Creators Update přináší novou krev do Windows 10. Potěší i hráče

Návody 59 % hodnotilo 7 uživatelů 12. 4. 2017 7 komentářů

Společnost Microsoft vydala v noci z úterý na středu dlouho očekávanou velkou aktualizaci operačního systému Windows 10. Tzv. Creators Update přináší celou řadu nových a zajímavých funkcí.

Creators Update naleznou majitelé desítek od tohoto týdne ve Windows Update. Stahovat velkou aktualizaci je možné pochopitelně zdarma. Jak už samotný název napovídá, update cílí především na kreativce. Právě pro ně totiž přináší celou řadu nových nástrojů, řeč je například o vylepšeném malování, ve kterém je možné nově pracovat ve 3D.

V Malování 3D – tak se novinka skutečně jmenuje – mohou uživatelé vytvářet jednoduše trojrozměrné objekty, měnit u nich barvy, přidávat nálepky a dokonce i měnit 2D objekty v 3D umělecká díla. Využívat je přitom možné i předpřipravené trojrozměrné objekty z on-line knihovny Remix3D.com.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

3D malování

 

Levné 3D headsety

Zaměření na 3D obraz není zas tak překvapivé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Podle analytiků totiž poroste popularita trojrozměrného obrazu v následujících třech letech až o 62 %. Desítky se tak s novými funkcemi jednoznačně připravují na budoucnost.

3D nástroji navíc americký softwarový gigant otevírá dveře pro produkty svých partnerů. Zástupci Microsoftu se totiž již dříve pochlubili, že během letošní roku se na pultech obchodů objeví celá řada virtuální headsetů, které jsou navrženy přímo pro práci v desítkách.

Vyrábět je bude například HP, Dell, Lenovo, Asus či Acer. Jejich cena by navíc měla být velmi příznivá, zhruba 300 dolarů (7 500 Kč).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 Virtuální pracovna podle Microsoftu - takto budme vnímat desítky s virtuálními brýlemi

Představení Creators Update v osmi sekundách

 

Aktualizace potěší i hráče

Nezapomnělo se ani na vylepšení, která potěší hráče. Díky nové vychytávce je nově streamování aktuálního dění na obrazovce zabudováno rovnou do Windows. V prostředí desítek stačí kliknout na klávesy Windows + G a uživatel může začít rovnou streamovat přímo na Beam bez nutnosti dalšího přihlašování.

V Beamu samozřejmě nechybí ani možnost sledovat ostatní, chatovat s dalšími uživateli apod. Microsoft navíc plánuje v tomto prostředí více propojit hráče z klasických PC a konzolí Xbox. K tomu má dopomoci například funkce Xbox Play Anywhere, která umožňuje zakoupit si hru jen jednou a hrát ji jak na konzoli Xbox, tak na počítači s Windows 10. Kompatibilita je však zatím zaručena jen u některých titulů.

Zajímavě vypadá i Herní režim (Game Mode), který dokáže v desítkách vyhradit více výkonu grafiky a procesoru právě na herní radovánky. Pokud jej uživatel zapne, bude moci vyšší výkon využít pro jakýkoliv titul. Nakolik bude tato vychytávka užitečná v praxi, ukáže samozřejmě až čas.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Streamovat je možné přímo z Windows 10

 

Kam dál?

Vylepšení je k dispozici v Creators Update samozřejmě ještě daleko více. Velký přehled novinek a detailní popis zajímavých funkcí přinese CZC.cz už během pár dní. Nezapomeňte tedy sledovat naše stránky, aby vám neuniklo nic důležitého. 

Diskuze k novince (2)

Máte otázky k k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

avatar

Dlouho očekávanou velkou aktualizaci

whitehorse15. 4. 2017 16:09

Dlouho očekávanou kým?? Já mám vyplé aktualizace woken ,abych si udržel mentální zdraví a také abych mohl s woknama neco delat...produkty microsftu drzi …

imbutch IMB

Ovládací panely

imbutch13. 4. 2017 17:21

Nainstaloval jsem si na testovací notes Creator s Update již před pár dny. Čeho jsem si všiml na první pohled: Chybí ovládací panely, přes pravý klik n…