Všechny komentáře k článku:Česko je v počítačové gramotnosti na 19. místě

hot-spot HOT

Gramotnost naroda a skoly co je to naucili

hot-spot 4. 5. 2009 17:46

Pred par lety jsem, ucil jak pouzivat PC - lepe receno, jak vyuzit PC pri internetovem surfovani. Vetsina lidi co jsem potkal byli naprosti laici a nebo trochu znali. Ze sve osobni zkusenosti mohu rici, ze ti co nebyli poznamenani "PC skolenim" nebo skolou z nejakeho kurzu se naucili vice nez ti co ruzne kurzy absolvovali. V celkovem meritku pro me skoly napachali vice zla nez uzitku, protoze vysvetlit nekomu co je soubor, adresar, atd... okna a smysl prostredi vubec je zaklad. Pokud si kazdy uzivatel neuvedomuje co dela, alespon z casti... je totalne mimo a PC se boji. Nebo lepe receno stane se z nej cvicena opice co macka cudliky.

7 reakcí
poslední 15. 7. 2009 21:14
yemanm YEM
yemanm 4. 5. 2009 19:06

Cvičená opice s čudlíky, aneb UserTo mačkání čudlíků je uživatelská znalost, kdy si uživatel umí prohlédnout web a "umí" napsat dokument. Nepotřebuje vědět jak co funguje a jaké jsou k tomu důvody. Škoda, že svět je plný userů..

ivochytil IVO
ivochytil 4. 5. 2009 19:44

Převážně na Základních školách o počítačích nenaučí nic. Když jsem tam byl celé 4 roky na 2. stupni jsme jen brali word+ excel a sirfovali na internetu a hledali učiteli auta. Osobně si myslím že tohle je na vetšine základních škol v ČR. Pak se lidé diví že Česko je v počítačové gramotnosti na 19. místě...

kylca KYL
kylca 5. 5. 2009 14:55

@ivochytil: My za celý roky udělali základní grafy v excelu a základní prezentaci. Dalo by se říci, že spíše já jsem učil učitele než on mě. Ale co bychom v naši republice chteli...

rodrigo ROD
rodrigo 5. 5. 2009 16:29

To máš samo pravdu,ale já co jsem viděl co se učí na základkách tak jsem nechápal.Ten učitel/učitelka buď něco uměl a už to někdy dělal,nebo je nechal at si dělají co chtějí.Na základce se učí základy a ty jsou nejužitečnější.Viděl jsem i učitela kterej věděl jak psat ve wordu a co je učil to si našel na netu a pak mlel nehorazny kraviny.Neříkám ,že neexistujou kvalitní učitelé Informatiky,ale kteří tam jsou kvuli platu a nechají je at si jezdí na netu tak to je pak špatné.

avatar
SirIndy 5. 5. 2009 17:12

@rodrigo: Me totalne dostalo, kdyz nas ucili o HW podle referatu z roku 1995. Vsechen vyvoj potom jako by neexistoval a pozadovaly se odpovedi z tech referatu (mys se pripojuje pres PS/2, jehlickove tiskarny, Intel Pentium atd...)... A "programovat" se ucime v jazyku PASCAL.

Mikeab MIK
Mikeab 15. 7. 2009 21:04

@SirIndy: bohužel i já, který jsem tento rok maturoval jsme se v informatice nedozvěděl nic z nových technologií, učitel se prostě zastavil v roce 2000. Princip je sice pořád stejný, ale určitě by bylo lepší principy vysvětlovat na aktuálním HW a ne na konektoru DIN a količkové myši

Monishka MON
Monishka 15. 7. 2009 21:14

@Mikeab: O tom zase tak presvedcena nejsem, je precejen rozdil mezi tim povrchne znat technologicke novinky nebo hluboce rozumet podstate technologii, byt starsich. Nicmene pravdu mas v tom, ze uroven vzdelani v informatice je hodne diskutabilni. Nakonec je to ale se vsim tak ze nejvic se clovek nauci v praxi.

Nenašli jste, co jste hledali?

Hity z telky Kupujte chytré telefony