Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Jak vybrat chytré hodinky

Jak vybrat chytré hodinky

Nákupní rádce
Apple Watch SE 2023, 40mm, Midnight, Midnight Sport Band - M/L_159825195
Apple Watch SE 2023, 40mm, Midnight, Midnight Sport Band - M/L
5 777 Kč 6 990 Kč
Apple Watch Series 9, 41mm, Starlight, Starlight Sport Band - S/M_1442634013
Apple Watch Series 9, 41mm, Starlight, Starlight Sport Band - S/M
9 496 Kč 11 490 Kč
Samsung Galaxy Watch6 40mm, Gold_1883581907
Samsung Galaxy Watch6 40mm, Gold
6 190 Kč 7 490 Kč
Garmin Forerunner 255S Music, Black_1419547131
Garmin Forerunner 255S Music, Black
6 851 Kč 8 290 Kč
Garmin Venu 2, Silver/Granite Blue_521407957
Garmin Venu 2, Silver/Granite Blue
6 990 Kč 8 458 Kč

Obdivuhodný design, užitečné funkce i data o vlastní aktivitě. To jsou jen některé z důvodů, kvůli kterým si chytré hodinky pořizuje čím dál tím více zákazníků. Výběr toho správného modelu se nicméně stává čím dál tím obtížnější úlohou, se kterou se vám proto v tomto průvodci pokusíme pomoci.

V současné době na trhu nalezneme stovky různorodých modelů, které se liší vzhledem, konstrukcí, systémem, nabídkou funkcí a v neposlední řadě také cenovkou. Zcela jiné chytré hodinky si zvolí nenáročný uživatel, profesionální sportovec či zákazník, který hledá především módní doplněk. Podívejme se nyní na hlavní parametry, které je při výběru třeba zohlednit.

Obsah

VIDEO: Podívejte se, jak správně vybrat chytré hodinky

Rozhodnout se v nabídce chytrých hodinek není snadné, a proto vám nabízíme 8 tipů, jak si výběr usnadnit.

Konstrukce a (vodě)odolnost

Konstrukci chytrých hodinek tvoří především pouzdro, které může být z různých materiálů. Nejčastěji narazíme na polymer jakožto levný, lehký a v některých případech i překvapivě odolný materiál. Prémiovější variantou je lehký a elegantní hliník, potažmo lesklá a nadstandardně odolná nerezová ocel. Nejdražším materiálem je pak titan, který je nejen lehký, ale především extrémně odolný. Materiál hraje zásadní roli také v hmotnosti, která se pohybuje okolo 25 až 90 gramů a která bývá nejvyšší u outdoorových modelů.

Rozměry chytrých hodinek může výrobce uvádět kompletně (výška/šířka/tloušťka) nebo zjednodušeně pomocí šířky pouzdra. Nejčastějšími rozměry jsou 40 až 44 mm, přičemž outdoorové modely mohou atakovat i velikost 50 mm. Chytré hodinky nabízené ve více rozměrech se někdy liší také funkcemi, výdrží baterie či cenovkou, a případné rozdíly je proto třeba si pohlídat. Co se tloušťky týče, za velmi tenké hodinky považujeme modely s okolo 10-11 mm.

Řemínek může být vyroben z kůže, kovu, pryže, nylonu a mnoha dalších materiálů. Pravděpodobně nejčastěji se ale setkáme se silikonem, který je příjemný, cenově dostupný a který je díky voděodolnosti ideální volbou i pro jakýkoliv sport. Prakticky všechny chytré hodinky navíc umožňují řemínky vyměnit, přičemž některé využívají i standardizovaný systém Quick Release.

Odolnost chytrých hodinek závisí na několika faktorech. Vedle již zmíněného materiálu jde zejména o splnění některého ze standardu odolnosti, přičemž nejčastěji narazíme na armádní certifikaci MIL-STD-810G. Odolnost ovlivňuje také přítomnost ochranného sklíčka, které však výrobce často nespecifikuje a které proto může být obtížné posoudit. O něco lepší představu máme u hodinek, které využívají značkové sklíčko Corning Gorilla Glass, jehož vlastnosti popisuje samotný výrobce. Dražší chytré hodinky pak mohou být vybaveny dokonce sklíčkem safírovým, které je díky mimořádné tvrdosti obtížné jakkoliv poškrábat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Voděodolnost či vodotěsnost může být specifikována několika standardy. Náhodným stříkancům vody (umývání rukou, déšť) obvykle odolají chytré hodinky s označením 3 ATM, vodotěsností do 30 metrů či stupněm krytí IP67. Pro plavání v blízkosti hladiny vody pak bývají potřeba hodnoty vyšší, a to 5 ATM, vodotěsnost do 50 metrů či stupeň odolnosti IP68. Při potápění již potřebujeme 10 ATM, vodotěsnost do 100 metrů, IP69, případně potápěčský standard ISO 6425.

