CES 2017: Desítky nových notebooků dostanou herní grafiky Nvidia

Události 93 % hodnotilo 6 uživatelů 3. 1. 2017 12 komentářů

V Las Vegas v Nevadě odstartovaly první tiskové konference. Zasvěcení vědí, že se zde koná CES 2017 – největší veletrh spotřební a výpočetní techniky na světě. Jako první se novinkami pochlubila společnost Nvidia.

Nvidia plánuje v rámci veletrhu CES hned několik akcí. Ta první však byla zasvěcená výhradně novým grafickým kartám. Pokud patříte mezi fanoušky zelených a už netrpělivě hledáte peněženku kvůli koupi novinek pro upgrade svých stolních sestav, ještě na chvilku vydržte. První odhalení největšího veletrhu spotřební a výpočetní techniky na světě totiž patří modelům pro notebooky.

Řeč je o nových modelech GTX 1050 a GTX 1050 Ti, které nově budou k dispozici také pro přenosné počítače. Pravidelní čtenáři si patrně vzpomenou, že jde o grafické karty, na které společnost Nvidia lákala už loni na podzim – tedy v desktopové verzi. Koneckonců přímo na CZC.cz jste si mohli přečíst podrobné recenze modelu GTX 1050 i GTX 1050 Ti.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Veletrh CES v Las Vegas již odstartoval…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…nové grafiky odhalil samotný šéf Nvidie Jen-Hsun Huang

 

Vyšší takty než u desktopových verzí

Verze pro notebooky jsou postaveny na stejném křemíkovém jádře a technologiích, které najdete v jejich desktopové verzi. Výrobce se na akci pochlubil, že obě novinky mají být až třikrát rychlejší než předchozí generace mobilních grafik. Zkušenosti z praxe jsou takové, že většinu her – a to i těch nových – je s těmito čipy možné hrát ve Full HD rozlišení až při 60 fps. Samozřejmě náročnější uživatelé sáhnou po pokročilejších modelech.

U mobilních karet poběží jádro v případě modelu GTX 1050 na frekvenci 1354 MHz a přetaktovat se dokáže až na 1455 MHz. To je pro zajímavost více než u referenčního modelu GTX 1050 pro desktopy, ten nabízí takty 1354 a 1455 MHz – boost je tedy nižší.

Rozdílné jsou takty jádra také u mobilní GTX 1050 Ti. Ta v základu pracuje na 1493 MHz a dokáže se přetaktovat až na 1620 MHz. Pro srovnání, desktopová verze GTX 1050 Ti běží standardně na 1290 MHz a v boostu na 1392 MHz. Na reálné testy z praxe si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Karty slibují poměrně slušný výkon…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…přinést by s sebou měly desítky nových notebooků

 

Přes 30 nových notebooků

Čekání to nicméně nebude příliš dlouhé, už na veletrhu CES bychom se totiž měli dočkat hned několika nových notebooků, které budou těmito grafickými kartami vyzbrojeny.

Zástupci společnosti Nvidia přislíbili, že v prvním kvartálu letošního roku bude na trh uvedeno více než 30 modelů od nejvýznamnějších světových výrobců – například od firem Acer, Alienware, ASUS, Dell, HP, Lenovo, MSI a mnohých dalších. Mnohé modely půjdou do prodeje už na konci tohoto týdne, přičemž všechny poběží na nejnovější platformě Kaby Lake od společnosti Intel.

Přednosti, které nové karty podle společnosti Nvidia dále nabízí, shrnujeme v bodech níže:

  • Díky technologii NVIDIA BatteryBoost vydrží notebook jet dlouhou dobu na plný výkon i bez připojení do sítě.
  • Dosáhnout na až 3x vyšší výkon a nižší energetická náročnost minulé generace GPU.
  • Hrát klasické i moderní hry v 1080p při 60 FPS s dodatečnou podporou pro nejnovější DirectX 12 technologie.
  • Využít technologií a pokročilých grafických nastavení, které nabízí NVIDIA GameWorks.
  • Využít GeForce Experience – vaší brány do PC hraní, stahovat Game Ready ovladače, optimalizovat hry pro nejvyšší výkon a sdílet ty nejlepší okamžiky.
  • Tvořit díky NVIDIA Ansel – revoluční herní kamery, která dovoluje vytvářet takřka profesionální screenshoty.
  • Využít NVIDIA G-SYNC pro ten nejplynulejší herní zážitek (pouze u podporovaných modelů).
  • Díky možnosti přetaktování vytáhnout z grafického čipu nejvyšší možný výkon, stejně jako na stolním PC.

Diskuze k novince (2)

Máte otázky k k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

MiiKe MII

Co?

MiiKe13. 1. 2017 17:18

U mobilních karet poběží jádro v případě modelu GTX 1050 na frekvenci 1354 MHz a přetaktovat se dokáže až na 1455 MHz. To je pro zajímavost více než u re…

avatar

Cena

stratos.6. 1. 2017 14:32

no jsem zvedavej na ceny.. posledni generace nvidia karet nam totiz nehezky podrazila kort v segmentu hernich notebooku kde mainstrem v podobe GTX1060 se…