Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear Live a LG G Watch W100 nyní exkluzivně v naší nabídce

Ostatní 40 % hodnotil 1 uživatel 30. 10. 2014
Spárujte svůj telefon s chytrými hodinkami Samsung Galaxy Gear Live nebo LG G Watch W100 a užijte si širokou řadu funkcí a aplikací, které dodávají pojmu hodinky zcela nový rozměr. To vše navíc ve stylovém a voděodolném provedení.

Samsung Galaxy Gear Live

Elegantní chytré hodinky Samsung Galaxy Gear Live zaujmou na první pohled svým zaobleným tělem a prostorným Super AMOLED displejem s rozlišením 320 x 320 bodů a živým podáním barev. Samsung v jeho případě zvolil úhlopříčku 1,63 palce a celý displej zasadil do kovového rámečku. Na ruce drží hodinky 22mm vyměnitelný pásek s jednoduchým zacvakávacím zapínáním. Nabíjení baterie s kapacitou 300 mAh je řešeno malým adaptérem, který se připíná ze spodní strany.

Pokud byste v hodinkách čekali senzory jako gyroskop, akcelerometr či kompas, rozhodně nebudete zklamáni. Samsung šel však ještě dále a osadil hodinky ze zadní strany rovněž senzorem, který umí měřit srdeční tep. Díky tomu je možné zaznamenávat sportovní výkony a vytvářet tak nejrůznější statistiky o tom, jak se vám v dnešní uspěchané době daří držet krok se zdravým životním stylem. Aby vás při sportovních výkonech nic neomezovalo, díky certifikaci IP67 nebude hodinkám vadit trocha bláta ani sprchování.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG G Watch W100

Společnost LG vsadila spíše na hranatější minimalistický vzhled, který nenarušují žádná postranní tlačítka. O to více vynikne 1,65 palců velký čtvercový displej s rozlišením 280 x 280 bodů a věrným barevným podáním, pod kterým se podepsala technologie LCD IPS. Celodenní výdrž zajišťuje baterie o kapacitě 400 mAh. Její dobíjení má na starost dokovací stanice, která se jednoduše přichytí zespodu hodinek magnetem. Také LG G Watch W100 jsou opatřeny páskem o standardní šířce 22 mm, díky čemuž není problém jej vyměnit za jiný kus čistě podle vašich představ.

Ani tyto hodinky se nezaleknou vody – jejich vodotěsnost je díky normě IP67 zaručena po dobu 30 minut až do hloubky jednoho metru. Co se senzorů týče, můžete počítat s vestavěným gyroskopem, akcelerometrem i kompasem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pod taktovkou Android Wear

Oba modely patří k jedněm z prvních zařízení, ve kterých běží operační systém Android Wear od společnosti Google určený výhradně pro nositelnou elektroniku. Všechny funkce a možnosti těchto chytrých hodinek se tak naplno projeví až po spárování s chytrým telefonem se systémem Android ve verzi 4.3 a vyšší. Hodinky poté umí zobrazit notifikace jakéhokoliv typu, reagovat na hlasové povely (zatím pouze v anglickém jazyce) nebo například zaznamenat diktovaný text (dostupné i v českém jazyce).

Jak se dá u hodinek předpokládat, vybírat budete moci z celé řady úvodních obrazovek, z nichž každá je tvořena vlastním ciferníkem a případně dalšími prvky. Nejzajímavější jsou však aplikace, které se instalují z obchodu Google Play a dokážou hodinky proměnit třeba v krokoměr, automobilovou navigaci, kalendář a mnoho dalšího. Počet aplikací určených pro systém Android Wear se přitom rozrůstá každým dnem.

Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear Live a LG G Watch W100 si můžete zakoupit prostřednictvím e-shopu CZC.cz. V prodeji jsou za 5 990 Kč, respektive 6 499 Kč v případě modelu LG G Watch W100, který je v nabídce v černém a bílém provedení.

Diskuze k článku

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, !

Akční nabídka Akční nabídka