Pozor si rozhodně dejte na již zmíněný údaj „vodotěsnost do XY metrů“, který neplatí doslovně. Někteří výrobci si bohužel výše uvedené standardy navíc vysvětlují po svém a k hodinkám označeným příslušnou hodnotou uvádí i určité podmínky. Důrazně proto doporučujeme sledovat oficiální stránky výrobců.

Displej

Displej chytrých hodinek bývá většinou dotykový, byť některé sportovní hodinky stále preferují ovládání prostřednictvím klasických tlačítek. Důležitým parametrem displeje je také rozlišení (jednotka pixel), které s vyšší hodnotou nabízí i jemnější obraz. Nejdůležitější vlastností displeje je ale jeho konkrétní typ:

  • TFT / LCD displeje vynikají nízkou cenou a relativně dlouhou životností. Daní za to je ale nižší kontrast, podprůměrné barvy a omezené pozorovací úhly.
  • Transflektivní displeje jsou nepřetržitě aktivní, přičemž jejich čitelnost je možné přirovnat k textu na papíře. Čím více světla tedy na displej dopadá, tím lépe čitelný je, což přijde vhod zejména při venkovních aktivitách. Pro případ nedostatku okolního světla je připraveno také podsvícení, byť stále musíme počítat s celkově nižším rozlišením, méně výraznými barvami a limitovanými pozorovacími úhly.
  • AMOLED displeje jsou i přes svou vyšší cenu aktuálně nejoblíbenější volbou. Nabízí totiž pestré barvy, věrnou černou, vysoký kontrast, parádní rozlišení i výborné pozorovací úhly. Čitelnost na slunci závisí na maximálním jasu (jednotka nitt), avšak novější displeje již svítí natolik, že v tomto ohledu nebývá žádný problém. AMOLED displeje jsou standardně vypnuté a zapínají se teprve při užívání. Právě z tohoto důvodu existuje funkce Always-On, která na „vypnutých“ displejích ponechává svítit alespoň nejdůležitější informace.

Součástí displeje některých chytrých hodinek bývá také speciální solární sklíčko, které umožňuje solární nabíjení (viz hodinky Garmin). Cílem této relativně vzácné funkce je zpomalit vybíjení baterie, která tak může vydržet až několik měsíců.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Univerzální funkce

Univerzální funkce zahrnují dlouhou řadu užitečných vychytávek, mezi které patří například budík, stopky, odpočítávání nebo prozvonění telefonu. Mnoho funkcí (předpověď počasí, zprávy ze sociálních sítí, streamování hudby…) nicméně využívá data z internetu a bez připojení k němu proto fungovat nemohou. K internetu se hodinky mohou připojit prostřednictvím telefonu nebo přímo skrze Wi-Fi či mobilní síť, byť ta vyžaduje příslušný mobilní tarif včetně dat.

Dle konkrétních hodinek lze hudbu poslouchat nahlas či skrze bezdrátová sluchátka. Vedle poslechu hudby umístěné na internetu lze pouštět také hudbu uloženou v samotném telefonu. Pokročilejší možností je pak přehrávání hudby nahrané přímo do hodinek, díky čemuž své oblíbené skladby uslyšíme například při sportování bez telefonu v dosahu. 

Další pokročilou funkcí je telefonování, které může probíhat jak přímo z hodinek, tak prostřednictvím smartphonu (tzv. Bluetooth volání). Volání z hodinek nezávisle na telefonu však vyžaduje integrovanou eSIM, která nás připojí k mobilní síti. Chytré hodinky často disponují také hlasovým ovládáním, které funguje na bázi hlasového asistenta. Různé společnosti přitom nabízí odlišné asistenty, přičemž mezi nejpokročilejší patří Siri (Apple Watch), Amazon Alexa (hodinky Amazfit, Fitbit) a Google Asistent (hodinky Samsung). V současné době však žádný hlasový asistent nemluví česky.

Opomenout nelze ani bezkontaktní platby, které skrze technologii NFC umožňují zaplatit u klasických terminálů na platební karty. Různí výrobci nicméně používají různé technologie bezkontaktních plateb, přičemž některé z nich nemusí podporovat všechny banky (pozor si dejte zejména u Xiaomi, Amazfit, Huawei a Honor).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sportovní, zdravotní a bezpečnostní funkce

Sportovní funkce jsou přítomny na každých hodinkách, liší se však jejich počet, propracovanost i přesnost měření. Nejčastěji narazíme na monitorování kroků, ušlé vzdálenost, spálených kalorií a minut intenzivní aktivity. Téměř vždy jsou ale přítomny i režimy sledující konkrétní sport, ať už jde o chůzi, běh nebo cyklistiku. Počet podporovaných sportů kolísá od 5 až po více než 150, přičemž několik sportů mohou hodinky dokonce samy rozpoznat a začít je tak monitorovat automaticky.

V závislosti na přítomných funkcích lze při tréninku sledovat srdeční tep, dobu cvičení, okysličení krve, výškoměr, barometr, teplotu pokožky i další parametry. Některé sportovní chytré hodinky umožňují skrze technologii ANT+ připojit také externí senzory (hrudní pásy, snímače rychlosti…), které nám zprostředkují nesrovnatelně přesnější data.

Příznivci venkovních sportů se zpravidla zajímají také o integrovanou GPS, která v průběhu tréninku dokáže zaznamenat trasu, tempo a další zajímavá data. Většina hodinek bez integrované GPS sice stále umožňuje využití GPS, která je součástí smartphonu, telefon v tomto případě však musíme nosit s sebou. Stále více hodinek nabízí rovněž polohové systémy GLONASS, Galileo a BeiDou, které někdy doplňuje i funkce dvoupásmové lokalizace pro výrazně vyšší přesnost.

Ačkoliv mnoho chytrých hodinek nabízí možnost zobrazit polohu na mapě, vykreslení dané mapy často závisí na připojení k internetu. Některé sportovní chytré hodinky proto disponují předinstalovanýma topografickými, cyklistickými či lyžařskými mapami, které jsou uloženy přímo v hodinkách a které proto internet nepotřebují.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Čím dál více hodinek nabízí také funkce pro pokročilé vyhodnocení fyzické aktivity. Patří zde například Doba regenerace, která udává počet potřebných hodin k zotavení, nebo Tréninkový efekt, jenž prozradí, nakolik nám dané cvičení zlepšilo (an)aerobní kondici. Pro dlouhodobější vyhodnocení jsou pak připraveny ukazatele VO2 Max nebo Fitness věk, které odhadnou, jak se vyvíjí naše fyzička.

Zdravotní funkce zahrnují upozornění na nízký či vysoký tep, monitorování celkové zátěže těla (tzv. stres), vyhodnocení kvality spánku nebo sledování ženského cyklu. Spíše vzácněji se pak můžeme setkat s EKG, měřením teploty kůže nebo odhadem tlaku, který však může vyžadovat pravidelné kalibrace dle tlakoměru. Někteří výrobci lákají také vlastními unikátními funkcemi, a například Apple Watch jsou tak známé svým monitoringem hluku nebo záznamem pobytu na denním světle, zatímco Samsung umožňuje změření složení těla. Garmin se naproti chlubí sledováním těhotenství nebo funkcí Body Battery, která zohledňuje fyzickou aktivitu i akutní onemocnění, aby vypočítala, kolik procent energie člověku ještě zbývá.

Bezpečnostní funkce si kladou za cíl chránit naše zdraví nebo dokonce život. Mnohé chytré hodinky jsou proto vybaveny funkcí SOS, prostřednictvím které si lze kdykoliv přivolat pomoc. Přítomna může být také funkce automatické detekce (auto)nehody, která nám samostatně rovněž zavolá pomoc. Ještě vzácnější je pak funkce nouzové sirény nebo integrované svítilny LED, které lze najít jen u několika chytrých hodinek na trhu.

ČTĚTE TAKÉ: Jak vybrat sportovní hodinky

Sportovní chytré hodinky  Zdravotní chytré hodinky

Malý počítač na zápěstí dokáže víc než jen měřit čas. Podívejte se, co všechno dokážou.

