GEEK tip: Poslední záchrana pro mobily na cestách

Recenze 83 % hodnotilo 8 uživatelů 15. 4. 2017 2 komentáře

Docházející baterka je zlým snem každého GEEKa. Obzvláště na cestách, kde není k dispozici široko daleko žádná zásuvka. Naštěstí v dnešní době je možné se na takové situace připravit. Pomoci nejen na cestách může powerbanka Culcharge 3v1, které funguje v podstatě jako tři různá zařízení.

Společnost Culcharge pravděpodobně není pravidelným čtenářům neznámá. Její výrobky jsme si představili už v jednom z dřívějších článků, který se věnoval extrémně krátkým napájecím a synchronizačním USB kabelům pro chytré telefony.

V portfoliu tohoto výrobce ale zajímavých „vynálezů“ nalezneme daleko více. Například velmi kompaktní powerbanky, které mohou být bez nadsázky poslední záchranou pro chytré telefony na cestách. K dispozici je přitom model pro zařízení s logem nakousnutého jablka i pro přístroje s rozhraním microUSB.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Powerbanka Culcharge 3v1

 

Unboxing

Balením produktů se v GEEK tipech zpravidla nevěnujeme, ale v tomto případě uděláme výjimku. Powerbanka od společnosti Culcharge je totiž dodávána v luxusně vyhlížející černooranžové krabičce. Ta vypadá jak nějaké dárkové balení a přesně tak je možné i testovaný kousek využít.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení powerbanky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Luxusně vypadá i vnitřek

 

Co je malé, to je hezké

Powerbanka zaujme hned na první pohled svými kompaktními rozměry (55 x 30 x 20 mm). Je tedy jen o trochu větší než krabička se sirkami. Hlavním výrobním materiálem byl plast, i když je nutné podotknout, že prakticky celá základna je pokryta mechovou gumou. Zařízení je tak velmi příjemné na dotyk.

Velmi důmyslná je i konstrukce. Na užší straně základny je totiž napevno zabudován konektor pro připojení k chytrému telefonu nebo počítačovému tabletu. Z vrchní strany je však možné vyklopit druhý kabel, který pak slouží k dobíjení powerbanky i k připojení mobilního zařízení k počítači.

Právě díky unikátní konstrukci dokáže podle výrobce zařízení nahradit hned tři různé přístroje. V první řadě je řeč o powerbance, dále pak slouží jako napájecí kabel a konečně využita může být novinka i pro synchronizaci dat, pokud tedy mobil připojíme k počítači.

Pozornější čtenáři si patrně již výše všimnuli praktické karabinky, kterou je možné k powerbance připojit. Pak ji je možné snadno přidělat na klíče, batoh, nebo klidně i poutko u kalhot.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešních GEEK tipů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vrchní stranu je možné vyklopit

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na USB konektor…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…a rozhraní Lightning

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Díky očku je možné přidělat poutko…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…nebo dodávanou karabinku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Powerbanka zavěšená na brašně

 

Kompaktní rozměry vs. kapacita

Samozřejmě hlavní výhodou powerbanky Culcharge 3v1 jsou její rozměry a univerzálnost. Daní za co nejkompaktnější provedení je však velmi malá kapacita akumulátoru – 1000 mAh. To nestačí ani na jedno dobití telefonu.

Na druhou stranu, pokud zařízení chápeme skutečně jako poslední záchranu na cestách, smysl dává. Protože když si nutně potřebujete zavolat z vybitého mobilu, s testovaným kouskem většinu aktuálně prodávaných modelů alespoň na čtvrtinu až pětinu zcela určitě nabijete.

Pokud navíc powerbanku budete skutečně používat k propojení smarpnohu s PC, vlastně ji tím budete i nabíjet. Na cestách by se vám pak nikdy nemělo stát, že nebude připravena podat maximální možnou energii. Zkrátka v praxi může být novinka více než užitečná.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Powerbanka stačila u iPhonu na dobití zhruba čtvrtiny kapacity akumulátoru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto jednoduše můžete novinku využít k propojení smartphonu s PC

 

Resumé

Powerbanka Culcharge 3v1 může být ideálním parťákem na cesty, především díky jejím kompaktním rozměrům. Pokud budete ale bez elektrické zásuvky více dní, spoléhat se na ní pochopitelně nemůžete. K tomu jsou ale určeny úplně jiné modely z naší nabídky – ty mohou mít kapacitu klidně i 20 000 mAh.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Culcharge 3v1

Diskuze k novince (1)

Máte otázky k k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

altr ALT

Kapacita

altr18. 4. 2017 12:13

Udávaná kapacita 1000 mAh... Stačilo k nabití 4tiny kapacity iPhonu???? Ale jinak to vypadá hezky...