice satelitů. Ze zadní strany každého satelitu je vyveden kabel, pomocí kterého připojíte oba satelita k subwooferu. Ve výsledku (a přes mé zklamání) může design reproduktorů vyhovovat někomu více, nežli mě, ba dokonce s ním může být navýsost spokojen.

Subwoofer se však drží tradičního střídmého vzhledu bez výrazných vzhledových excesů. Celý je vyveden v černé barvě. Stříbrný podklad však nalezneme jako zvýraznění vzduchové průduchy ve spodních partiích čelního panelu subwooferu. Tento nenápadný prvek vítaně zbavuje subwoofer alespoň z části strnulosti, fádnosti, ba dokonce nudnosti. Na pravé straně naleznete látkovou krytku ozvučnice. Zadní strana subwooferu disponuje opět panelem s konektory pro připojení obou satelitů, napájecího kabelu a konektorem pro spárování celé reproduktorové soustavy s vaším počítačem. Doposud jsem také pomněl zmínit rozměry všech částí reproduktorové soustavy. Rozměry subwooferu jsou 130 mm šířka x 254 mm hloubka x 269 mm výška. Oproti tomu satelity dosahují rozměrů 76 mm šířka x 110 mm hloubka x 224 mm výška.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Subwoofer TEAC

Za velkou výhodu lze opět považovat dodávané dálkové ovládání, kterým se i tato reproduktorová sestava pochlubí. Celé ovládání je samozřejmě vyrobeno z plastu, tentokráte byla použita stříbrná barva. Na horní straně ovladače naleznete posuvné kolečko pro ovládání hlasitosti výsledné reprodukce, hned pod ním je poté umístěna indikační dioda, jež vás informuje o pohotovostním stavu celé reproduktorové sestavy. Po stranách ovladače může nalézt ještě posuvné tlačítko pro kompletní zapnutí / vypnutí reproduktorové sestavy, nebo také zvukový výstup, který je ztvárněn konektorem samice jack 3,5 mm. Malá šikovná krabička – přesto dokáže značně zpříjemnit práci s reproduktorovou soustavou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dálkové kabelové ovádání

Technické parametry

Reproduktorová soustava TEAC XP-20 se pochlubí stereofonní konfigurací, jež je rozšířena o hutné basové linky subwooferu. Celkový maximální výkon sestavy dosahuje hodnoty 13 W, přičemž maximální výkonnostní hodnota pro každý satelit činí 3 W, zatímco subwoofer vám nabídne výkon až 7 W. Frekvenční rozsah pásem reproduktorové soustavy je stanoven na 150 Hz- 20 kHz. Mimo atraktivního a nevšedního designu vám reproduktorová soustava nabídne navíc exkluzivní kabelový dálkový ovladač, jenž vám dovede celé používání reproduktorové soustavy o poznání zpříjemnit.

Praktické zkušenosti

Jak jsem již poznamenal, byl jsem poměrně značně zklamán nedotáhnutým designem a kvalitou zpracování tohoto výrobku. Bohužel ani kvalita reprodukce nebyla příliš valná. Celkový výkon reproduktorové soustavy je oproti ostatním recenzovaným sestavám poměrně nedostatečný. Navíc vyrovnanost zvukových pásem je také do značné míry diskutabilní, neboť středové frekvence potlačují pásmo výšek a i při plném výkonu přehlušují středy basové linky. Věrnost zvukové reprodukce je obstojná do hodnoty 65%. Tato hodnota pro mě byla opravdu zklamáním. V podstatě tak mohu říci, že kvalita zvuku značně utrpěla nejspíše v důsledku atraktivního a nevšedního designu. Celkově pro mne reproduktorová soustava TEAC XP-20 byla velkým zklamáním, a to ve většině ohledech.

Klady a zápory

+ atraktivní vzhled

+ dálkový ovladač

- vysoká cena

- méně kvalitní zpracování

- nedostačující zvukové schopnosti

Závěr

Posuzování zvukových komponent není nikdy lehkým úkolem. Zatímco u grafických karet, procesorů, či pevných disků, rozhodují o kvalitě produktu především přesné číselné hodnoty, v případě reproduktorových soustav se jedná spíše o subjektivní hodnocení. Pokud však máte vedle sebe hned čtyři různé reproduktorové soustavy, dokážete si jistě o kvalitách výrobků udělat obrázek také vy sami. Přesto si nemohu odpustit malé zhodnocení dnes recenzovaných reproduktorovýh sestav v konfiguraci 2.1.

