CES 2017: Nápady, které mají změnit svět

Události 84 % hodnotilo 8 uživatelů 8. 1. 2017

Veletrhu CES, který se chýlí v Las Vegas ke konci, není jenom o nadnárodních společnostech. Narazit tu je možné i na jedince, kteří se snaží teprve prosadit. A některé jejich nápady vypadají opravdu zajímavě, jiné jsou zase jen pro zábavu.

Velmi zajímavě vypadala novinka od společnosti Typlet. Když se na ní podíváte poprvé, nejspíše vám bude připomínat nějaký robotický vysavač, ve skutečnosti však ve firmě nebo domácnosti slouží k něčemu úplně jinému. Dokáže proměnit prakticky jakoukoliv plochu na dotykový monitor.

Novinka totiž funguje v podstatě jako projektor, který pracuje pod operačním systémem Android. Na stole nebo jiné podložce dokáže nejen promítat obraz z připojeného zařízení až o velikosti 720p, ale zároveň i zaznamenávat stisky na dané ploše přímo od uživatelů.

Tímto způsobem je možné hrát nejrůznější hry, ale například i prohlížet webové stránky, aniž byste potřebovali klávesnici nebo myš. V praxi to funguje na výbornou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novinka vypadá jako robotický vysavač... 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

...ve skutečnosti jde ale o sofistikovaný projektor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na výklopnou projekční hlavu

 

Chytrá ovečka na spaní

Může to znít jako naprostá ptákovina, ale byl to bezesporu jeden z největších hitů veletrhu CES. Řeč je o chytré ovečce Dozer od společnosti SleepPhones, která je určená pro ty nejmenší uživatele. Hned na úvod se sluší zmínit, že zmiňovaný podnik je v USA nesmírně populární, protože jako první začal vyrábět speciální čelenky se sluchátky, která dokážou analyzovat lidský spánek – a ty jsou na americkém trhu naprostým hitem.

Výrobce se tak nyní snaží stejný koncept nabídnout i těm nejmenším. Ovečka je tak logicky slouží v první řadě jako plyšák, se kterým budou děti usínat. Dětem bude schopná přehrávat jejich oblíbenou hudbu, ale také sledovat jejich spací návyky. Všechny informace pak Dozer pošle rodičům na smartphone, kteří budou díky detailně sestaveným statistikám přesně vědět, jak kvalitně jejich ratolest spí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytrá ovečka Dozer

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Výrobce se proslavil čelenkami

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ovečka je určená na spaní pro ty nejmenší

 

Drony, kam se podíváš

Doslova přeplněno bylo na výstavišti nejrůznějšími bezpilotními letouny. Nás nejvíce zaujala novinka od společnosti PowerVision. Její dron zvaný PowerRay totiž není vůbec určen k létání po obloze, ale k lovení ryb. Zběhlejší čtenáři tak nejspíše již tuší, že jde o na dálku ovladatelnou ponorku.

To jsme samozřejmě na stísněném prostoru výstaviště nemohli vyzkoušet, ale v praxi to funguje více než dobře. Dron má na sobě UHD kameru, takže uživatel přesně vidí, co se před jeho ponorkou děje. Ve správnou chvíli pak může nahodit návnadu s háčkem a poté, co se ryba chytne, vyplout zpět i s úlovkem na hladinu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dron pro rybáře

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bezpilotní letoun ve tvaru vajíčka

 

Společnost PowerVision zkoušela uspět také s dronem, který vypadal jak přerostlé vajíčko. I když se to nemusí na první pohled zdát, ten byl určen skutečně k létání. Má totiž výklopné vrtule.

Na akci byly k vidění také drony velmi netradičních tvarů. Řeč je například o modelu Hover Camera, který na první pohled připomíná spíše poslepované ventilátory z počítače. To kvůli tomu, že jeho vrtule chrání speciální konstrukce, jak je vidět na fotografii níže. Dron je přitom možné snadno složit a vzít v kapse kamkoliv s sebou.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hover Camera

 

Baterie? Nejsou potřeba…

Velmi rušno bylo také u stánku společnosti Matrix, která se snaží prosadit se stejnojmennými chytrými hodinkami. Ty stejně jako celá řada konkurenčních modelů sledují spánkové a výkonností aktivity, a navíc jsou i vodotěsné. Ale to není to nejzajímavější – jejich největší výhodou je, že se nemusí vůbec nabíjet. Jednoduše si vystačí s lidským teplem, prostřednictvím kterého se postupně dobijí zabudovaný akumulátor.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytré hodinky, které se nemusí nabíjet

 

Přídomek chytrá si vysloužila také sprcha od společnosti Smart & Blue. Speciálně navržená hlavice totiž při používání svítí, čímž indikuje aktuální spotřebu vody – podle různých barev. I ty nejmenší jedinci v domácnosti se tak mohou snadno naučit šetřit vodou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytrá může být i sprcha

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Barvy upozorní na plýtvání vodou 

 

Společnost ZhorTech přivezla do Las Vegas zase chytré boty. Ty se dokážou připojit k chytrému telefonu a odesílat na něj data o aktivitě uživatele. Díky zabudovanému akumulátoru ale dovedou například i zahřát chodidla, pokud se nacházíte v místě, kde je velká zima. Zároveň je představená novinka schopná uživatele upozornit, pokud je například příliš opotřebované, aby si zbytečně neničil nohy. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytré boty od společnosti ZhorTech

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Boty dokážou komunikovat s chytrým telefonem

 

Kam dál? 

CES 2017: Televizory čekají velké věci

CES 2017: Razer má notebook se třemi displeji. Asus i LG lákají na nízkou hmotnost

CES 2017: Podvozky od MSI nejen pro hráče

CES 2017: Kaby Lake je venku. Co umí desktopové procesory od Intelu?

CES 2017: Herní bestie podle Aceru

CES 2017: Desítky nových notebooků dostanou herní grafiky Nvidia

CES 2017: Svátek všech počítačových nadšenců klepe na dveře

Diskuze k novince

Máte otázky k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, !