Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
4K televize od Sony s podsvícením Full Array jsou tu Produktové tipy
Sony KD-55XG9505 - 139cm Kuki TV na 2 měsíce zdarma
Sony KD-55XG9505 - 139cm
Produkt není určen k prodeji.
Sony KD-65XG9505 - 164cm
Sony KD-65XG9505 - 164cm
Produkt není určen k prodeji.
Sony KD-75XG9505 - 189cm Fotobrašna Peak Design Everyday Tote 15L v2, černá v hodnotě 4 299 Kč + Kuki TV na 2 měsíce zdarma
Sony KD-75XG9505 - 189cm
81 810 Kč 98 990 Kč 53 711 Kč 64 990 Kč

4K televize od Sony s podsvícením Full Array jsou tu

Nová série 4K HDR LED televizorů XG95 s podsvícením Full Array od Sony se pyšní zatím nejdokonalejším audiovizuálním systémem a dalšími vychytávkami, které byste jinak hledali pouze u vlajkových modelů Z9G či A9G.

Ačkoli je XG95 svým označením řazena do střední třídy televizorů, mnoho jejích parametrů byste hledali u high-endových řad Z9G či A9G, které společnost Sony představila na letošní výstavě CES v Las Vegas. XG95 využívá LCD panely s rozlišením 4K v uhlopříčkách od 55" do 75" v cenách od 51 tisíc do 116 tisíc. (Nabídka bude později rozšířena o velikost 85".)

To chci

Když zvuk a obraz táhnou za jeden provaz

Co novou sérii televizí od Sony skutečně odlišuje od zbytku současné nabídky je plné zadní LED podsvícení (takzvané Full Array), které na rozdíl od tradičního podsvícení na okrajích panelu nabízí precizní práci s kontrastem i jasem obrazu. Sony své technologii říká X-tended Dynamic Range a díky lokálnímu stmívání podsvícení dokáží televizory XG95 dynamicky ztlumit nebo naopak rozjasnit jednotlivé zóny LED diod. Výsledkem je precizní obraz, kde nic není přesvětleno a stíny nepostrádají hloubku a detail.

Mozkem celé operace je obrazový procesor X1 Ultimate, který kombinací vysokého výpočetního výkonu a umělé inteligence rozpoznává objekty na obrazovce tak, aby výsledný obraz co nejvíce odpovídal tomu, jak zamýšleli jeho autoři. Ta samá procedura se děje i na úrovni HDR (High Dynamic Range) a jednotlivých objektů zvlášť, což vede k lepší hloubce obrazu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ti z vás, kteří se na televizi často dívají z širších úhlů (třeba z kuchyně), ocení technologii přezdívanou X-Wide Angle, která u modelů s uhlopříčkami 75" a 85" hlídá věrnost barev tak, aby nehrozilo vyblednutí jak je tomu u LCD panelů zvykem, když se na ně nedíváme napřímo. Další vychytávkou, byť již vcelku běžnou, je vyhlazování obrazu X-Motion Clarity, díky němuž si vychutnáte třeba hokejový zápas bez většího rozmazání obrazu při rychlém pohybu kamery. Jenom si dejte pozor, aby pak třeba filmová produkce z Hollywoodu nevypadala jak telenovela z Mexika, jak upozorňuje třeba Tom Cruise.

O vysoce nadstandardní zvukovou produkci se stará technologie Acoustic Multi-Audio, která diváka (přesvědčivě) balamutí, že zvuk vychází přímo z povrchu panelu. Toho dosahuje dvěma výškovými měniči na zadní straně televizoru, které vytváří dojem, že se zvuk pohybuje spolu s obrazem. Výsledkem je parádní zvuk, který v kombinaci s prostorovým zvukem Dolby Atmos může směle konkurovat tomu, na co jsme doposud potřebovali fyzické reproduktory (a k tomu spoustu kabelů).

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytré funkce a podpora hlasu

Kromě výše zmíněných technologií, které se starají o zvuk i obraz, je důležité zmínit spoustu softwarových certifikací. Dolby Vision formát je plně podporován, stejně tak i speciální režim Netflix Calibrated, který televizor přepne do režimu nastavení doporučovaného populární streamovací službou (žádné vyhlazování obrazu například). Aktualizací softwaru později přibude i certifikace Imax Enhanced.

Operační systém Android TV získal podporu virtuálního asistenta Google, takže na svou televizi můžete i mluvit a nepotřebujete k tomu ovladač, protože mikrofon je zabudovaný přímo v těle televizoru. Tradicionalisté nicméně stále mohou svírat v ruce klasické dálkové ovládání, tentokrát provedené v elegantním hliníkovém designu a se zjednodušenou konfigurací tlačítek.

Podpora širokého spektra aplikací (Google Play, YouTube, Netflix, Prime Video apod.) je samozřejmostí, ale nadstandardní je rozhodně kompatibilita s Apple hardware (iPhone, iPad či Mac) prostřednictvím aplikace AirPlay 2 a HomeKit. Můžete tak sledovat filmy i programy z iTunes nebo si jednoduše prohlížet fotografie. Spolupráce Sony s Apple půjde i mnohem dál, takže si jednotlivá zařízení můžete propojit tak, aby spolu snadno komunikovala. Podpora AirPlay 2 a HomeKit se spustí během letošního roku.

Sony XG95 v kostce

  • 4K HDR TV s Full Array podsvícením a lokálním tlumením LED
  • O zvuk se starají dva výškové měniče tak, že se zvuk "pohybuje" spolu s obrazem
  • Široké spektrum funkcí a certifikací jako Imax Enhanced, Dolby Vision a Dolby Atmos
  • Plnohodnotná podpora Netflixu (včetně speciálního nastavení)
  • Spolupráce s produky Apple prostřednictvím AirPlay 2 a HomeKit

Nová Sony XG95

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru