Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 herních pecek, které vycházejí v září

5 herních pecek, které vycházejí v září

Produktové tipy
The Last of Us: Part I (PS5)_89736402
The Last of Us: Part I (PS5)
1 404 Kč 1 699 Kč
XIII - Limited Edition (PS4)_1553184069
XIII - Limited Edition (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
FIFA 23 (PS4)_353331063
FIFA 23 (PS4)
575 Kč 696 Kč
FIFA 23 (PS5)_1393367274
FIFA 23 (PS5)
619 Kč 749 Kč

Návraty herních klasik, výlet do světa hrdinů studia Walta Disneyho a nová fotbalová sezóna. Na podzim bude co hrát.

The Last of Us Part I, vychází 2. září

The Last of Us od Nughty Dog je jednou z nejlepších her, které se objevily na PS3 a později na PS4. A ačkoliv audiovizuálně nestárne tak rychle jako konkurenční záležitosti, přeci jenom je na ní ten věk už vidět. Konec konců verze pro Playstation 3 vyšla už před devíti lety. Herně jde však pořád o naprostou špičku, takže v tomhle případě rozhodně remake uvítáme. Ať už kvůli tomu, aby si k téhle pecce našli cestu nováčci, nebo proto, že si to sami rádi dáme znovu. Joel a Ellie se tak opět vydávají na cestu přes půl Ameriky, aby našli lék na nákazu, která dělá z lidí vraždící monstra. A čeká je spousta střílení, ještě víc stealth akce a hlavně příběh, zvraty a emoce, které mnohdy nezvládá ani Hollywood. Nová verze bude obsahovat i datadisk The Last of Us: Left Behind a měli bychom se dočkat vylepšeného ovládání, vylepšenou grafiku a efektnější práci se světlem a tmou, ale i několik nových herních módu nebo kosmetických doplňků. Zahrají si majitelé PS5 a časem hra vyjde i na PC.  

Disney Dreamlight Valley, vychází 6. září

Hrdinové disneyovských pohádek se ve hrách objevují poměrně často a přinejmenším série Kingdom Hearts rozhodně stojí za pozornost. A novinka Disney Dreamlight Valley taky vypadá vcelku zajímavě. Půjde o kombinaci adventury a hry typu Sims. Jednoduše budete žít v kouzelném světě vedle Mickey Mouse, Kačera Donalda, princezen z Ledového království a hrdinů z Pixarovek, takže třeba Buzze Rakeťáka z Toy Story. Jenže pak přišla katastrofa, která hrdinům pořádně zkomplikovala životy a je jen na vás, abyste jim pomohli dát je zase dohromady a zařídili, aby jejich příběhy byly dovyprávěné. Vypadá to disneyovsky roztomile. V září startuje Early Access a hra vyjde na PC, Nintendo Swith, PS4, PS5, Xbox One a X/S. 

XIII, vychází 10. září

Když v roce 2003 vyšla 3D akce XIII, nebyla to revoluce, ale dobrá hra rozhodně ano. A díky osobitému komiksovému vizuálu těžko přehlédnutelná. V roce 2020 se majitelé PC, PS4 a Xbox One dočkali remaku, ovšem kdo se těšil, že si zopakuje poctivé špiónské dobrodružství s okouzlující grafikou, příběhem plným zvratů a svižnou akcí, byl zklamaný. Hra se nepovedla. Ale vydavatel Microids k tomu přistoupil tím nejlepším způsobem. Teď, dva roky po neslavném restartu, se XIII objevuje na Switchi, ale zároveň se dočká velkého updatu, který by měl napravit všechny technické nedodělky, vylepšit grafiku a zvuky, zvýšit framerate na 60 fps a celkově udělat z XIII lepší hru, která si zaslouží ještě jednu šanci. Mohlo by to vyjít i proto, že Microids svěřil úpravy (respektive opravy) novému studiu a místo PlayMagic dolaďuje XIII Tower Five. Krom Switche vyjde hra i na PS4, PS5, Xbox One, X/S, PC a Mac. 

Sessions: Skate Sim, vychází 22. září

Že by se vracel do herní módy skateboarding? Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 vyšel vloni na podzim a už se chystá konkurence. O Sessions: Skate Sim se mluví jako o duchovním nástupci série Skate, která se mezi roky 2007 a 2010 dočkala čtyř dílů a další se chystá, je tedy otázka, jestli tu bude místo pro nováčka. Crea-ture Studios slibují, že na to půjdou trošku jinak než konkurence a že nejdůležitější je přenést na hráče atmosféru a zážitek ze skutečného ježdění na prkně. Důležitá bude kreativita a zábava, nikoliv body. A hodně důrazu se bude klást i na autenticitu. Což zní zajímavě a rozhodně jinak než to, co nabídla konkurence. Je otázka, jestli to bude stačit, ale zatím Sessions: Skate Sim nevypadá vůbec špatně. 

FIFA 23, vychází 30. září

Dá se v herní sérii, která vychází už třicet let, vymyslet něco nového? Pokud si odmyslíme nutnost technicky celou hru vylepšovat, moc toho není… a nebo ano? FIFA 23 rozhodně pár zajímavých novinek nabídne. Tou nejvýraznější jsou bezpochyby ženské týmy. Ženský fotbal si to beze sporu zaslouží, rozhodně však nedostává tolik prostoru jako ten mužský a FIFA 23 by to mohla pomoci změnit. Hned po vydání by měly být přístupné anglické a francouzské ženské ligy a další časem přibudou. Ale je toho samozřejmě víc. V nabídce budou i speciální herní módy pro mistrovství světa a celkem se můžete těšit na třicítku licencovaných lig, stovku stadionů a devatenáct tisíc hráčů ze sedmi stovek slavných i neznámých klubů. Technologie nazvaná HyperMotion 2 pak zlepší chování hráčů, které by mělo více odpovídat realitě a vylepšený by měl být i pohyb všech na hřišti nebo míče. V nabídce bude i crossplay, ale bude se týkat jen konzolí stejné generace. Pokud máte PS4 s majitelem Xboxu X/S si nezahrajete. FIFA 23 vychází na PC, PS4, PS5, Xbox One, X/S, Nintendo Switch a na Stadii. 

Tak na co se těšíte? 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (2)

Fifa

Od kdy je fifa "herní pecka" ?

@christ0: od 2014

Máš něco na srdci?

nahoru