O první příčku by se v tomto ohledu podělily reproduktory Genius SW-V2.1 1500 a Logitech X-230 2.1, a to především pro své zvukové kvality, které jsem opěvoval v odstavcích jim určených. Těsně na druhém místě sekunduje první příčce reproduktorová soustava Creative Labs Inspire T3100, která ztrácí na svých kvalitách pouze nepatrně nižším celkovým výkonem, tento parametr je však v kvalitách zvuku dosti nepodstatný, a tak neuděláte při koupi chybu, ani pokud pořídíte sestavu Crative Labs Inspire T3100. Třetí místo si vybojovala (protože nižší příčka již není) reproduktorová soustava Teac XP-20, která kromě atraktivního a nevšedního vzhledu nenabídne uživateli prakticky žádný přínos, obzvlášť pokud zvážíme, že se jedná o nejdražší sestavu dnešní recenze.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (49)

Hruza

To si snad delate srandu?! Doporucovat tyto reproduktory (konkretne Creative T3100) na vaznou hudbu? Vzdyt tyto reproduktory (a urcite ani jine v testu) nedokazou vyprodukovat stredy. Pri hudbe jsou navic dulezita vyrovnana frekvencni pasma, coz tyto repraky urcite nemaji. Sestavy podobneho typu jsou konstruovany hlavne na to, aby to poradne hucelo. To je mozna tak dobre na hry. U tech Creative sem zkresleni zaznamenal uz pri 50% zatizeni a ne 98% ja pisete. Ja vim, budete namitat, ze to jsou reproduktory za 2k, co bych chtel. Ale pak prosim vas nepiste takovy nesmyly plne nadseni. Potom akorad bude nekdo nad koupi techto repraku zklamane koukat a tlouct se do hlavy.

@Hajczus: Dobrý den. Děkuji za Vaší reakci. Jak jsem v testu již několikrát uvedl, hodnocení reproduktorových sestav bylo, je a bude vždy čistě dubjektivním dojmem. Také testech jsem poznamenal, jak jste sám zmínil, že je velice důležité brát zřetel na to, v jaké cenové kategorii se pohybujeme. Samozřejmě od takovýchto reproduktoových soustav nemůžete čekat stejné kvality, jako od sestav v ceně několika tisc korun.Rozhodně si však nemyslím, že bych psal v článku nějaké "bludy". O důležitosti vyrovnaných zvukových pásem samozřejmě vím, a pokud jste četl recenzi důkladně, jistě víte, že se u každé reproduktorové sestavy o této probleatice zmiňuji. Na závěr si dovolím oponovat Vašemu tvrzení. Z recenzovaných reproduktorů jsou Creative T3100 opravdu nejvhodnější pro poslech vážné hudby, důvody jsem vša zmínil již v článku, a tak zde nebudu zbitečně opisovat již napsané. Ještě jednou děkuji za Váš názor a podnět a přeji krásný zbytek dne.
Miloslav Fišer

@Hajczus: Myslim ze tento test se netyka a take nemuze tykat audiofilu. Pokud chcete super zvuk, kupte si Logitech THX. Ja mam take rad kvalitni zvuk (k mp3playeru mam Porta Pro) a logitech 230 mi prijdou super, jsem u nich spokojeny v 99% pripadu kdy z meho leze nejaky zvuk. To 1% je titerna dan za usetrene penize.
Dekuji CZC za recenzi, je videt ze se nestarate jenom o obrat a zalezi vam na zakaznicich.

@Falewick: No jestli chci super zvuk, tak si rozhodne logitechy nebudu kupovat, to je to sami v blede modrym. Jasne, ze se ten test nemuze tykat audiofilu, jenze ta recenze je tak pojata, jak kdyby se psalo o reprakach za desitky tisic. Jak nekdo u takovych repracku muze napsat, ze ke zkresleni dochazi az v 98% hlasitosti?! Nebo ze se na nich dobre posloucha vazna hudba? Tohle je mozny az u opravdu dobre techniky za desitky az stovky tisic a ne u takovych repracku.

