ASUS P4P800 SE - Intel 865PE
ASUS P4P800 SE - Intel 865PE
Produkt není určen k prodeji.

Asus P4P800 SE - Intel 865PE

Recenze hodnotilo 47 uživatelů 20. 6. 2006 17 komentářů

Testovaný tablet byl šedé barvy, stejně tak i pero a myš. Pro připojení k PC je využito USB rozhraní, ze kterého se tablet i napájí. Pouze pero a myš potřebují baterii typu AAA. Celý komplet je vyroben z plastu, osobně si myslím, že obal pera mohl být trošku silnější. Takové zašlápnutí do koberce by zřejmě pero bez prasknutí nepřežilo. Když se pero plní baterií, jeho hmotnost je nízká a i při velmi intenzivním používání vás nebolí ruka. Myška má menší velikost a je určena pro praváky i leváky. Je bezdrátová, funguje ovšem pouze na ploše tabletu. Je vhodná pouze pro běžnou práci ve Windows, na hraní her se nehodí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Instalace ovladačů a programů dodávaných na CD proběhla bez problémů. Měl jsem ovšem menší problém tablet „rozpohybovat“. Tvrdošíjně odmítal snímat jakýkoliv pohyb a klepání perem. Problém se nakonec podařilo vyřešit po odpojení všech ostatních USB zařízení. Nakonec se ukázalo, že tablet se nesnesl s mou tiskárnou Lexmark Z-33 a CDMA modemem. Modem se nakonec podařilo s tabletem naučit spolupracovat, ale musel se připojit až po tabletu. To pro mě ovšem znamenalo namáhavou a myslím že i zbytečnou cestu až za stůl.

Na peru jsou celkem tři funkční tlačítka. Jedna je ukryto ve hrotu, další dvě jsou v dolní části pera. Jedná se o kolíbku, která je snadno dosažitelná a ovládání s ní jde bez problémů. Pokud chcete pouze pohybovat kurzorem po obrazovce, stačí hrotem pera „kroužit“ nad tabletem ve výšce kolem dvou centimetrů. Po dotyku hrotu s tabletem se stane nadefinovaná akce, v mém případě one click left buton. Samotné definování příkazů je velmi jednoduché a zvládne ho opravdu každý.

Podle propagačních materiálů j tablet schopen rozeznat až 1024 druhů přítlaku. Bohužel se mi podařilo najít pouze nějakých 100 přítlaků. Možná to bude tím, že moje ruka je spíše programátorská než grafická. Například Corel Painter, který je s tabletem ve trial verzi dodáván umí tyto přítlaky rozeznat a kreslení potom dostává mnohem více možností. Ono celkově kreslení s tabletem je úplně o něčem jiném než s myší. Ať už se jedná o bitmapy nebo 3D grafiku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dobrým pomocníkem je tablet i při práci ve Windows a s textem. Velikost aktivní plochy se dá samozřejmě nastavit. Osobně jsem využíval asi polovinu z celkové aktivní plochy – pohyb byl rychlejší. Nahoře se nacházejí tlačítka pro rychlí přístup k nejčastějším funkcím, například New, Copy, Paste, Exit, WWW, E-mail.

Dodávaná bezdrátová myška funguje pouze na podložce tabletu. Má dvě tlačítka + kolíbku pro scroolování. Uprostřed kolíbky se nachází ještě třetí tlačítko, které se ovšem hůře mačká a při pokusu o zmáčknutí spíše zascroolujete než jej zmáčknete. Jak jsem již psal, myš nemá kolečko, ale kolíbku, která zmáčknutím dopředu/dozadu posunuje dokument.

Tablet je ovšem výbornou pomůckou pro hraní strategií. Stačí pár klepnutí a jednotka jde do útoku. Zkoušel jsem jej v Command & Conquer: Generals a Warcraft3: Frozen Trone a musím konstatovat, že na hraní strategií je table mnohem lepší než myš. Ze začátku to sice trošku skřípalo, ovšem jak si na tablet zvyknete, nebudete chtít měnit.

Ve hrách ovšem tablet využijete pouze u strategií. Takový DOOM3 nebo Vice City se přes tablet ovládá hodně špatně a vítězí myš.

Verdikt: Velmi povedený tablet, který za málo peněz nabídne hodně muziky. Pokud chcete kreslit na amatérské nebo polo-profesionální úrovni, je to pro vás dobrá volba. Pokud hrajete rádi strategie, stojí za vyzkoušení.

Diskuze k novince (8)

Máte otázky k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

Petrzet PET

Optimalni grafika

Petrzet12. 2. 2011 21:46

Zdravim,mam tuhle desku osazenou celeronem 2.66 s grafikou GeForce 6200 s 256mb ram,chci se optat na idealni grafiku s vetsim vykonem a pameti pro tuhle …

djdavid. DJD

Asus P4P800 Deluxe - Intel 865PE SOCKET 478

djdavid.16. 3. 2010 17:11

Dobrý den - prosím o INFO. Přestal mi fungovat muj starší PC Pentium 4 Do biosu se nedá dostat vůbec - a bios hlasi ,,System Failed CPU Test" 3ks…

alialadin ALI

Add. kočky

alialadin2. 1. 2010 18:00

Super recenze, ale co ten konec jak z Novy? Vtipná pointa by byla jedna fotka, ale pět?

Lee67 LEE

Problémy s USB

Lee675. 12. 2009 19:15

Zdravím. Koupil jsem v bazaru PC s touto mateří deskou (je tam CPU P4 2,8 GHZ) a mám problémy s USB. Když mám zapojený volant a spustím hru F1C či když …

howno_2006-broulik HOW

Hm

howno_2006-broulik13. 12. 2007 8:17

starsi socket to bych si koupil sou preci jen overeni dobou ale za by ta deska mohla mit aspon jedno PCIex


kód: 27057
ASUS P4P800 SE - Intel 865PE
Produkt není určen k prodeji.
Čipset: Intel 865PE (+ ICH5R), Socket 478, Pentium 4, Celeron, 400/533/800MHz FSB, podpora Prescott, 4x DIMM, max. 4GB DDR, DDR400/333/266, dual channel, 2x IDE Ultra ATA/100, 2x S-ATA, 1x floppy, Integrovaná síťová karta: Marvell 88E8001, gigabit.
Hlavička