Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Záplava nových notebooků i smartphony a tablety. Acer vytáhl všechna esa z rukávu

Záplava nových notebooků i smartphony a tablety. Acer vytáhl všechna esa z rukávu

Události

Rok 2016 bude opravdu nabitý, alespoň co se nových počítačů od společnosti Acer týče. Stranou nicméně nezůstanou chytré telefony ani tablety tohoto výrobce. Novinky pro několik nadcházejících měsíců byly odhaleny na akci v New Yorku.

Společnost Acer má letos kulatiny, na trhu je již 40 let. Oslavit čtyři dekády se rozhodl tento výrobce ve velkém stylu – v New Yorku omladil prakticky celé svoje portfolio. Vedle počítačů nechyběly ani telefony či tablety.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nových počítačů bylo opravdu požehnaně

 

Jedním z nejzajímavějších počítačů slavnostního večera byl Acer Switch Alpha 12. Jde o hybrid mezi notebookem a tabletem, který nabízí operační systém Windows 10. Jeho patrně největší předností je absence aktivního chlazení, jinými slovy se tedy obejde zcela bez větráčku a dokáže být tedy při práci naprosto neslyšný.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Acer Switch Alpha 12

 

Extrémně tenká konstrukce

Novinka nabídne 12palcový IPS displej s rozlišením 2160 x 1440 bodů. Ovládat jej lze samozřejmě dotykem. Když k tabletové části s monitorem přicvaknete odnímatelnou klávesnici, rázem se celý stroj promění v plnohodnotný notebook. Dokonce je pak možné displej i polohovat díky stojánku v jeho zadní části.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Acer Switch Alpha 12

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Acer Switch Alpha 12

 

Všechny komponenty se podařilo vtěsnat do těla s tloušťkou pouhých 9,5 milimetru. Na výkonu se přitom nešetřilo, vedle základní nabídky s procesory Intel Core i3 bude k dispozici i model s Core i7. Jak je tedy možné, že se Switch Alpha 12 obejde bez aktivního chlazení? Jde totiž o vůbec první hybrid, který má chladicí systém LiquidLoop – o chlazení se tedy stará kapalina.

Na výběr budou 4 GB nebo 8 GB operační paměti, stejně jako SSD jednotky s kapacitou 128, 256 a 512 GB. Ve výbavě nebude chybět Wi-Fi, bluetooth, USB 3.1 (typ C) či volitelně také stylus pro přesnější ovládání dotykového panelu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Acer Switch Alpha 12

 

Dlouhá výdrž i extrémní odolnost

Přestože Switch Alpha 12 budil na slavnostním galavečeru patrně největší rozruch, rozhodně nebyl jediným představeným počítačem. Ukázal se například kompaktní model Aspire S 13, který láká na 13palcovou obrazovku, kompaktní rozměry a v neposlední řadě také velmi slušnou výdrž – bez elektrické zásuvky se obejde až 13 hodin.

Další novinkou pak byl Chromebook 14 for Work. Jak už samotný název napovídá, jde o notebook postavený na platformě Chrome OS. Právě díky němu by měl být velmi svižný a tichý. Navíc splňuje americké vojenské standardy odolnosti, takže si nechá líbit i méně šetrné zacházení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aspire S 13

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chromebook 14 for Work

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chromebook 14 for Work

 

Jedním z dalších hybridů je pak Acer Aspire R15. Tento patnáctipalcový notebook má speciální panty, díky kterým lze displej otáčet o 360°. Snadno se tak může proměnit na počítačový tablet. Zběhlejší uživatelé již patrně tuší, že Aspire R15 se na pultech obchodů dávno nabízí – model pro rok 2016 tak bude lákat především na novější generaci procesorů.

Novějšími procesory se pyšní také herní série Predator, a to platí o noteboocích i stolních počítačích. Zástupci společnosti Acer se na akci nechali slyšet, že prakticky všechny jejich herní stroje pro letošní rok jsou připraveny na nástup virtuální reality. Nabízejí tedy takový výkon, aby na nich uživatelé mohli bez problémů používat nové headsety.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aspire R15

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Herní série Predator

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Herní série Predator

 

Novinka mobilního světa

Další novinky slavnostního večera se točily okolo mobilních technologií. Konkrétně byl představen chytrý telefon Acer Liquid Zest Plus. Jeho hlavním lákadlem bude s největší pravděpodobností příznivá cena (nabízet by se měl za cca 6000 Kč) a dlouhá výdrž baterie. Novinka totiž bude vybavena baterií s kapacitou 5000 mAh.

V útrobách tohoto chytrého telefonu bude tepat čtyřjádrový procesor MediaTek 6735M s taktem 1,3 GHz. K dispozici bude mít 2 GB operační paměti a 16GB úložný prostor. Samozřejmě se nezapomnělo ani na slot pro paměťové karty. Displej má úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů. Vše pracuje pod operačním systémem Android 6.0.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Liquid Zest Plus

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Liquid Zest Plus

 

Acer nicméně bude lákat také na mobilní obdobu operačního systému Windows 10, a to konkrétně u modelu Jade Primo. Ten byl představený již dříve, do prodeje však míří až nyní. Novinka bude lákat na režim Continuum, tedy schopnost desítek přizpůsobit se konkrétnímu zařízení. To přímo na tiskovce prezentovali také zástupci společnosti Acer. Chytrý telefon stačilo vložit do speciální dokovací stanice, ke které byly připojeny další nezbytné periferie – klávesnice, myš a monitor. A během pár sekund se na obrazovce ukázal operační systém, který svým vzhledem velmi připomínal desítky.