@Falewick: Takže když chci super zvuk, koupím si měniče od fy.SEAS(nebo lepší, uplní fajnšmekři vezmou Lowther), v programu LSP-Cad navrhnu ozvučnici pro basák a střeďák(musí být oddělené, výškáč ozvučnici nemá).Ozvučnice nechám vyrobyt u stolaře s požadavkem spojovat stěny "na pokos s ozubem" - normálně se dělají "na tupo".Navrhnu výhybky buď pasivní(jednoduchá, spolehlivá) nebo aktivní(komplexnější, nutnost většího množství konců, schopna vyrovnat fáze).Nakoupím moduly(nebo(pro dobrodruhy) stavebnice) zesilovačů u fy.Aldax a spojím to všechno do nějaké hmatatelné podoby.Jako zdroj signálu nám poslouží CD přehrávač s A/D převodníkem TDA1541(nemá zpětnou vazbu, takže nám nekazí IMD).Předzesilovač podle gusta buď s nízkošumovými OZ nebo elektronkový - klasikou je ECC83, odvážnější mohou zkusit PCL85-velmi vysoký zisk či PCL84=ECC88 na steroidech, a experimentátoři vyzkouší třeba ECH84 s modulací do 3. mřížky

@vaclavRJ: :D dobře ty...

@vaclavRJ: A nebo se na tohle vsechno vyse*ru a koupim si hotovy bedny :-D

@Hajczus: A v tom je právě ten vtip. Když kupujete něco sestaveného, nikdy nevíte co je uvnitř a spoléhat na specifikace je bláhové, neboť (jak všichni dobře víme) papír snese všechno.

@vaclavRJ: Stačí se držet osvědčených značek a přesně víte, co kupujete.....

@Aspon: Presne tak.

@Aspon: i mistr tesar se nekdy utne, muzes narazit na spatnej kousek a je to

@Aspon: A co že je osvědčená značka? Sony? Creative? Genius? LOL!

@vaclavRJ: A jéje, delegace z diyFans :)
no, jako můžu jedině souhlasit.. sám jsem fungoval dlouho na chrchláčkách Genius za dvě stovky, a teď mám front ARN5604/ARV165 + rear ARE667/ARV261, center ARX130-20/04 a sub/LFE Delta 12, a zvuk je o několik tříd výš, než ty chrchláčky. Jen se musí věnovat nějaký čas návrhu beden a jejich stavbě - velká část počítačových bedýnek by mělo i celkem schopné měniče, kdyby je jejich výrobci nenavrhli s příšerným hrbem na basech - na první poslech je ten předuněný zvuk pro neinformovaného jedince zvyklého na konzumní poslech v pohodě, ale o věrné reprodukci a příjemnosti na delší poslech se nedá mluvit. A o 6.5" měniči v subwooferech .. no, radši pomlčím, nebo se na mě pseudohifisti sesypou jako mouchy na lejno :)

@djb0br: :D delegace :D

@vaclavRJ: a jeste vetsi fajnsmekr, priznivce konzertniho zvuku sahne po profi menicich PD,BC,RCF...

@Falewick: Logitech THX ani Porta Pro nejsou nic pro audiofily... omg.. to je obycejnej mainstream (v tomhle pripade prehypovanej).

@pulDag: to je pravda, ale v prostredi kde se porta pro prevazne pouzivaji (maji pouzivat) a sice ve meste je stejne nejvhodnejsi koupit si sennheiser PXC 250 :D s noiseguardem. pokud ale nemate 5k tak jsou porty naprosto dostacujici, navic velka cast mlade populace (14-17 let) posloucha HIP-HOP a zde se prebasovanost port hodi, proto preferuji KTX-PRO1

