GE vyvíjí Biotického člověka

Ostatní 93 % hodnotilo 130 uživatelů 17. 12. 2008 90 komentářů

Nová studie, na níž se podílí i americké ministerstvo obrany, je namířena proti biologickým hrozbám. Nastává epocha kyborgů.

GE Global Research dnes oznámila uzavření dvouletého kontraktu v hodnotě 1,1 milionu amerických dolarů se společností Transformational Medical Technologies (TMTI). Účelem této spolupráce bude vytvoření „virtuálního člověka“, tedy fyziologického modelu, který by svými funkcemi napodoboval člověka. Spolupráce je podpořena kontraktem s Agenturou pro eliminaci bezpečnostních hrozeb při americkém ministerstvu spravedlnosti.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Projekt dostal název Biotický člověk (Biotic Man). Od počítačového modelu se očekává, že by mohl výrazně urychlit vývoj nových léků. Tato výhoda by se citelně projevila tváří v tvář biologickým útokům jak na bojišti, tak na domácím území. Projekt bude využívat softwarový program Physiologically Based Pharmacokinetic (PBPK), který na základě výpočetních modelů dokáže vyhodnotit účinek léku v těle, a to podstatně dříve než klinické testy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Výzkumní pracovníci společnosti GE software PBPK upraví tak, aby dokázal vypočítat účinek bakterií, virů a dalších příčin infekcí na lidské tělo. Modifikovaný software bude simulovat reakci nových antibiotik nebo antivirové léčby na konkrétní hrozbu. Vedle toho bude software PBPK navržen tak, aby přesně znázorňoval fyziologické změny u kriticky nemocných pacientů, u pacientů trpících popáleninami, traumatem nebo u pacientů po chirurgickém zákroku. Tento nový nástroj pomůže lékařům vyhodnotit efektivitu léčby za různých podmínek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní překážkou pro rychlejší a efektivnější vývoj nových léků jsou otázky bezpečnosti a nemožnosti předpovědět selhání v úvodních fázích klinických testů anebo dříve, než se přejde k testování na lidech. Tato omezení často znamenají podstatně vyšší náklady na testování. Nárůstu produktivity a potenciální úspory nákladů lze dosáhnout díky lepšímu rozhodování na základě kvantitativních informací, určení hlavních směs a efektivnějších testů.

Diskuze k článku (17)

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

jagaa JAG

Po čase zase něco co má smysl

jagaa12. 1. 2009 13:00

Tohle je daleko užitečnější ,než vynakládat obrovské peníze na výzkum např. Marsu ,dinosaurů ap.

avatar

Kdy bude k dostání

physx2. 1. 2009 19:30

Kdy si u CZC budu moci tohoto biotického člověka koupit? Pokud nikdy proč sem tento polobulvární článek dáváte?

karel.ptacek KAR

TESTY NA ZVÍŘATECH

karel.ptacek2. 1. 2009 10:25

Že by konečně přestaly ty šílené testy na zvířatech? To bylo fajn, ale řekl bych, že tohle má k modelu člověka ještě hodně daleko.Tak jen držím palce.

Waros WAR

Užitečné

Waros23. 12. 2008 13:26

každý projekt , který je zaměřen na zkvalitnění života a především zdraví je velmi užitečný a já osobně si vědců vážím.

p3pino P3P

Wako

p3pino22. 12. 2008 16:39

mě by stačil takovejhle svět jakej je. Už bych dál nic extra nemodernizoval. Hardware techniku jo, ale hlavně bych nestavěl roboty a neklonoval lidi. Tim…


Brutální výprodej Brutální výprodej