CZC.cz spouští Black Friday a nově i experiment. V něm si zákazníci sami zlevní zboží.

Praha, 15. 11. 2018 – Hned první den svého Black Friday, který startuje 16. listopadu, CZC.cz představí více než sto produktů se slevou a postupně bude denně odhalovat desítky dalších slev. Vůbec poprvé za svou dvacetiletou historii letos navíc nechá své zákazníky, aby sami u vybraného zboží určili, jakou cenu jsou ochotní zaplatit. Na úvod budou fanoušci na Facebooku stanovovat akční cenu elektrické koloběžky Xiaomi.

Dvojka na trhu s elektronikou očekává rekordní rok. "Tržby během loňského neoficiálního svátku nakupování Black Friday stouply meziročně průměrně o 37 % a v některých dnech jsme zaznamenali o více než třetinu vyšší návštěvnost v porovnání s předminulým rokem. Podobný trend očekáváme i letos,” říká Tomáš Pilský, obchodní ředitel CZC.cz. Slevy se promítnou do celého sortimentu od gamingu přes telefony, počítače, notebooky, PC komponenty nebo audio a videotechniku a chytrou elektroniku. "Stejně jako loni očekáváme velký zájem o herní konzole a příslušenství nebo smartphony. Zákazníci se mohou těšit na speciální nabídku telefonů značky Apple nebo zajímavé slevy chytrých náramků,” dodává Tomáš Pilský.  

Letos navíc GEEKové představí experiment a nechají zákazníky, aby si sami určili cenu, za jakou jsou ochotní nakoupit. "Vybrali jsme žádanou koloběžku Xiaomi Mi Electric Scooter a na Facebooku necháme fanoušky po omezenou dobu nominovat částky, jaké by byli ochotní za koloběžku zaplatit. Z nominací pak vybereme nejnižší unikátní cenu, za kterou dáme koloběžku i do prodeje na e-shop,” představuje novinku marketingový ředitel CZC.cz Milan Duda.  

Slevy se budou počítat z doporučených maloobchodních cen nebo z cen stanovených při zavedení produktů do nabídky na e-shopu CZC.cz. Maloobchodní cena je hodnota zboží, kterou stanoví jeho výrobce nebo distributor při uvedení produktu na trh. "Například bezdrátovou myš Logitech Marathon M705 jsme v roce 2010 začali prodávat za cenu 1 299 Kč a její cena se postupně snížila na aktuálních 999 Kč. V rámci Black Friday ji zákazníci mohou koupit za zvýhodněnou cenu 777 Kč se slevou 40 %, kterou počítáme z historicky původní ceny. Jedná se o zcela běžný způsob výpočtu slevy, který používají téměř všechny e-shopy,” vysvětluje Tomáš Pilský.  Výjimkou nejsou ani případy, kdy maloobchodní cena chybí a je nutné její výši určit podle aktuální nabídky na trhu. Tento způsob výpočtu, kdy cenu určuje tzv. trh, je na českém ecommerce trhu standardní.  

Speciální nabídku zlevněných produktů v rámci akce Black Friday najdou zákazníci od pátku 16. 11. na czc.cz/blackfriday/produkty. Více než dvacet nových slev se spustí každý den v osm hodin ráno a další večer s výjimkou prvního dne, který startuje s více než stovkou slev. Postupně se představí více než 500 produktů. Slevy budou trvat až do vyprodání zásob.  

Další možnost nakoupit se slevou budou mít zákazníci na CZC.cz ještě v pondělí 26. listopadu, kdy se v zámoří drží den známý jako Cyber Monday. V akci budou hlavně počítačové komponenty, gamingové produkty a chytrá elektronika.  

Se spuštěním Black Friday navíc mohou zákazníci nakoupit na e-shopu CZC.cz na splátky a získat 100 % úroku zpět. Úroky bez navýšení tak potěší všechny poctivé platiče, kteří si splátky rozloží do 12 nebo 24 měsíců. Akce platí až do 27. 11. 2018.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.