Systém, kompatibilita a baterie

Operační systém je při výběru chytrých hodinek zcela zásadním kritériem. Mezi jednotlivými systémy totiž existují až překvapivě velké rozdíly, které souvisí zejména s mírou komplexnosti. Pro Xiaomi, Amazfit a méně známé značky je typický jednoduchý přehledný systém, který si oblíbili zejména málo nároční uživatelé. Počet funkcí je však obecně menší, chybí zde obchod aplikací a možnosti přizpůsobení jsou spíše omezené. Systémy hodinek Huawei a Honor jsou na tom o něco lépe, stále však nedosahují komplexnosti populárnějších výrobců.

Chytré hodinky značek Apple, Samsung a Garmin se naopak vyznačují systémy vysoce komplexními (byť u Garminu vždy záleží na konkrétním modelu). Široké možnosti přizpůsobení doprovází obchod aplikací, bankami skvěle podporované bezkontaktní platby i mnoho různorodých a špičkově propracovaných funkcí.

Kompatibilitu mezi chytrými hodinkami a telefonem zohledňujeme ve dvou rovinách. V první řadě je třeba ověřit podporu samotného systému, přestože drtivá většina chytrých hodinek podporuje iOS (iPhone) i Android. Výjimkou jsou Apple Watch, které vyžadují výhradně iOS, a novější hodinky Samsungu, které naopak podporují jen Android. Ve druhém kroku následně ověřujeme také kompatibilitu konkrétní verze systému, která je udávána čísly.

Výdrž baterie je ovlivněna relativně mnoha faktory, mezi které patří i zmíněný operační systém. Komplexnější systémy totiž energii spotřebovávají o něco rychleji, kvůli čemuž obvykle vydrží okolo 1-4 dnů. „Jednodušší” hodinky naopak často zvládnou i dva týdny. Možná ještě větší úlohu však hraje konkrétní využití. Sedíme-li celý den v kanceláři a hodinek si téměř nevšimneme, baterie vydrží mnohonásobně déle než při túře, kdy monitorujeme fyzickou aktivitu a máme aktivní GPS. Právě GPS přitom baterii vybíjí skutečně bleskově a veškerou energii může spotřebovat i během několika hodin.

Výrobci výdrž baterie zpravidla uvádí, a to většinou relativně přesně. Sledovat je nicméně třeba hodnotu „běžného užívání”, nikoliv výdrž baterie při různých úsporných režimech, které využijeme spíše jen ve výjimečných případech. Chytré hodinky se často liší také přítomnou nabíječkou, a zatímco některé značky berou bezdrátové magnetické nabíjení jako samozřejmost, jiní výrobci nás klidně nechají hodinky dobíjet obyčejným kabelem.

ČTĚTE TAKÉ: Jaká je výdrž baterie Apple Watch? Počet hodin, tipy na prodloužení a nabíjení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jak vybrat chytré hodinky – podle značky

Apple Watch

Populární a inovativní. Přesně taková je americká značka Apple, která s přelomovými technologiemi přichází již téměř 50 let. Jinak tomu není ani u chytrých hodinek, které se pomohou pochlubit například ikonickou otočnou korunkou nebo pokrokovými funkcemi včetně nového gesta poklepání. Velká pozornost je věnována také zdraví, díky čemuž lze narazit na unikátní funkci monitorování hluku, sledování doby strávené na denním světle nebo detekci autonehody. Klíčovou komponentou je rovněž operační systém watchOS, který láká nádherným designem, intuitivním ovládáním, bezkonkurenčními ciferníky či bohatým obchodem aplikací. Veškeré Apple Watch jsou nicméně kompatibilní pouze s iPhony. Zájemci o nejmodernější funkce a hardwarové prvky si mohou pořídit vlajkovou řadu Apple Watch Series, zatímco ostatní mohou ušetřit s cenově dostupnější sérií Apple Watch SE. Pro outdoorové nadšence je zase připravena série Apple Watch Ultra, která vedle unikátních funkcí, větší velikosti a vyšší odolnosti nabízí i delší výdrž baterie.

ČTĚTE TAKÉ: Nejlepší aplikace pro Apple Watch

ČTĚTE TAKÉ: Jak spárovat Apple Watch – postup, tipy a triky

Samsung (Galaxy Watch)

Jihokorejská značka Samsung se v mnohém podobá konkurenčnímu Applu. Také Samsung sází na menší počet dokonale propracovaných modelů, které cílí především na střední až vyšší třídu. I v tomto případě se hodinky vyznačují špičkovou řemeslnou kvalitou, vytříbeným systémem či unikátními zdravotními funkcemi, které umožňují například analýzu složení těla. Některé funkce přesto mohou být podmíněny spárováním s telefonem Samsungu. Zatímco starší generace běžely na systému Tizen, od 4. generace již hodinky sází na nový Wear OS Powered by Samsung, který však už není kompatibilní s iPhony. Nové prostředí zdařile kombinuje moderní vzhled a intuitivní ovládání původního Tizenu s oblíbenými službami Googlu, ať už jde o mapy, bezkontaktní platby Google Pay nebo obchod aplikací Google Play. Podobně jako telefony, i chytré hodinky Samsung označuje termínem Galaxy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Garmin

Americká značka Garmin se dlouhodobě zaměřuje na čistě sportovní hodinky, díky čemuž v oblasti pokročilých sportovních funkcí nemá konkurenci. Náročnější sportovci se tak mohou těšit na podrobné plánování, analyzování i vyhodnocování tréninků, přičemž využít je možné i externí senzory (hrudní pásy, snímač kadence šlapání…). Některé chytré hodinky Garminu jsou vybaveny také vyčnívající lunetou pro vyšší odolnost, případně solárním sklíčkem, které výdrž baterie prodlužuje až na několik měsíců. Přestože Garmin dlouho preferoval transflektivní displeje, většina nových modelů je již vybavena panelem AMOLED. 

Jisté modernizace se v poslední době dočkal také operační systém, který přesto zůstává spíše složitějším a lehce staromódním. O to více si však uživatelé mohou prostředí přizpůsobit, k čemuž ostatně slouží i obchod aplikací, ve kterém toho lze stáhnout opravdu hodně. Nejvýznamnějšími sériemi Garminu jsou Vivoactive, Forerunner, Instinct, Epix, Venu a vlajková řada Fenix. Přehlédnout ale nelze ani hybridní řady Vivomove a Lily, které kombinují tradiční ručičkové hodinky se skrytým displejem a chytrými funkcemi.

ČTĚTE TAKÉ: Nejlepší aplikace Garmin pro chytré hodinky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi / Redmi

Značka Xiaomi je známá díky produktům se špičkovým poměrem cena/výkon. Vedle mobilních telefonů, tabletů, elektrokoloběžek či fitness náramků se tento výrobce však může pochlubit i chytrými hodinkami, které se vyznačují jednoduchým a snadno ovladatelným systémem, atraktivní cenovkou či nadprůměrnou výdrží baterie. Vedle bezkontaktních plateb, které nemusí fungovat na starších modelech, však může být zklamáním také úplná absence obchodu aplikací. Menší nabídku chytrých hodinek Xiaomi doplňují i modely od značky Redmi, která pod Xiaomi přímo spadá.

Amazfit

Asijská značka Amazfit se v mnohem podobá výše popsanému výrobci Xiaomi. I zde nalezneme chytré hodinky nižší cenové kategorie, které se vyznačují menším počtem funkcí, jednodušším systémem a chybějícím obchodem aplikací. Stále však jde o ideální chytré hodinky pro méně náročné uživatele, kteří oproti Xiaomi navíc mohou vybírat i z mnoha různorodých modelů. K dispozici jsou jak série s mimořádně nízkou cenovkou (Bip), tak lépe vybavené řady, které mohou být zaměřené sportovně (T-Rex, Cheetah, Falcon) či univerzálně (GTS, GTR).

Huawei

Značka Huawei dříve lákala chytrými hodinkami nižší cenové kategorie, které se vyznačovaly jednodušším systémem, 14denní výdrží baterie či špičkovým poměrem cena/výkon. V posledních letech se však Huawei snaží zařadit mezi významnější hráče v segmentu smartwatch, k čemuž od třetí generace hodinek využívá i vlastní systém HarmonyOS. Větší propracovanost produktů se však odrazila i do vyšší pořizovací ceny, přičemž výdrž baterie naopak citelně klesla. Mezi hlavní řady patří vlajková série Huawei Watch, cenově dostupnější Huawei Watch GT a hybrid mezi hodinkami a náramkem Huawei Watch Fit.

