CES 2017: Chytrý obojek pro psy i kamera do ledničky. Další várka šikovných vychytávek z Las Vegas

Události 80 % hodnotili 3 uživatelé 9. 1. 2017 1 komentář

V Las Vegas, kde se minulý týden konal největší počítačový veletrh CES 2017, toho bylo k vidění opravdu hodně. Přinášíme další várku novinek, které nás v městě hříchu zaujali nejvíce.

Z předchozích článků, které jsme o veletrhu CES přinesli, by se mohlo zdát, že celá výstava se točí okolo nápadů zlepšujících a zjednodušujících lidem život. Někteří výrobci se nicméně snažili zaujmout i výrobky pro čtyřnohé miláčky, řeč je například o start-upové společnosti Jagger & Lewis.

Ta demonstrovala v praxi využití vůbec prvního chytrého obojku pro psy. Ten se nosí jako klasický obojek, ukrývá však v sobě sofistikovanou elektroniku, díky které se přístroj může spojit na dálku s chytrým telefonem – a to klidně i z druhého konce planety.

Vychytávka pro čtyřnohé miláčky dovede monitorovat spánkovou aktivitu psů, stejně jako jejich zdravotní stav. Zároveň dovoluje sledovat jejich výkonnostní aktivity a sestavovat z nich přehledné statistiky. Tím mimochodem zabraňuje i případnému zranění, protože když vidíte, že je pes příliš unavený, jednoduše s ním už ven běhat nepůjdete.

Obojek se dělá v různých velikostech a tvůrci se budou snažit uspět nejprve s provedením pro psy. Už v průběhu letošního roku by však chtěli začít pracovat i na provedení pro další zvířecí obyvatele domácností. Verzi pro rybičky patrně nečekejte, ale například kočky by podobné vychytávky mohly jednou skutečně nosit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytrý obojek pro psy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novinka bude dostupná v různých barvách i velikostech 

 

Ve světě virtuální reality

Zajímavou novinku prezentovala na veletrhu CES také společnost Neofect. Ta si pro návštěvníky připravila futuristicky vyhlížející rukavici plnou senzorů, která najde uplatnění hned v několika různých oblastech.

Jak jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, s rukavicemi půjde hrát různé hry, což se hodí především ve spolupráci se systémy virtuální reality. Zapomeňte na obyčejné ovladače, pohyby hrdinů ve svých oblíbených titulech budete moci ovládat doslova svýma rukama.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rukavice od společnosti Neofect

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rukavice od společnosti Neofect

 

Zástupci společnosti Neofect nás však na veletrhu upozornili, že využití ve hrách je z jejich pohledu až druhořadé. V první řadě totiž přínos novinky vidí v lékařství, konkrétně by novinku měli využívat lidé, kteří potřebují rehabilitovat horní končetiny. Sofistikované senzory totiž dokážou zaznamenat sebemenší pohyb a na základě nasbíraných dat navrhnout nejvhodnější léčbu.

Ale na chvilku se ještě vraťme do světa virtuální reality. Na výstavě byla k vidění celá řada kamer, které dokážou pořizovat 360° záznam. Tedy stejný pohled, jaký je následně využitelný v helmách pro virtuální realitu. Nás zaujaly nejvíce modely od společnosti Perfant.

Prezentováno jich na výstavišti bylo hned několik a zajímavé byly ve více ohledech. Například tím, že existuje model snadno připojitelný ke smartphonu. Stejně tak ale uživatelé mohou sáhnout po verzi, která se obejde bez jakéhokoliv dalšího zařízení. Vystačí si pouze s vestavěnou pamětí a zabudovaným displejem.

V obou případech mají kamery na přední i zadní straně objektiv se záběrem 180°. Právě díky dvěma čočkám jsou pak schopny pořídit 360° záznam.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kamera Perfant Eyesir pro smartphony

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Výrobce ukázal na veletrhu řadu dalších modelů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Některé fungují i bez mobilu

 

Nositelná elektronika jako náplast

Velmi rušno bylo také u stánku společnosti Rotex. Zapamatovat si toto jméno se rozhodně vyplatí, protože o tomto podniku patrně neslyšíme naposledy – má totiž ambice změnit celý svět nositelné elektroniky.

Rotex totiž vyrobil chytré náplasti, které mají hned několik zabudovaných senzorů. Získávat různá data při sportovních výkonech je tak možné i bez různých náramků a dalších udělátek, které mohou sportovce brzdit v jejich výkonech. To u náplastí rozhodně nehrozí, jsou tak tenké, že při jakékoliv činnosti nepřekáží.

Senzory v náplastech jsou však zatím pouhým prototypem a Rotex hledá partnery, se kterými se bude moci vrhnout na masovou produkci různých zařízení. Máme se tedy evidentně na co těšit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytrá náplast 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prototyp náplasti se senzory

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bez další připojené elektorniky se zatím náplasti neobejdou

 

Především rodiče může potěšit chytrý budík od společnosti Remi. Je totiž určen pro nejmenší uživatele a jeho hlavním úkolem je naučit děti lépe spát. Při buzení se tedy neřídí pouze nastaveným časem, ale i spánkovými fázemi. A to platí i pro usínání – nejmenší budík upozorní podle vysledovaných návyků, kdy pro ně bude nejlepší si jít lehnout.

Jedlíky by zase mohla zajímat vychytávka zvaná FridgeCam. Ta dělá přesně to, co avizuje – hlídá ledničku. Tato vychytávka se umístí dovnitř lednice a díky ní má uživatel klidně i na druhém konci planety přehled o tom, co mu dochází a jaké zásoby je potřeba doplnit. Kamera má noční vidění, takže dokáže obsah lednice zobrazit i při zavřených dveřích, pokud nesvítí světlo. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Budík Remi

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kamera FridgeCam

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kamera FridgeCam

 

Kam dál? 

CES 2017: Nápady, které mají změnit svět

CES 2017: Televizory čekají velké věci

CES 2017: Razer má notebook se třemi displeji. Asus i LG lákají na nízkou hmotnost

CES 2017: Podvozky od MSI nejen pro hráče

CES 2017: Kaby Lake je venku. Co umí desktopové procesory od Intelu?

CES 2017: Herní bestie podle Aceru

CES 2017: Desítky nových notebooků dostanou herní grafiky Nvidia

CES 2017: Svátek všech počítačových nadšenců klepe na dveře

Diskuze k novince (1)

Máte otázky k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

ddy DDY

Kamera do lednicky?

ddy16. 1. 2017 14:57

To jako vazne? Zbytecnejsi vec asi neexistuje, teda pokud nejsem na druhe strane sveho 500m2 velkeho bytu a nechce se mi do lednicky, kdyz nevim jestli t…