Co bude umět Samsung Galaxy S8? Chce změnit vnímání smartphonů

Události hodnotilo 11 uživatelů 19. 3. 2017

Premiéra nového chytrého telefonu Galaxy S8, který bude tvořit vrchol nabídky společnosti Samsung, je na spadnutí. Nová vlajková loď o sobě nicméně dává vědět už s předstihem. A podle všeho se máme opravu na co těšit. 

O chytrém telefonu Galaxy S8 se zástupci společnosti Samsung rozpovídali už na veletrhu MWC ve španělské Barceloně. Kdo by se však těšil na to, že se dočká informací o detailní hardwarové výbavě a o všech důležitých parametrech, byl by na omylu.

Vedení jihokorejského elektronického gigantu totiž pouze potvrdilo, že skutečně chystají nástupce loňských top modelů Galaxy S7 a S7 edge. Novinku s pořadovým číslem osm v názvu představili v krátkém videu, na kterém je vidět, jak se měnil vzhled telefonů v průběhu posledních několika let.

Upoutávka na příchod smartphonu Galaxy S8. Budou opět dva? To se zatím neví.

 

A místo jakýchkoliv dalších detailů přidali k lepšímu jen to, že na premiéru si lidé budou muset počkat až do 29. března. Z videa tak není v tuto chvíli jasné ani to, zda se Galaxy S8 bude prodávat ve dvou různých provedeních – s rovným a zakřiveným displejem, tak jako tomu bylo v minulých letech. Zveřejněná silueta telefonu naznačuje, že novinka bude mít stejně jako loňský model Galaxy S7 edge zakřivený displej. 

Zástupci společnosti Samsung se na akci nechali pouze slyšet, že se budou snažit změnit to, jak lidé vnímají vůbec samotné smartphony. To pochopitelně dává prostor pro spekulace. A není jich rozhodně málo… 

 

Extrémní výkon

Jen spekulovat můžeme nad hardwarovou výbavou chystané osmičky. Je nicméně jasné, že stroj bude pohánět nějaký extrémně výkonný čip, mohlo by se jednat například o Snapdragon 835. Právě tím totiž budou vybaveny i top modely některých konkurentů.

Tento čip má osm jader, přičemž čtyři z nich jsou taktována na 2,45 GHz a další čtyři na 1,9 GHz. Počítat můžeme také minimálně se 4 GB operační paměti, stejně jako se zvýšenou odolností proti vodě a prachu – certifikací IP68 se totiž chlubila již dříve i sedmička.

V posledních letech se jihokorejský elektronický gigant stále více soustředí na kvalitu fotoaparátů. Je to vcelku logické, neboť lidé stále častěji využívají smartphony jako náhradu za klasické kompakty. I v tomto ohledu tak posune novinka patrně laťku ještě o kus výše.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Silueta modelu Galaxy S8

 

Na výšku, nebo na šířku?

Z řádků výše by se nicméně mohlo zdát, že od konkurenčních chytrých telefonů se příliš novinka jako taková lišit nebude. Kde tedy máme hledat tu hlavní změnu, díky které budeme vnímat pojem smartphone úplně jinak?

Lze předpokládat, že v operačním systému. Galaxy S8 bude nejspíše stejně jako předchůdci pracovat pod operačním systémem Android, výrobce si jej ale nejspíše upraví k obrazu svému. Například by zde mohl být kladen důraz na používání smartphonu v režimu na šířku, podobně jako se používají tablety.

Výrobci totiž doposud učili lidi používat své mobily v režimu na výšku, což se může zdát na první pohled logické. Jak se ale neustále zvětšují dotykové obrazovky a jak roste popularita videí, stále častěji přetáčíme naše mobilní miláčky na bok. Drtivá většina přístrojů však na takové použití není příliš dobře stavěna. Právě tímto krokem by mohl jihokorejský elektronický gigant změnit vnímání smarpthonů.

Jasno nicméně bude už přespříští týden. Na CZC.cz budeme premiéru nové vlajkové lodi Samsung Galaxy S8 samozřejmě sledovat. Pokud se tedy o ní chcete dozvědět všechny důležité informace, nezapomeňte navštívit 29. března naše stránky.

Diskuze k novince

Máte otázky k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, !

Hlavička