Srovnání chytrých hodinek a jejich vlastností

Výrobce

Operační systém

Kompatibilita s mobily

Instalace

aplikací

Česká

diakritika

České

prostředí

Apple

watchOS

iOS

Ano

Ano

Ano

Samsung

Wear OS Powered by Samsung

Android

Ano

Ano

Ano

Garmin

Garmin OS

iOS, Android

Ano

Ano

Ano

Fitbit

Fitbit OS

iOS, Android

Ano

Ano

Ano

Amazfit

Amazfit OS

iOS, Android

Ne

Ano

(většina modelů)

Ano

(většina modelů) 

Xiaomi

MIUI for Watch

iOS, Android

Ne

Ano

(většina modelů)

Ano

(většina modelů)

 

Huawei

HarmonyOS

iOS, Android

Vybrané modely

Ano

Ano

 

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nejlepší pánské chytré hodinky

Apple Watch Ultra 2: Vytvořeno pro outdoor

Extrémní teploty, prudké deště i tvrdé pády. To vše zvládnete s outdoorovými hodinkami Apple Watch Ultra 2, které se vedle 49mm titanového pouzdra, safírového sklíčka nebo standardu odolnosti MIL‑STD 810H chlubí i voděodolností s normou EN13319. Vysokorychlostní vodní sporty či potápění do hloubky 40 metrů vám ostatně zpříjemní také integrovaný hloubkoměr nebo snímač teploty vody. Na dosud největším displeji navíc zobrazíte až 6 řádků ukazatelů, přičemž jas dosahující 3000 nitů se postará o dokonalou čitelnost za jakýchkoliv podmínek.

Samozřejmostí jsou ty nejlepší hardwarové prvky včetně nejnovějšího čipu SiP S9, připojení k mobilní síti, rychlonabíjení nebo 2 reproduktorů a 3 mikrofonů pro snadné volání i v nepříznivém prostředí. Při výpravách využijete také kompas, svítilnu, nouzovou sirénu, dvoufrekvenční GPS, detekci pádu/autonehody nebo 36hodinovou výdrž s možností prodloužení na hodin 72. Samozřejmostí jsou i nejnovější zdravotní funkce včetně EKG nebo snímání teploty a okysličení krve.

Garmin Fenix 7: Outdoorová legenda v mnoha variantách

Vlajková řada Fénix spojuje nejmodernější výbavu, vysokou odolnost a neuvěřitelnou výdrž baterie, která může dosahovat až několika měsíců. Ačkoliv jde o dokonalé hodinky pro outdoorové dobrodružství, přítomny jsou i ty nejpokročilejší univerzální, sportovní a zdravotní funkce, které u levnějších modelů mohou naopak chybět. Řada Garmin Fenix 7 nabízí desítky různých modelů, které se liší konstrukcí, velikostí a zejména výbavou. Modely jsou rozděleny do edic Standard, Solar (solární nabíjení), Sapphire Solar (solární nabíjení, vícepásmová GPS, předinstalované mapy), Pro Solar (solární nabíjení, svítilna, nejnovější snímač, nejpokročilejší funkce) a Pro Sapphire Solar kombinující vše předešlé.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple Watch SE – Hodně muziky za málo peněz

To nejlepší z Apple Watch za takřka poloviční cenu. Přesně taková je 2. generace oblíbené řady Apple Watch SE, která nabízí tenké tělo z recyklovaného hliníku, voděodolnost „do 50 metrů“, korunku s haptickou odezvou, výkonný čip SiP S8 či famózní displej s jasem až 1000 nitů. Dostupná je rovněž většina funkcí včetně Apple Pay, monitorování fyzické aktivity, detekce (auto)nehody nebo sledování hluku. Vybírat můžete ze dvou velikostí (40 / 44 mm) a tří barevných variant, přičemž vedle klasické GPS edice je dostupná i verze podporující mobilní síť.

Samsung Galaxy Watch 6 – Všestranné hodinky, co mají styl

Vlajkové hodinky společnosti Samsung mnozí považují za nejlepší volbu pro majitele telefonů s Androidem. Propracovaná konstrukce láká pouzdrem z unikátního hliníku, safírovým sklíčkem, standardem odolnosti MIL-STD-810H či voděodolností do 5 ATM. Horní stranu navíc zdobí špičkový displej typu AMOLED, který má o 30 % tenčí rámeček a který je proto mezigeneračně o 20 % větší. Samozřejmostí je oblíbený systém Wear OS Powered by Samsung s dokonalou integrací služeb Googlu.

Dalšími lákadly jsou o 18 % rychlejší procesor, rychlonabíjení, 4 polohové systémy nebo podpora více než 90 sportů s automatickou detekcí některých z nich. Mezi pokročilými vychytávkami najdeme také teplotní senzor, odhad krevního tlaku, analýzu složení těla, detekci pádu, SOS tlačítko či možnost připojení k mobilní síti. Vedle základního modelu je k dispozici rovněž verze Classic, která se pyšní otočnou lunetou, většími rozměry, tělem z nerezové oceli nebo odlišnými barevnými variantami.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nejlepší dámské chytré hodinky

Apple Watch Series 9: Populární hodinky v mnoha variantách

Vlajková řada Apple Watch je často považována za to nejlepší, co je na trhu vůbec k dostání. Výjimkou není ani 9. generace, která láká vyšším jasem, nejnovějším čipem SiP S9 či inovativním gestem poklepání. Přehlédnout nelze ani úchvatný design, detekci (auto)nehody, tenkou konstrukci nebo vodotěsnost „do 50 metrů“. Oproti modelu SE navíc získáte i dvojnásobný jas displeje, rychlonabíjení, funkci Always-On, EKG, snímání teploty nebo měření okysličení krve. Vybrat si lze velikost (41 a 45 mm), edici (standardní nebo Cellular podporující mobilní signál), materiál a barvu. Zatímco hliníkové varianty koupíte v odstínech Midnight, Starlight, Silver, Pink a (PRODUCT)RED, nerezová ocel je dostupná coby Graphite, Silver nebo Gold. Působivé jsou rovněž nabízené řemínky, které jsou k prohlédnutí zde.

Garmin Vivoactive 5 – Oblíbená volba rekreačních sportovců

Po letitém čekání se oblíbená řada sportovních hodinek Garmin Vívoactive dočkala své 5. generace. Tradiční vzhled s transflektivním displejem nahradil moderní design s AMOLED panelem, který se pyšní lepšími barvami, jasem i rozlišením. Vhod rozhodně přijde také voděodolnost do 5 ATM, ochranné sklíčko Corning® Gorilla® Glass 3, bezkontaktní platby, funkce Always-On, přehrávání hudby či prodloužená výdrž baterie, která zvládne až 11 dnů. Samozřejmostí je podpora více než 30 sportovních režimů, přítomnost pokročilých ukazatelů, 3 polohové systémy, funkce měření energie či detekce nehody. Ženy mohou ocenit také tenké tělo, elegantní hliníkovou lunetu, nízkou hmotnost či sledování těhotenství a menstruačního cyklu. Zatímco 4. generace disponovala velikostmi 40 a 45 mm, pátá generace sází na jednotný rozměr 42 mm, který je dostupný ve čtyřech barevných variantách.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Amazfit Active – Stylové hodinky s lákavou cenovkou

Mezi nejnovější přírůstky osvědčeného výrobce Amazfit patří dámské hodinky Amazfit Active. Ty zaujmou zejména půvabným designem, nízkou hmotností, tenkou konstrukcí či relativně malými rozměry. Hlavním lákadlem těchto hodinek je ale prvotřídní 1,75" displej, který disponuje vysokým rozlišením, 73% poměrem obrazovky vůči tělu či funkcí Always-On. Při fyzické aktivitě lze dále využít více než 120 sportovních režimů, 5 satelitních systémů, osobního trenéra Zepp Coach™ nebo unikátní ukazatel připravenosti k výkonu. Příjemnou zprávou je rovněž elegantní kovový rámeček, voděodolnost do 5 ATM, 14denní výdrž baterie či téměř neodolatelná cenovka.

Garmin Vivomove – Analogové hodinky s chytrými funkcemi

Chytré hodinky Garmin Vivomove doslova klamou tělem. Tyto tzv. hybridní modely disponují skutečnými ručičkami a skrytým displejem, díky čemuž jsou na první pohled k nerozeznání od analogových hodinek. Poklepáním na sklíčko však displej snadno aktivujeme, přičemž díky senzoru na spodní straně jsou zaznamenávány i veškerá potřebná data. Pod označení Vivomove spadá hned několik samostatných sérií, které se liší displejem, funkcemi, použitými materiály i cenovkou. Dlouhodobě lze na trhu nalézt řady Vivomove Style a Vivomove Luxe, které nově doplňují i Vívomove Trend a cenově dostupnější Vívomove Sport. Neoficiálně zde můžeme zařadit také Garmin Lily, které jsou rovněž hybridním modelem. Každá řada nabízí několik atraktivních modelů, z nichž většina cílí přímo na ženy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nejlepší dětské chytré hodinky

Chytré hodinky věnované dětem jsou oproti „dospěláckým“ modelům mladší a méně rozšířenou kategorií. Namísto běžných funkcí se tyto modely zaměřují zejména na bezpečnost, kvůli které umožňují komunikaci skrze vloženou SIM kartu či pozorování polohy dítěte. Jmenovitě lze doporučit následující modely.

