Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 herních pecek, které vycházejí v červnu

5 herních pecek, které vycházejí v červnu

Produktové tipy
Diablo IV (PS5)_1262344906
Diablo IV (PS5)
1 239 Kč 1 499 Kč
991 Kč 1 199 Kč
Crash Team Rumble - Deluxe Edition (Xbox)_1875562810
Crash Team Rumble - Deluxe Edition (Xbox)
785 Kč 950 Kč
Final Fantasy XVI (PS5)_1614887275
Final Fantasy XVI (PS5)
1 570 Kč 1 899 Kč
Street Fighter 6 (PS4)_757109570
Street Fighter 6 (PS4)
1 487 Kč 1 799 Kč
Park Beyond (Xbox Series X)_762781308
Park Beyond (Xbox Series X)
1 156 Kč 1 399 Kč

Léto se blíží a hlavní otázka je jasná: Bude se mluvit v našich končinách i o něčem jiném, než o čtvrtém díle legendární série Diablo? O pozornost se hlásí série Final Fantasy nebo oblíbený vačnatec.

Diablo IV, vychází 6. června

I více než čtvrtstoletí od vydání prvního dílu je Diablo naprosto nezastavitelný fenomén. Diablo III vyšlo již v roce 2012, a tak se chce říct, že tvůrci z Activision Blizzard si dali s dalším dílem pořádně na čas. Veřejná betaverze v průběhu března sklidila velmi pozitivní ohlasy, jakkoliv se postup z ní nebude přenášet do plné hry. Už šestého června tak začíná další kolečko laborování s buildy, zkoumání více než 150 dungeonů a především boje proti hlavní záporačce Lilith, která dominuje všem propagačním materiálům. A až budete mít hlavní příběh za sebou, čekají na vás další World Tiers nebo obsah dostupný skrze Battle Pass. Peklo nikdy nebylo krásnější a zábavnější!

Crash Team Rumble, vychází 20. června

Od uvedení povedeného pokračování Crash Bandicoot 4: It's About Time uplynuly už téměř tři roky a úspěch remasterovaného závodního spinoffu Crash Team Racing Nitro Fueled ukázal, že o hry se srandovním bandikutem v hlavní roli je stále zájem. Studio Toys for Bob tentokrát vsází na multiplayerovou hratelnost a bláznivé arény, ve kterých budou týmy soupeřit v různorodých herních módech. Na ikonické bedýnky a sbírání jablek však dojde téměř ve všech z nich. Pro úspěch Crash Team Rumble bude zásadní především to, kolik hráčů se podaří zaujmout v prvních týdnech a jak stabilní bázi fanoušků si titul zvládne vybudovat.

Final Fantasy XVI, vychází 22. června

Akční RPG od společnosti Square Enix bude bezesporu černým koněm nadcházejícího měsíce. V pořadí již šestnáctý díl série Final Fantasy, která je populární zejména v jihovýchodní Asii, se tentokrát přesune do pseudo-středověkých kulis. Inspirace subžánrem dark fantasy je v tomto případě zjevná, stejně jako snaha tvůrců udělat radost dlouholetým fanouškům série a přilákat řadu nových. Důležitou změnou je také absolutní vypuštění tahové složky, přičemž autoři sami připustili, že jsou si vědomi toho, že podstupují určitou míru rizika. Uvidíme, jak příznivci Final Fantasy nový bojový systém přijmou a jak se pokračování série, která v Česku rozhodně nemá ustláno na vavřínech, bude dařit.

Street Fighter VI, vychází 2. června

Mohlo by se zdát, že tradičním bojovkám odzvonilo nejpozději s vypnutím posledního arkádového automatu ve vaší vesnici. Jenže japonská firma Capcom odmítá tuto skutečnost akceptovat a peněženky fanoušků série Street Fighter mluví za vše. Šestý díl si budete mít šanci vychutnat už v průběhu prvního červnového víkendu, těšit se můžete na rozmanitou nabídku 18 bojovníků, trojici ovládacích schémat i singleplayerový příběhový mód World Tour, v rámci kterého prozkoumáte ulice neonového Metro City.

Park Beyond, vychází 16. června

Ze čtyř her uvedených výše by se mohlo zdát, že červen bude měsíc věnovaný výhradně pokračováním známých sérií. Tento trend se snaží nabourat ambiciózní budovatelská strategie Park Beyond, která chce navázat na úspěch konkurenčního titulu Planet Coaster od Frontier Developments a v širším kontextu i na milovanou sérii RollerCoaster Tycoon. Novinka ale nepřináší jen mírnou evoluci, naopak. Revolučním prvkem jsou v tomto případě nápadité atrakce, které zcela popírají fyzikální zákony. V tomto případě tak skutečně platí, že vaší kreativitě autoři nekladou žádné mantinely.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru