Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
5 nejprodávanějších videoher všech dob Události
Grand Theft Auto V (PC)
Grand Theft Auto V (PC)
1 239 Kč 1 499 Kč 826 Kč 999 Kč
Minecraft (PC) - elektronicky
Minecraft (PC) - elektronicky
619 Kč 749 Kč
Tetris Effect (PS4)
Tetris Effect (PS4)
1 074 Kč 1 299 Kč

5 nejprodávanějších videoher všech dob

autor: Petr Kirs
Jsou to tituly, které bavily hráče dlouhá léta. A mnoho z nich se těší popularitě i v současnosti. Sestavili jsme seznam pěti nejprodávanějších her pro počítače a konzole všech dob. Zahráli jste si je všechny?

1. Tetris – 170 milionů kopií

Vůbec nejúspěšnější hrou v celé historii počítačového světa je Tetris. Tuto logickou hříčku, která nutí uživatele skládat kostky různých tvarů na sebe a tvořit tak pravidelné řady, snad ani není potřeba představovat. Alespoň jednou v životě ji snad hrál každý. Co už možná ale nevíte, že původní titul naprogramoval Alexej Pažitnov, pracovník moskevské akademie věd.

Větší popularity se však hra dočkala až koncem 80. let, kdy ji zpopularizoval Henk Rogers ve verzi pro systémy od Nintenda. Od té doby vznikly tisíce nejrůznějších klonů, které jsou kromě počítačů k dispozici pro mobily, tablety, ale samozřejmě také pro klasické konzole.

Ukázka ze hry Tetris

 

2. Minecraft – 154 milionů

Také druhé místo patří titulu, u něhož hlavní roli hrají kostky. Řeč je samozřejmě o legendárním Minecraftu, který v letošním roce oslavil desáté výročí. Za tímto graficky velmi jednoduchým titulem, který je však velmi chytlavý, stojí švédský vývojář Markus Persson, který ve světě jedniček a nul často vystupuje pod přezdívkou Notch. Právě on je zakladatelem společnosti Mojang, kterou následně v roce 2014 pohltil americký Microsoft.

Trailer ke hře

 

3. GTA V – 110 milionů kopií

Třetí příčku neohroženě opanovává titul Grand Theft Auto V, či chcete-li GTA V. Původní verze hry vyšla už v roce 2013, nicméně v dalších dvou letech vyšla její obdoba také pro moderní konzole Xbox One a PlayStation 4, ale také pro stolní počítače. Za hrou stojí studio Rockstar North sídlící ve skotském Edinburhu.

Především díky bohatému on-line obsahu a velkému otevřenému světu baví hráče dodnes. Však také díky tomu prodeje neustále stoupají. Deset miliónů prodaných kopií totiž přibylo jen v posledních třech měsících.

Trailer ke hře GTA V

 

4. Wii Sports – 83 milionů kopií

Konzole Wii od společnosti Nintendo byla ve své době naprostým fenoménem. Byl to totiž jeden z prvních televizních systémů, který dovedl zvednout hráče z gauče. A to oceňovali nejen děti, ale také rodiče. Praktiky povinou výbavou u tohoto herního systému byla série her Wii Sports, díky níž jsme si před televizní obrazovkou mohli zahrát tenis, baseball, bowling, golf či například box. A to klidně i ve více lidech.

Trailer ke hře Wii Sports

 

5. PUBG – 50 milionů kopií

V podstatě nejmladšímu titulu z našeho přehledu patří pátá příčka. Hra PlayerUnknown's Battlegrounds, či chcete-li PUBG, vyšla poprvé v roce 2017 pro počítače s operačním systémem Microsoft Windows. Jde o typického zástupce žánru battle royale, ve kterém vítězí poslední přeživší na ostrově. Na něm spočine na začátku 100 hráčů, kteří se postupně zabíjejí.

Trailer ke hře PUBG

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru