Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 herních pecek, které vycházejí v dubnu

5 herních pecek, které vycházejí v dubnu

Produktové tipy
Lego Star Wars: The Skywalker Saga (SWITCH)_1234416589
Lego Star Wars: The Skywalker Saga (SWITCH)
Produkt není určen k prodeji.
Lego Star Wars: The Skywalker Saga (PS4)_1551951666
Lego Star Wars: The Skywalker Saga (PS4)
355 Kč 429 Kč
LEGO® Star Wars™ 75301 Stíhačka X-wing™ Luka Skywalkera_1117449612
LEGO® Star Wars™ 75301 Stíhačka X-wing™ Luka Skywalkera
Produkt není určen k prodeji.

Hvězdné války plné kostiček, dystopický road trip, retro závodění a horda nemrtvých

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, vychází 5. dubna

Co je lepší než jeden fenomén? Dva fenomény! Hvězdné války jsou značka, kterou zná snad každý na světě. A pro Lego platí úplně to samé, takže když někoho napadlo spojit je dohromady, vydělal na tom spoustu prachů. Nejdřív když se začaly vyrábět stavebnice, pak i počítačové hry. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga ale nechce jen dojit populární filmovou ságu a hračkářského giganta, ale tentokrát se posuneme dál. Jak už napovídá název, řešit se bude celá skywalkerovská sága, takže všechny tři trilogie a k tomu samozřejmě spousta typicky legovského humoru, který je možná dětinský, ale baví i dospěláky. Dorazí ovšem i postavy, které se objevily v jiných filmech nebo seriálech a dohromady tu budou tři stovky hratelných charakterů. Důležité však je, že by se to mělo celé hrát jinak. Hrdinové se světelnými meči dostanou mnohem víc komb a lehce upravené ovládání. Ti, kdo střílí, zase kameru za záda. Aby se líp mířilo. Novinkou budou i náhodná setkání, hráči se navíc sami budou moci rozhodnout, jestli se na stíhačky, které se jim nečekaně objevily za zády, vrhnou, nebo zkusí utéct a pokračovat v příběhu. Zahrát si budete moci na PC, Xbox One, Xbox X/S, PS4, PS5 a na Switchi.

Slipstream., vychází 7. dubna

Slipstream vymyslel a kompletně udělal Sandro Luiz de Paula. Úplně sám. Ale když chce člověk něco udělat pořádně, je lepší k tomu nikoho nepouštět. A de Paula chtěl retro závodní hru, která by se hrála jako něco, co vypadlo z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Hodně rychlá, hodně barevná a hodně divoká. Slipstream trošku připomíná třeba závodní klasiku Lotus a pokud máte chuť zajezdit si v retro stylu, tady byste měli být spokojení. Slipstream ovšem myslí i na lidi, kteří dobu extrémně tuhých a rychlých závodů nezažili, takže půjde snížit rychlost. Jinak ale tahle malá a velmi sympaticky působící arkádová jízda nabídne šest herních režimů, možnost plynule přecházet z jednoho okruhu na druhý a možnost hrát až ve čtyřech na jednom zařízení. Slipstream vychází na PC, Switch, PS4 a PS5.

The House of the Dead: Remake, vychází 7. dubna

The House of the Dead je akční klasika z půlky devadesátých let. Rail shooter, ve kterém se člověk nemusel starat o moc věcí. Šlo jen o to hýbat zaměřovačem, kosit nemrtvá monstra a občas nabíjet. Pohyb a podobné podružnosti podstatné nebyly. Jenže v jednoduchosti je síla a série The House of the Dead se vedle Virtua Copa stala asi nejslavnější kolejovou střílečkou všech dob. A teď se vrací. To jste pochopili nejspíš už z názvu. A co vás čeká? No… víceméně to, co minule. Spousta mrtvých, spousta střílení a spousta velmi jednoduché, ale poctivé akční zábavy. Samozřejmě v mnohem lepším grafickém kabátku. Pro relax je tahle kombinace prostého gameplaye, přehnané krvavosti a rychlého střílení ideální. Vlastně vždycky byla, takže proč by to nemělo platit víc než čtvrt století od prvního dílu? Zahrají si majitelé Nintendo Switch. 

Road 96, vychází 14. dubna

Chce se vám vyrazit na výlet, ale zároveň sedět doma v klidu na gauči? Road 96 vám s tím pomůže. A v tomhle případě je možná nakonec i lepší, že tenhle road trip nezažijete naživo. Podíváme se totiž do země jménem Petria, která může na první pohled vypadat celkem přívětivě, ve skutečnosti tu ale vládne krutý diktátor a moc důvodů k veselí místní obyvatelé doopravdy nemají. Parta mladých hrdinů by odtud ráda zmizela. Někam, kde by bylo alespoň trošku svobody, ale cesta za ní je dlouhá a plná nebezpečí. A navíc dostanou šanci ovlivnit volby a možná vybojovat trochu té svobody přímo pro Petrii… Road 96 je originálně a hodně zajímavě vypadající adventura s procedurálně generovaným světem a interakcemi. Takže pokaždé bude trošku jiná. Atmosféru okoukalo studio DigixArt třeba z kultovního filmu Goonies (u nás Rošťáci) a PC a Switch verze byly před rokem přijatá s velkým nadšením. Teď vychází i na PS4, PS5, Xbox One a X/S. 

King Arthur: Knight’s Tale, vychází 26. dubna

Legendu o králi Artušovi a rytířích kulatého stolu zná snad každý, v herní podobě ji ale zase až tak často nevídáme. To se teď změní díky King Arthur: Knight’s Tale. Půjde o tahovou strategii s výraznými RPG prvky, o níž tvůrci mluví jako o hře, která dá pořádně zabrat i hardcore stratégům. V základu půjde o klasickou kombinaci postav (někdo je silný a hodně vydrží, někdo útočí na dálku) a nutnost umět ve správné chvíli použít jejich schopnosti. A nehnat se po hlavě dopředu. Vedle bitek ale budete spravovat i své vlastní království a rozhodovat se třeba o tom, jestli se dáte na křesťanskou víru, nebo zůstanete věrní starým bohům. Navíc dojde i na momenty, které otestují vaši morálku a nutnost dělat mnohdy ošklivá rozhodnutí, která mohou mít vliv i na to, jak moc vám budou krýt parťáci záda. K tomu si přičtěte sympaticky pochmurnou atmosféru dávné Anglie a víte, co čekat. Hra je zatím v předběžném přístupu na Streamu, plná verze pak vyjde na konci měsíce. Krom PC si později zahrajete i na PS5 a Xbox X/S. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

Polda 7

A Polda 7 je kde? :O

@deasun: Zdravím, Polda je taková celebrita, že si zasloužil vlastní článek: https://www.czc.cz/geek/uz-zadne-prutahy-vydani-poldy-7-je-na-spadnuti/clanek Hezký den

@Saša Ševčík - CZC: Děkuji :)

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru