Canon má dvě nové zrcadlovky. Budou lákat příznivou cenou

Události 92 % hodnotilo 5 uživatelů 16. 2. 2017 4 komentáře

Společnost Canon se ve středu pochlubila dvěma novými přírůstky do své rodiny digitálních zrcadlovek. Oba modely mají snímač APS-C, díky čemuž budou patřit mezi cenově příznivější přístroje.

Novinky od společnosti Canon se jmenují EOS 77D a EOS 800D. Především první zmiňovaný model je tak trochu překvapením. V loňském roce se totiž začala prodávat verze EOS 80D a vše nasvědčovalo tomu, že sedmdesátková řada postupně skončí. V Canonu byli ale nejspíše jiného názoru. A je to rozhodně dobře.

Obě zmiňované řady se totiž hodí na něco úplně jiného. Canon 80D je ideální volbou pro natáčení videí a zároveň i pro poloprofesionální fotografy. Kdežto sedmdesátkovou řadu využívali hlavně sportovní fotografové, protože její rychlost byla v dané cenové kategorii nepřekonatelná. A přesně ve stejném duchu by měl nyní pokračovat model 77D.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canon EOS 77D

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canon EOS 77D

 

Tato verze bude stejně jako EOS 800D vybavena CMOS snímačem typu APS-C s rozlišením 24,2 megapixelu. Ten bude ovládat procesor DIGIC 7, kterým je mimochodem vybavena i již zmiňovaná zrcadlovka EOS 80D. Tento relativně rychlý čip tak přináší Canon i do stovkové řady, která je přitom citelně levnější. Výrobce tvrdí, že díky tomuto čipu nabízejí oba modely nejrychlejší zaostřování v režimu živého náhledu – stačí jim ohromující tři setiny sekundy.

Obě novinky se navíc chlubí i technologií dual-pixel. Ta by si měla poradit se sledováním objektů v pohybu. Přispívá tak k ostrým momentkám i při složitých scénách, jako je například sport či safari. Jak užitečná bude tato technologie v praxi, ukáže samozřejmě až čas.

Každý z použitých pixelů se tak skládá ze dvou fotodiod, které může elektronika fotoaparátu využívat společně nebo každou samostatně. Co to znamená v praxi? Technologie umožňuje vytvářet soubory ve formátu RAW s dvojitými pixely, které obsahují dvojici snímků pořízených ze dvou mírně odlišných úhlů pohledu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canon 800D

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canon 800D

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canon 800D

 

Obě zrcadlovky přijdou na pulty obchodů s novým volitelným příslušenstvím. Se setovým objektivem EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM a dálkovým bluetooth ovladačem BR-E1. Dostupnost ani oficiální ceny novinek zatím představeny nebyly. S ohledem na to, že jde o modely nižší střední a střední třídy, dá se předpokládat, že ceny budou spíše příznivé.  

Canon ukázal mimochodem také systémový fotoaparát EOS M6, který stejně jako obě zrcadlovky představené výše staví na snímači typu APS-C s rozlišením 24,2 megapixelu. S trochou nadsázky se tak dá říci, že se výrobci podařilo dostat techniku z klasických digitálních zrcadlovek do daleko menšího těla. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canon EOS M6

Diskuze k novince (2)

Máte otázky k k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

šefrna3 ŠEF

Co to je za blbost

šefrna320. 2. 2017 9:57

70D a 80D je stejná řada, 77D je nástupce 760D, rychlá profi řada byla 7D a ta nástupce má 7D MarkII, tak tady nemotejte řady dohromady, matete jen lidi

rmu.cz RMU

"Dual Pixel RAW" není "Dual Pixel AF"

rmu.cz20. 2. 2017 9:56

V článku došlo k záměně pojmů. Popisován je "Dual Pixel RAW" (který je v Canon 5D IV), ale tyto značně 'níže' položené zrcadlovky mají "Dual Pixel AF"-t…