Hrůza to je, ale kvůli něčemu jinému

Proti recenzi nic nemám. Jsem rád za každou další, kterou tady zveřejníte. Ale co mi vadí jsou gramatické chyby, které by si mohl dovolit žák na základní škole, rozhodně však ne recenzent z CC. Že tady skoro všichni účastníci diskuzí píšou jak "prasata", s tím se nedá nic dělat, ale aspoň vy (recenzenti a další lidé z CC odpovídající na otázky v diskuzích a podobně) byste mohli psát bez takových hrubek. Tento příspěvek tedy není určen jen panu Miloslavu Fišerovi. Nebudu tady vypisovat všechny chyby, ale hlavně bych prosil rozlišovat i/y. Možná si řeknete, co to je za "debila", vždyť na pravopis všichni kašlou. Já doufám, že se příště budete všichni snažit.
Tak už je mi líp :). Přeju pěkný den.
Jan Bulava

@Jan Bulava: Dobrý den. Děkuji za připomínku a náměty. I když samozřejmě nemohu své chyby omluvit, v takové záplavě textu se může chybka vloudit a bohužel nemusí být postřehnuta ani při následné korektuře. Přesto se do budoucna pokusím gramatickým chybám vyvarovat. Tentokráte můj omyl prosím ještě omluvte.Přeji krásný zbytek dne.
Miloslav Fišer

@miloslavF: Bohuzel musim upozornit i na chyby v prispevcich na diskuzi a tam uz to takova zaplava textu neni...takovy zbitecne me opravdu nadchlo :)
Ale je fakt ze to cloveku obcas uklouzne, sam se obcas za svy pravopisny chyby stydim. Chyby delame kazdej. Sam jsem zvedavej kolik jich budu mit ve sve recenzi kterou pripravuji.Preju dalsi uspesne recenzovani. Hodne zdaru.
Petr

@Jan Bulava: já to stah do wordu a dal kontrola pravopisu a nic to nenašlo :D takže nevim nevim

@p3pino: Word přece obsahuje jen základní kontrolu správnosti slov a kontrola mezislovních spojení/syntaxe je k dispozici jen v EN/DE (a smožná ještě pár dalších :-)). Použití kontroly pravopisu je možné jen pro kontrolu překlepů, ne pravopisných chyb. Také souhlasím s otřesnou úrovní gramatiky zdejších pisatelů (o diskusi pak nemluvě) - bohužel náš národ úspěšně spěje primitivnosti a absolutní konzumnosti...

@Jan Bulava: Před chvíli jsem vlezl na czc se super dobrou náladou, že si udělám radost koupím si keyboard a repro a v tom narazím na tuhle ***** a naláda, hodně dobrá nálada je tutam. Miluju tyhle zakomple/x/ovaný tupce co nemají nic jinýho na práci, než brouzdat po netu a hledat pravopisný chyby ve člancích, které jejich autorům zabrali třeba i 10 hodin (nebo i dní) nepřetržité práce, testováni. Sorry, trochu jsem se rozepsal, ale jako redoktora (nepsal jsem tento článek ani žádný jiný na czc), mně tohle děsně vytáčí když mi někdo napíše, že v tamté a v tamté větě jsem měl takovou a takovou chybu.*** di do prtele a nauž se usnavát cyzý pracy, snat ti do pryjde dosd prafopizne s pravne ***

@556556: Promiň, ale nemůžu jinak... člověk, který se vydává za redaktora a přitom je schopen (mimo jiné) napsat "ve článcích, které... zabrali", je ***** Jedná se o učivo maximálně 5 třídy ZŠ, což by snad mohl průměrně vypatlaný "redaktor" zvládat.

@vejmrd: Takže jsi se dostal až do pátý třídy-gratuji z celého srdce.
Tvoje přezdívka je více než vystižná a odpovídající.

@556556: Souhlasim s obema nazory. Pravda je, ze kdyz vydavam clanek, tak si ho aspon jednou prectu. Ale obcas se to stane. Pokud to nebije do oci z kazde druhe vety, tak se to da prezit :D Recenze jsou supr, bez nich by bylo nakupovani prazdne.