Pro režim Continuum bude určená i novinka zvaná Liquid Extend. Jde v podstatě o notebook, který ale není vybaven žádným procesorem. O výpočetní výkon se stará výhradně připojený chytrý telefon, uživatel může ale pohodlně pracovat s velkým displejem a na klávesnici. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jade Primo

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jade Primo

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Liquid Extend

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (9)

Kvalita Výrobků Acer

Mám bohužel takový zkušenosti, že od Aceru bych si nekoupil ani pravítko. Na hodiny a dny nastavený "kurvítka", kdy přesně po 732 dnech zařízení zdechnou (LCD, Smartphony, NTB (ty nejhůře) ) Ass mám v životě smůlu, naštěstí jen kdy se přiblížím nečemu s logem Acer.
Je to pro mě symbol spotřebního zboží největší obrátkovitosti.
Což není vůbec tragédie :-D

@m.machma: Přesně Acer stojí za starou belu. Já si stojím za Lenovem a Asus. HP mě bohužel zklamalo a s jablíčky nemám zkušenosti.

@m.machma: Já mám 6 let starý Acer Aspire 7745G a pořád šlape jako hodinky. Odešla jen baterka, což je po takové době naprosto normální, jinak mu nic není. Jinou zkušenost s Acerem nemám :-)

@Thram: To bych určitě Aceru nahlásil. Jedná se 100% o nehodu, že ještě funguje. :D

@Thram: Souhlas, mám Aspire 8735G 6,5 let a vše funguje, baterie opotřebení jen 19% (používám ho ale jako "server" vypíná se pouze při cestování 5x do roka? + monitor, interní je vypnutý ) takže jsem měnil jen HDD po 4 letech, které nevydrželo a baterie není zatěžovaná skoro vůbec. Loni dokoupen druhý disk (SSD SAMSUNG 850 PRO) a vše v naprostém pořádku. Bohužel nemá USB 3 a ještě neměl SATA III, ale i přesto, s 8GB RAM (bohužel max) se dají hrát i v pohodě 4-5 let starší hry (po upgrade grafiky i novější v pohodě - v ntb GT240M-1GB) a na běžné aplikace bohatě stačí. Konstrukce na 18,4" notebooku byla trochu poddimenzována a akorát se cca v levé 1/4 ohýbá nepatrně a nemá podsvícenou klávesnici. To je jediné co tomuto notebooku od Aspire mohu vytknout, snad jen chrčel woofer, po update driverů ok, ale zapojeno přes profi zvukovku od NI a studiovky, takže nepoužívám. Připomínám že čistění štětečkem a vysavačem probíhá 1-2x do roka, a je jen na pasivní podložce 5 cm nad stolem, která slouží jen pro větší místo zespodu pro interní chlazení které se skoro ani nezapíná na rozdíl od přímotopů od HP . Tolik osobní zkušenost s tímto NTB vyšší střední třídy. BTW zkuste si koupit v dnešní době NTB 18,4" 2x HDD + DVD, HW ovládání hlasitosti reproduktoru a samostatná HW tlačítka na WiFi, Bluetooth + další. Skončíte možná na 40 000 ;-)

@m.machma: Ale kuš. Měl jsem notebook Acer 5740G nějakých 5 let a běhal krásně. Dokonce mužu říct, že i vydržel. Jednou jsem na něj spadl s postele, spadl mi s batohem... Já bych zase nešel do Asusu. Ve slabší chvíli jsem ho doporučil mámě a 2x jsme ho byli vrátit okmažitě po zakoupení. Ani to nenabootovalo:) V rodině byly 3 Acery a 1 Asus. Asus reklamován 3x, Acery bez závad.

@m.machma: No moje zkusenost je podobna u Acer a Asus. Od te doby rikam, ze vse co zacina na A je na nic. Acer i Asus - konec zaruky -> jeden problem za druhym. Navic rozdelal Asus je neskutecna zatez na nervy. Tak jako pred par lety nejpouzitelnejsi znacka HP/DELL, tak nyni Lenovo(Apple moc nemusim).

@m.machma: taky aspire one 722, netbook, funguje už 5 rokem. rozhodně aceru věřím víc než značce asus nebo nižším řadám lenova

@m.machma: Kecy ježka v kleci. První notebook jsem měl Acer Aspire po dobu pěti let (nový 16 tisíc), absolutně spokojený, druhý notebook mám opět Acer Aspire(herní 24 tisíc), už šestým rokem, opět spokojenost, jen baterka to zabalila. Mobil mám Acer a naprostá spokojenost, v bench je na úrovni S4 ale stál třetinu. V práci máme monitory Acer a jako jediný jsme je za sedm let v prašným prostředí ještě neměnili (Dell, Aoc, HP vydrželi rok a půl). Kamarád měl Dell, po dvou letech mrtvý, švagr Asus, do roka v servisu. Známí Asus, tři roky a vzdala to deska. MSI, škoda peněz. Lenovo je stejnej čínskej šmejd co nevydrží ani do konce záruky, návrat k Aceru. Tak tu nevyprávějte, že je to ***** . Pro mě je to jednička v poměru cena/výkon.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru