CES 2017: Televizory čekají velké věci

Události 85 % hodnotili 4 uživatelé 7. 1. 2017

Stranou na největším veletrhu spotřební a výpočetní elektroniky v Las Vegas nemohly zůstat ani televizory. Jaké modely nás zaujaly nejvíce?

Nemalou pozornost budila na veletrhu CES společnost LG. Ta totiž ukázala jeden z vůbec nejtenčích televizorů na světě. Řeč je o modelu Signature W7, který se bude nabízet ve dvou velikostech – s úhlopříčkami 65 a 77 palců. V obou případech však tloušťka panelu bude pouze 2,57 mm.

Sluší se nicméně podotknout, že tak neskutečně tenkého profilu se výrobci podařilo dosáhnout jen díky tomu, že si vypomohl malým trikem. Do televizoru totiž neumístil vůbec žádnou elektroniku. Jednotlivé komponenty včetně televizního tuneru se ukrývají v soudbaru pod obrazovkou.

Detailní pohled na TV Signature W7 (anglicky)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Signature W7 

 

Na zdi drží díky magnetům

V praxi to má ale své nepopiratelné výhody, a o extrémně tenké konstrukci v tuto chvíli nemluvíme. Další předností je to, že nemusíte tahat zpoza televizoru žádné ohyzdné kabely a nemusíte přemýšlet nad tím, jak je ukrýt, aby nebyly vidět. Všechny porty se totiž nacházejí přímo na soundbaru a ten se s TV propojuje pouze pomocí jediného plochého kabelu.

Radost budou mít z této výhody především jedinci, kteří se chystají televizor pověsit na zeď. Výrobce navíc model Signature W7 vybavil speciálním magnetickým mechanizmem pro uchycení, aby žádné obyčejné konstrukce neznevažovaly jeho design, respektive aby přístroj zbytečně nevystupoval moc do prostoru.

Na pultech obchodů by se měla novinka od společnosti LG objevit v průběhu nadcházejícího měsíce. Cena však zatím nebyla upřesněna.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Signature W7 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Fantasticky na prezentaci LG vypadal strop poskládaný z televizorů

 

Nová technologie QLED

Úplně nové televizory představila v Las Vegas také společnost Samsung. Modely Q9, Q8 a Q7 jsou zajímavé především tím, že používají zbrusu novou technologii QLED. Díky ní by měl být obraz jasnější a zároveň nabízet i věrnější barevné podání než v případě LED televizorů. Novinka totiž přidává širší barevný prostor, výrobce slibuje 100 % pokrytí barevného prostoru DCI-P3.

Zajímavé je i to, že se všechny barvy mají zobrazit prakticky při jakékoliv úrovni jasu, což zástupci jihokorejského elektronického gigantu demonstrovali přímo na tiskovce. Podání barev se nijak nezměnilo ani při nastavení nejvyšších stupňů jasu, tedy mezi hodnotami 1500 a 2000 cd/m2.

Tiskovka společnosti Samsung k technologii QLED (anglicky)

 

Citelně hlubší je i podání černé barvy. Uvědomíte si to především ve chvílích, kdy vidíte stát vedle sebe obyčejnou LED TV a model s technologií QLED. Výrobce přitom bude již tradičně lákat i na zakřivené panely – ty budou chloubou řady Q8. Zbylé dva modely pak budou mít rovnou obrazovku.

Stejně jako v případě LG se i novinky od Samsungu snaží sázet na líbivý design. Koneckonců půjde opět o prémiové řady televizorů. K připojení veškerých periférií tak přístroje využívají jeden jediný optický kabel.

Jak je z řádků výše zřejmé, písmenko Q bychom si v souvislosti s televizory měli zapamatovat. O nových modelech od jihokorejského elektronického gigantu totiž 100% neslyšíme naposledy. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový televizor s technologií QLED

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový televizor s technologií QLED

 

Kam dál? 

CES 2017: Razer má notebook se třemi displeji. Asus i LG lákají na nízkou hmotnost

CES 2017: Podvozky od MSI nejen pro hráče

CES 2017: Kaby Lake je venku. Co umí desktopové procesory od Intelu?

CES 2017: Herní bestie podle Aceru

CES 2017: Desítky nových notebooků dostanou herní grafiky Nvidia

CES 2017: Svátek všech počítačových nadšenců klepe na dveře

Diskuze k novince

Máte otázky k k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, !