CES 2017: Podvozky od MSI nejen pro hráče

Události 83 % hodnotili 3 uživatelé 5. 1. 2017

Největší počítačový veletrh je samozřejmě v první řadě o počítačích. A na CESu to bylo skutečně vidět, nás zaujal především stánek MSI, kde jsme se mohli seznámit s novými základními deskami pro procesory z rodiny Kaby Lake.

Procesory Intel z rodiny Kaby Lake s sebou přinesly úplně nové čipové sady Z270 a H270, byť stále staví na socketu LGA 1151. Ty nalezneme také u nových základních desek společnosti MSI, které jsou určeny pro sedmou generaci procesorů od Intelu.

K dispozici je pět různých modelů, na své si tak přijdou běžní uživatelé i náruživí počítačoví hráči, kteří přece jen mají trochu vyšší nároky nejen na výkon, ale i na samotné podvozky – tedy základní desky. Krásně to ukazuje vrcholný model MSI Z270 Gaming Pro Carbon, který se mimochodem chlubí i RGB podsvícením. Jak už samotný název napovídá, tato základní deska používá čipovou sadu Z270.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

 Jedna z nových desek od společnosti MSI 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Procesory z rodiny Kaby Lake

 

Na desce byly použity velmi kvalitní součástky spadající do kategorie Military Class 5. Díky těmto součástkám se budete moci bavit při závodění, střílení nebo při sledování filmu a spoléhat se na vysokou kvalitu výrobku. Titanové cívky používají titanové jádro, které se vyznačuje mnohem vyšší odolností při silném zatížení a i ve vysokých teplotách si drží své specifické vlastnosti. Polymerové Hi-C CAP kondenzátory s tantalovým jádrem jsou velmi malé, ale velmi efektivní. Díky jejich rozměrům je kolem patice procesoru vždy dost místa i pro velký chladič. Tmavé kondenzátory s hliníkovým jádrem a s pevným dielektrikem se staly standardem v návrhu high-endových základních desek. Jejich výhodou je nízký vnitřní odpor (ESR) a velmi dlouhá životnost přesahující 10 let.

Základní desky MSI Gaming série jsou navrženy tak, aby hráči využili nejlepších funkcí a technologií pro vítězství ve hře. Získají, optimalizaci pro více grafických karet, podporu super rychlých pamětí a špičkovou zvukovou kvalitu Audio Boost 4. Jsou vybaveny síťovou platformou Killer E2500 pro využití maximálního výkonu sítě pro on-line hraní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MSI Z270 Gaming Pro Carbon

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MSI Z270 Gaming Pro Carbon

 

K dispozici jsou u vrcholné desky MSI Z270 Gaming Pro Carbon tři PCI-E 3.0 sloty (x16), díky čemuž jsou podporovány standardy SLI i CrossFire. Zapojit klidně tři grafické karty najednou není žádný problém. K dispozici jsou čtyři sloty pro paměti DDR4. Pro připojení dalších rozšiřujících karet pak tato konkrétní deska nabídne 3x PCI-E (x1) sloty.

Vyzdvihnout si novinka zaslouží i pro plně ovladatelné piny pro připojení chladičů. V herní sestavě tak má uživatel 100% kontrolu nad prouděním vzduchu. Páni inženýři z MSI mysleli také na jedince, které upřednostňují vodní chlazení – deska má tak speciální piny právě pro chlazení jednotlivých komponent pomocí vodních systémů.

Důraz byl kladen i na ukládání dat. Při využití rychlých disků standardu M.2 SSD tak přijde vhod technologie M.2 Shield, kde v podstatě o speciální systém chlazení, díky kterému se SSD jednotky již nebudou při dlouhodobém maximálním zatížení přehřívat. Podporováno je i úložiště Intel Optane a MSI k tomu navíc přidává řadu dalších vlastních vychytávek pro efektivnější ukládání dat.

Nové desky společnosti MSI naleznete v našem obchodě.

 

Hlavní přednosti nových základních desek od MSI

  • Uživatelé mohou využít RGB podsvícení (Z270 Gaming Pro Carbon).
  • Plně ovladatelné piny pro připojení chladičů, speciální piny pro vodní chlazení.
  • M.2 Shield je speciální systém chlazení pro disky standardu M.2 SSD.
  • Podporováno je úložiště Intel Optane. MSI k tomu navíc nabízí řadu dalších vychytávek pro efektivnější ukládání dat.
  • Nový a rychlejší USB čip, pro přední USB 3.1 i pro USB type-c jsou navíc k dispozici zesilovače.
  • Nový a rychlejší síťový čip Killer E2500 pro plynulé hraní bez sekání.
  • Technologie Audio Boost 4.

 

Kam dál? 

CES 2017: Kaby Lake je venku. Co umí desktopové procesory od Intelu?

CES 2017: Herní bestie podle Aceru

CES 2017: Desítky nových notebooků dostanou herní grafiky Nvidia

CES 2017: Svátek všech počítačových nadšenců klepe na dveře

 

Diskuze k novince

Máte otázky k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, !