CARNEO GuardKid+ 4G Platinum – Videohovory i 3 barevné varianty

Tyto chytré hodinky od slovenské značky CARNEO cílí na děti předškolního a mladšího školního věku. Prostřednictvím SIM karty je povoleným kontaktům možné volat, posílat hlasovky a díky integrované kameře dokonce i videotelefonovat. GPS pro změnu umožňuje sledování aktuální i minulé polohy s přesností až na 5 metrů, přičemž přítomno je rovněž SOS tlačítko nebo upozornění na opuštění bezpečných zón. Potěší také 1,44" IPS displej, čeština, 4 režimy vyzvánění, stupeň krytí IP67 či hry k procvičování matematiky a angličtiny. Oproti konkurenci hodinky vynikají také 4denní výdrží baterie, vzdáleným odposloucháváním a fotografováním či možností vybrat si rovnou ze tří barevných variant (černá, modrá, růžová).

LAMAX WatchY3 – Třetí generace českého modelu

Třetí generace oblíbených hodinek od českého výrobce LAMAX láká vylepšeným systémem, 1,30" displejem, oproti konkurenci tenčím tělem či odolností IP67, která chrání před náhodnými kapkami vody. Součástí balení je rovněž SIM karta umožňující volání, SMS i posílání hlasových zpráv, přičemž komunikaci lze umožnit jen povoleným kontaktům. Díky integrované GPS jde navíc zjistit aktuální poloha či její historie z posledních 30 dní. Nechybí ani upozornění na opuštění bezpečných zón, SOS tlačítko, 100hodinová výdrž, indikace nízké baterie nebo výběr z černé a růžové varianty.

Niceboy® Watch KIDS PATROL – České hodinky za férovou cenu

Dětské hodinky od české značky Niceboy disponují 1,44" IPS displejem, zvýšenou odolností IP67, 3denní výdrží, češtinou, budíkem, možností vibrací i dalšími zajímavými funkcemi. Díky SIM kartě v balení nejsou problémem ani (video)hovory či hlasové zprávy od povolených kontaktů, zatímco rodičům lze odeslat i právě pořízené fotografie. Integrovaná GPS dále zajišťuje monitorování aktuální a minulé polohy, popřípadě hlídání přítomnosti v bezpečných zónách. Stiskem SOS tlačítka je pak rodičům odeslán 30sekundový zvukový záznam s aktuální pozicí na mapách Googlu. Z hlediska barvy lze vybírat z modré i růžové varianty.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vše s dětmi pečlivě nastavte

Po vybalení hodinek společně s dětmi nezapomeňte na správné nastavení funkcí rodičovské kontroly. Většina chytrých hodinek pro děti je přímo uzpůsobena využívání mladými členy rodiny a má i pokročilé možnosti zabezpečení či SOS tlačítko. Nezapomeňte dětem veškeré funkce ukázat, aby radost z dárku byla co největší. K přečtení doporučujeme také článek Jaké chytré hodinky pro děti.

 

V tomto průvodci jsme si popsali hlavní parametry i nejvýznamnější výrobce, díky čemuž nyní můžete vybrat ideální chytré hodinky dle potřeb a přání konkrétního jedince. Nechcete-li využít námi doporučené modely, prohlédnout si můžete i naší kompletní nabídku. Stačí kliknout na červené tlačítko níže.

 

Vybrat chytré hodinky

 

ČTĚTE TAKÉ: Jak vybrat fitness náramek

ČTĚTE TAKÉ: Jak vybrat chytrý (fitness) náramek

ČTĚTE TAKÉ: Jak spárovat chytré hodinky s telefonem

ČTĚTE TAKÉ:  Jak nabít chytré hodinky (na příkladu Apple Watch)

ČTĚTE TAKÉ:  Jak fungují chytré hodinky a náramky.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru