CES 2017: Razer má notebook se třemi displeji. Asus i LG lákají na nízkou hmotnost

Události 83 % hodnotili 3 uživatelé 6. 1. 2017 1 komentář

S novými notebooky se na veletrhu CES doslova roztrhnul pytel. Novinky od jednotlivých výrobců na nás číhaly prakticky na každém rohu. Hned několik modelů stojí ale rozhodně za pozornost.

Doslova narváno bylo u stánku společnosti Razer. Ta totiž ukázala vůbec první notebook na světě se třemi displeji. Jak je to možné? Koncept zvaný Valerie má hlavní displej jako klasické laptopy a k tomu ještě na obou stranách jeden výsuvný panel.

A displeje nejsou žádná ořezávátka. Jde o 17,3palcové panely s rozlišením 4K. I pokud jste tedy zvyklí u svého stolního počítače hrát hry na více monitorech, notebook Razer Valerie vám stejný zážitek zprostředkuje také na cestách.

Razer Valerie

 

Samozřejmě tři panely si žádají i brutální výkon. V útrobách se tak ukrývá procesor Intel Core i7 společně s grafickou kartou Nvidia GTX 1080. Další parametry, jako je kapacita operační paměti nebo použitý disk, si zatím výrobce nechává pro sebe. Jisté je nicméně to, že tento přenosný stroj má dostatek výkonu i pro provoz moderních systémů pro virtuální realitu, jako je Oculus Rift či HTC Vive.

Zástupci společnosti Razer však přímo na veletrhu zdůrazňovali, že jde zatím pouze o koncept, který se nemusí vůbec dostat do volného prodeje. Vzhledem k tomu, jak vysoký byl na výstavišti zájem ze strany návštěvníků, je však velmi pravděpodobné, že by se v nadcházejících měsících Valerie skutečně mohla objevit na pultech obchodů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Valerie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Valerie

 

Na hmotnosti záleží

Na stáncích společností Asus i LG bylo patrné, že velký důraz bude v letošním roce kladen na poměrně výkonné stroje, které si však budou zachovávat co nejnižší hmotnost a kompaktní rozměry. To je i případ nového modelu Asus PRO B9440.

Jde o 14palcový notebook, který se však ukrývá v 13palcovém těle. V praxi má tak novinka velmi podobné rozměry jako o palec menší laptopy. Hmotnost činí přesně 2,3 libry, tedy v přepočtu 1,04 kg.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Asus PRO B9440

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Asus PRO B9440

 

Asus PRO B9440 je zajímavý přinejmenším ještě svou konstrukcí. Panty jsou totiž umístěny tak trochu netradičně, jak je vidět na ukázkových snímcích. V otevřeném stavu se tak spodní strana displeje promění v podstavec klávesnice. Ta je pak příjemně nakloněna, díky čemuž se na ní velmi pohodlně píše.

Stroj od společnosti Asus budou pohánět procesory Intel Core i5 a i7, k dispozici bude až 16 GB operační paměti a až 512 GB SSD jednotka.

Velmi podobnou hardwarovou výbavu bude nabízet také nový notebook LG gram 14. Počítá se u něj také s procesorem Intel Core i7 a až 512GB úložným prostorem. Operační paměť, která bude pevně spjata se základní deskou, však bude mít poloviční kapacitu, tedy 8 GB. Hmotnost je však ještě o něco nižší než v případě modelu od společnosti ASUS – konkrétně stroj od LG váží 2,14 libry, tedy 0,97 kg.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG gram 14

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG gram 14

 

Klidně i na hraní…

Velmi zajímavé notebooky na veletrhu CES představila také společnost Acer. Těm jsme se věnovali již v samostatném článku. Alespoň v rychlosti připomeňme, že jde o modely Aspire VX 15, Aspire V 17 Nitro a Aspire V 15 Nitro. Zapomenout nemůžeme ani na první notebook se zakřiveným displejem Predator 21 X.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aspire V 15 Nitro

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aspire V 17 Nitro

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aspire VX 15

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Predator 21 X

Kam dál? 

CES 2017: Podvozky od MSI nejen pro hráče

CES 2017: Kaby Lake je venku. Co umí desktopové procesory od Intelu?

CES 2017: Herní bestie podle Aceru

CES 2017: Desítky nových notebooků dostanou herní grafiky Nvidia

CES 2017: Svátek všech počítačových nadšenců klepe na dveře

Diskuze k novince (1)

Máte otázky k k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

waffle0 WAF

Asus vs Acer

waffle07. 1. 2017 18:29

Máte tam chybičku, řada Aspire je pod Acerem. :)