CZC.cz zavádí po Praze expresní dopravu bezpilotními drony (APRÍL)

Zapomeňte na standardní doručovací služby, dnešním dnem zahajujeme doručování zboží bezpilotními robotickými vznášedly – takzvanými drony. Podobná služba přitom v našich končinách nemá obdoby.

Apríl a s ním spojený 1. duben 2014 je za námi, rádi bychom vyjádřili díky všem, kteří se nad tímto aprílovým vtípkem zasmáli společně s námi.

Jak se můžete přesvědčit v sestřihu z natáčení, užili jsme si spoustu legrace už během přípravy samotného videa. Pevně věříme, že jím pobavíme i vás. Pilotovat drona vybaveného písmeny CZC a balíčkem, který svým houpavým pohybem čas od čas zakryje jeden ze senzorů, totiž není jenom tak.

 

 Aprílová zpráva z 1. 4. 2014

Zapomeňte na standardní doručovací služby, dnešním dnem zahajujeme doručování zboží bezpilotními robotickými vznášedly – takzvanými drony. Podobná služba přitom v našich končinách nemá obdoby.

 

V očích našich zákazníků chceme být i nadále e-shopem, který nejen přináší a nabízí nové technologie, ale jako první je i sám využívá. Proto vnímáme doručování zboží drony jako velkou příležitost, která je pro nás zároveň velmi prestižní záležitostí.

Za expresní dopravu bezpilotním dronem zákazníci zaplatí 139 Kč, tedy jen o něco málo více než za standardní doručovací služby. V případě výškových budov si navíc mohou nechat zboží dopravit přímo na balkón. Doručení po Praze je garantováno nejen ve stejný den, ale hned do 2 hodin od objednání. Podmínkou je, aby zboží bylo dostupné skladem na jedné z pražských poboček CZC.cz a vážilo méně než 200 gramů.

Dostupnost služby se odvíjí od otevírací doby jednotlivých výdejen, přičemž poslední objednávky na dopravu dronem jsou přijímány hodinu před zavřením. Jakmile odbavený dron vyletí, bude zákazník informován SMS zprávou, ve které nalezne předpokládaný čas doručení a odkaz na video stream, který mu doslova z ptačí perspektivy umožní skrze vestavěnou kameru sledovat celou cestu až k převzetí objednávky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Služba je provozována ve spolupráci se společností Parrot a v první fázi počítá s nasazením 20 dronů na celou Prahu. Po ukončení a vyhodnocení testovacího provozu se předpokládá rozšíření této služby také na dalších 56 poboček CZC.cz po celé ČR.

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (6)

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

Klamavá reklama

michaldlouhy 26. 6. 2014 15:37

Je si společnost CZC.cz vědoma, že zveřejněním tohoto článku v této podobě se dopouští porušování platné legislativy v oblasti klamavé reklamy a ochrany …

Dnes to sice vypadá jako Apríl,

pokorunce 1. 4. 2014 23:14

ale je to budoucnost, viz např. www.robodrone.com.

Realita

petr_kokes 1. 4. 2014 17:22

Tak ono by to nebylo až tak těžký, stačil by sehnat slušný programátor a bylo by to reálný. Sám mám drona napojený na windows a řídím ho pomocí jostiku p…

Dobře udělaný Apríl :-)

Tealc_EU 1. 4. 2014 15:26

...ale uvěřit tomu může jen hodně optimistický Čech. U nás kde se ukradne vesměs vše co není metr hluboko přibetonované by doletěl pouze plně vyzbrojený …

300 gramů

mmundo 1. 4. 2014 14:31

Jako veliká zásilka Ale dobře vy :)


Nakup z nej nabídky pro hráče Nakup z nej nabídky pro hráče