Mám také názor

Zdravím,
příspěvek rozdělím do tří pasáží: 1) diskutujícím 2) recenzentovi 3)redakci CZC1) Snažně prosím diskutující, aby přmýšleli dřív, než začnuo psát, nikoliv naopak. Psát o audiofilech u repro za 1500Kč je minimálně vtipné. Diskuze by měla být k článku - napsat tedy, že se mi nelíbí způsob hodnocení a jak bych ho změnil. Upozorňunju - jak bych ho změnil, protože kritizovat může každý, ale tvořit umí málokdo.2) Přimluvil bych se za to, aby jste jako autor nezapomněl uvést třídu recenzovaného zboží a kategorii zákazníků, pro které je určena. Tj napsat, že jde o 2.1 repráčky z kategorie value a co od nich asi tak můžeme čekat. Určitě se potom vyhnete nepříjemným urážlivým komentářům.3) Prosím pana redaktora, aby vypracoval osnovy pro jednotlivé typy recenzí. Tj přesně definovat, co má v recenzi být. Určitě to zvedne úroveň a pomůže i autorům samotným.Díky za prostor k vyjádření a přeju krásný den všem čtenářům a nakupujícím :o)

Ozvučnice

Pan autor by si měl ujasnit, co je to ozvučnice. Pořád se nám tu totiž snaží vnutit, že ozvučnice je membrána měniče. Ozvučnice je to, v čem je reproduktor (měnič) umistěn, takže u recenzovaných výrobků je ozvučnice plastový výlisek.....

Chrcaky :-)

Sam doma vlastnim Creative 3300 trosku starsi model .. duvodem tehdejsiho nakupu byl samozdrejme citovy dojem u kamose ktery mel 2.1 doma .. byl jsem nadsen .. ten zvuk .. (predtim jen klasicky stereo bedynky).. :-) tak jsem si je koupil .. ale nedavno .. no proste jsem chtel neco lepsiho .. Koupil si klasicky sloupovky konkretne Jamo S606 + zasik Onkyo 9155 ... neznam nic o nejakych pasmech a frekvencich a pod .. ale proste muzu rict ze PC bedny jsou opravdu jen chrcaky oproti tomuhle ... a kdyz zjistim jeste za jakou cenu to prodavaj .. no vyderaci .. me ta sestava sice vysla na 13 tisic .. ale ta kvalita je nesrovnatelna .. :-)
od ty doby co mam tohle uz moje creativy si ani nehrkly .. :-)

@LGF: konečně tu někdo vzal rozum do hrsti :). Gratuluji ke správnému výběru ;).
Už nikdy bych si PC repra nekoupil, sám mám doma ARS 380 od TVM a zvuk naprosto masakrální.
Vím, pleteme sem věci mimo mísu, ale jsou tu tací, kteří koukají např. po GigaWorksech 7.1, tak těmhle maňasům je tento thread doufám poučný.
S pozdravem Martin.

@Veselý Martin: A pro jiné maňasy snad bude poučné, že 3 pásmové sloupy za pár tisícovek jsou jen strojem na hluk, hučení a dunění.

@Aspon: Porad ale lepsi jak tyhle pc repracky, ty nedelaj ani to :D

@Aspon: Ale za tech par tisicovek se da sehnat z druhe ruky hodne dobra koupe za zlomek puvodni ceny-takze to zadne dunidlo byt nemusi (viz treba 6 let stare veze na annonce jez se misto puvodnich cca 40t prodavaji za 7t)

@Aspon: Aspon, jestli promineš, tak ty vole! 3 pásma v Hi-Fi znamenají hučení a dunění? To ses trochu spletl, ne??? Dunění a hučení si nech komerci, nebo si přečti o čem je Hi-Fi. Tohle je právě krajně nežádoucí.
Promiň, ale tohle mě dostalo.

@Aspon: Ještě jedna věc, pár tísicovek? Chlape, prober se, ale jestli je pro tebe 22 000 pár tísícovek, tak si vynechal i školku.

@Veselý Martin: Kde sem zase napsal, že myslím tvoje bedny!!? Myslel sem to obecně. Pár tisícovek je pro mě třeba 5000. Za tyhle peníze už se prodává dost sloupů.
O poču pásem by se dalo mluvit dlouho, to nemá v této diskuzi cenu. Někdy ale míň znamená víc....Doporučuju ti poslechnout si nějaké 2 pásmové regály za 20K a pak odpovídající sloupy za 20K.

@Aspon: Samozřejmě budou hrát lepe 2p. soustavy ve stejne cenové hladině jako 3p.. To je logické, pak už je zde faktor velikosti místnosti, kterou chcete ozvučit.
Omlouvám, se, nepřečetl jsem si váš příspěvěk pořádně a obvinil vás neprávem.
Ukončeme tuto diskuzi, nikdo z toho nic nemá.... :)

@Veselý Martin: Nic se nestalo:)
Užívejte hudbu jak jen to jde, hlavní je přece, když je člověk spokojený!

