Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
108 megapixelů a pět objektivů. Xiaomi má nový fotomobil

108 megapixelů a pět objektivů. Xiaomi má nový fotomobil

Události
Xiaomi Mi Note 10 Pro, 8GB/256GB, Aurora Green_1653479199
Xiaomi Mi Note 10 Pro, 8GB/256GB, Aurora Green
Produkt není určen k prodeji.
Xiaomi Mi Note 10, 6GB/128GB, Glacier White_1848379916
Xiaomi Mi Note 10, 6GB/128GB, Glacier White
Produkt není určen k prodeji.
Xiaomi Redmi Note 8T, 4GB/128GB, Starscape Blue_1763571557
Xiaomi Redmi Note 8T, 4GB/128GB, Starscape Blue
Produkt není určen k prodeji.
Xiaomi Redmi Note 8T, 3GB/32GB, Moonlight White_247272794
Xiaomi Redmi Note 8T, 3GB/32GB, Moonlight White
Produkt není určen k prodeji.

Před Vánocemi se bude společnost Xiaomi snažit uspět se špičkovým fotomobilem Mi Note 10, který se chlubí hned pěti objektivy, a dokonce jedním 108megapixelovým snímačem. Co od této novinky můžeme čekat?

Hned na úvod se sluší zmínit, že novinek od Xiaomi je více. Zmiňme především chytrý telefon Redmi Note 8T, který je dokonce již možné zakoupit v našem obchodě v rámci předobjednávek. A to v různých barevných provedeních, které se od sebe liší navíc také kapacitou úložného prostoru a pochopitelně tedy i cenou. Ve všech provedeních jde však o smartphony, které lákají především svou cenou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi Redmi Note 8T

 

Fotoaparáty v hlavní roli

Jaká bude přesná cenovka modelu Xiaomi Mi Note 10 na tuzemském trhu bohužel zatím nevíme, za pozornost přesto stojí – jeho parametry jsou totiž oslnivé, a to především při pohledu na zadní stranu přístroje. Zde se totiž nachází pod sebou hned pět objektivů. Úplně nahoře je 5Mpx teleobjektiv s desetinásobným hybridním zoomem (125 mm). Ten je doplněn o další teleobjektiv, který však má již rozlišení 12 MPx a nabízí dvojnásobný optický zoom (50 mm).

Představení modelu Mi Note 10

 

Hlavní snímač nabízí dechberoucí rozlišení 108 MPx. To by mělo stačit na detailní výřezy při zachování velmi vysoké obrazové kvality. Jak se tato kamerka s ohniskovou vzdáleností 25 mm osvědčí v praxi, ukážou samozřejmě až reálné testy. Už nyní je však jasné, že rozlišení je více než dvakrát vyšší než v případě těch nejlepších konkurenčních telefonů současnosti.

Přehled nabízených fotoaparátů ale rozhodně nekončíme. Čtvrtým v pořadí je totiž 20MPx ultraširokoúhlá kamera s ohniskovou vzdáleností 13 mm. Pro lepší představu: kamera má úhel záběru 117°, což je v praxi širší pohled než v případě celé řady akčních kamer. Plejádu fotoaparátů uzavírá miniaturní objektiv úplně dole, který s rozlišením 2 MPx zachycuje makro snímky. Samozřejmě nechybí ani dva blesky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi Mi Note 10

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi Mi Note 10

 

Solidní hardwarová výbava

Ani za svou další výbavu se novinka rozhodně nemusí stydět. V těle, jehož rozměry jsou dány především 6,47palcovým Super AMOLED displejem s rozlišením Full HD+, se ukrývá procesor Snapdragon 730G od společnosti Qualcomm. Ten sice není etalonem současné třídy, ale o výkon rozhodně nouzi nemá. Osm jader je rozděleno na dvě skupiny, dvě jádra tepou při frekvenci 2,2 GHz a další dvě pak při taktu 1,8 GHz.

Do vínku dostala novinka také 8 GB operační paměti a 256GB úložiště. Sluší se nicméně zmínit, že v prodeji se objeví také odlehčená varianta, která při nižší cenovce nabídne 6 GB operační paměti a 128GB úložiště. Vše pracuje pod operačním systémem Android 9.0 a grafickou nadstavbou MIUI 11. Pro úplnost dodejme, že kapacita akumulátoru je 5260 mAh a že přístroj podporuje rychlé 30W nabíjení. Z nuly na 100% se tak model Mi Note 10 zvládne dobít za pouhých 65 minut.

Unboxing modelu Mi Note 10

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (9)

Chyby

Autor by si po sobě měl přečíst poslední větu. :D

@rubodrevec: Je to v pořádku. 5260 mAh je 5.26 Ah.
Při napětí baterie 3.7 V to dává kapacitu 19.462 Wh.
65 minut nabíjení 30 watty nám dá energii 33 Wh.
Zbytek jsou ztráty.

Pavel

Dobrý den, kdy bude v prodeji a za jakou cenu.

@pablor: U konkurence je za 15990 s dostupností produktu v prosinci. Zde to určitě lepší nebude.

@jack2310: děkuji

Telefon

Určitě si ho poletím hned koupit

Foto

Hhh... za chvíli ty vtipy o tom, jak bude mít mobil čočky na celé zadní straně, budou pravda :D.
Nejlíp to zabíjí Čína, kdy jejich nejlevnější mobily mají také více čoček, ale funguje jen jedna a zbytek je fejk :D.
Lepší by bylo udělat max ty dvě a raději se zaměřit na jejich kvalitu. A 108 megapixelů je už jen marketingový tah...
Jako špatný mobil to nebude, fotky budou fajn, ale je to moc.

Kvalita

Zajímalo by mě, jak moc je kvalitní mobil od značky Xiaomi. V životě jsem ho neměl ale přemýšlím nad koupi :/ u mě vládne Huawei,ke kterému jsem po 10 letech přešel od Samsungu, který mě zklamal výkonem a fotoaparátem, tak mi ještě zajímá, jak tyto dvě značky zareagují :D

Foto + Kvalita

Vážení, sleduji tento přístroj již od doby, kdy se objevil jako MiCC9pro (pro Evropu Mi Note10). Jsem amatérský fotograf a používání mobilu k focení mne přesvědčila letošní dovolená u moře. Byl jsem jediný se zrcadlovkou na pláži. Koho zajímá jak fotí doporučuji www.dxomark.com. Pokud jde o kvalitu nemám obavu. Používám už pár let starý Xiaomi Redmi 4, který stále stíhá. Kdo nevěří foťáku v mobilu dovolím si připomenout minulost - první kazeťáky byly pro mladé na ulici. Potom přišlo Dolby B, C, dbx a najednou to byly špičkové Hi-Fi přístroje. Historie se opakuje.

Máš něco na srdci?

nahoru