@Aspon: jo beru ze jses omluvil ale stejne mi to neda ... :-)
nejsi totiz prvni z "chytrolinu" co mi kritizuji sestavu ... jo bedny staly pres 6 a zesik to samy .. je to celkem sunt sestava co se tyka porovnani s jinyma sestavami .. ale za prvy jsem student .. v penezich se netopim .. a vim ze v dobry ale opravdu dobry audio sestave se da lehce utopit 200 klacku .. sory ale na tohle nemam ... Muj vyber byl nasledujici . vic jak pul roku jsem sledoval ruzny diskuze nekolikrat jsem byl navsttivit zvukovy studia kde jsem si mohl poslechnout ruzny sestavy atd atd .. proste jsem si vybral pro me to nejlepsi za me dostupny penize ....a pak se nediv kdyz prijde nejaky chytrak a zacne kritizovat to jsis nemel kupovat bych si sam radsi koupil tohle a tohle .. a basni o vecech okolo 40 haku a vys ... a nejlepsi na tom byva kdyz se ho zeptas co ma doma .. chrcaky.. :-) ma to cenu se snim hadat??.. :-)
ja osobne jsem velice spokojeny .. oproti tomu co jsem mel je to sileny rozdil .. a jsou li lepsi sestavy .. fajn .. vsak zivot je este dlouhy a trh rozmanity ... :-)

@LGF: Promiň, já nevyzvedávám moje bedny.... Tu cenu jsem tam raději psát ani neměl, tady šlo jen o srovnání ceny s těmhla předraženýma dunidlama a aparátem, který se dá sehnat z bazošu.
Nemám nic proti nikomu, jen jsem pochválil rozhodnutí koupit si bedny, které umí vyloudit zvuk i za cenu, že to bude min. z druhé ruky a z bazpšu. .
Nic proti nikomu nemám a snad jsem si tento bojkot ani nezasloužil :)

@Veselý Martin: Dobrý den, nemáte někde v dokumentaci k vaší sestavě ARS 380 schéma výhybky? Byl bych vám moc vděčný kdyby jste se mrknu a popřípadě mi ho zaslal. Děkuji moc

@Veselý Martin: dobry den doufam ze dostanete tento vzkaz. shanim tvm ars380 a nemuzu je nikde sehnat na netu jsem sehnal jen jednu tvm zkrachovala chci se zeptat zda byste je neprodal nebo poradil jestli je nema nekdo u vas v okoli dekuji

Gramatické chyby

Kdyz se ti to nelibi tak to necti.. toto je web o pc atd.. a ne o cestine.. tak sem nelez... gumo

@Gielen-: tohle může napsat jen naprostý *****

@Gielen-: Já jsem říkal, že jsem rád za každou recenzi. Nelíbí se mi akorát ty chyby. Možná Vás to překvapí, ale vím, že toto je web o PC a elektronice. Ale je to web český, takže nesouhlasím s tím, že to není o češtině. Vůbec úroveň většiny českých stránek z hlediska gramatikyy je špatná. A díky takovým, jako jste Vy, ani lepší nebude. A chodit sem budu, protže je to z hlediska zpacování, nabídky a cen jeden z nejlepších webů u nás (společně s www.***** cz).
S pozdravem Jan "guma" Bulava

@Gielen-: presne tak, zkus radsi napsat neco ty, ty umelce

@Gielen-: chlapci nehádejte se

Regulace hlasitosti sluchátek

Tak jsem nekde cetl, ze Logitech X230 nereguluje hlasitost sluchatek. Vstup na sluchatka tam sice je, ale stejne je nutno regulovat softem. Je to pravda? Pro me by to byl dostatecny duvod k tomu, abych o nich ani na chvilku neuvazoval.

@Nasson: Ano, bohužel, výstup sluchátek neni regulován potenciometrem hlasitosti. Sluchátkový výstup se musí regulovat prostřednictvím softweru, což v dnešní době neni problém, protože každá multimediální klávesnice má tlačitka na ovládání hlasitosti.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru