Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 věcí, které musíte vědět před hraním Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

5 věcí, které musíte vědět před hraním Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Události
Figurka Cyberpunk 2077 - Johnny Silverhand, Dark Horse, 20 cm_2058662119
Figurka Cyberpunk 2077 - Johnny Silverhand, Dark Horse, 20 cm
Produkt není určen k prodeji.
Komiks Cyberpunk 2077 Volume 1: Trauma Team (CZ)_1527218560
Komiks Cyberpunk 2077 Volume 1: Trauma Team (CZ)
Produkt není určen k prodeji.
Hrnek Cyberpunk 2077 - Silverhand_443074633
Hrnek Cyberpunk 2077 - Silverhand
Produkt není určen k prodeji.

Vydání obří příběhové expanze pro oblíbený open-world od polského studia CD Projekt RED se blíží. Nalaďte se s námi na vytoužený návrat do Night City.

Je to skoro až neuvěřitelné, že příprava datadisku trvala vývojářům tak dlouho. Vždyť původní Cyberpunk 2077 spatřil světlo světa, byť na konzolích předchozí generace v poněkud diskutabilním stavu, už 10. prosince 2020. Od té doby se toho opravdu hodně změnilo. Hra dostala skutečně hromadu patchů a vylepšení, včetně velkého upgradu souvisejícího s vydáním na aktuální generaci konzolí, a hraje se teď opravdu dobře. Nyní, téměř tři roky po vydání originálů, přichází expanze s názvem Phantom Liberty. Co byste měli vědět před tím, než se do ní v úterý 26. září 2023 pustíte?

1. Vývojáři radí: Začněte novou hru

Ať už jste Cyberpunk 2077 několikrát dohráli, máte ho rozehraný do půlky, nebo jste třeba dokončili jen pár misí a pak hru odložili a teď se k ní chcete konečně vrátit, vývojáři mají pro všechny stejnou radu. Proměna hry související s vydáním datadisku je natolik masivní, že si vše prý nejlépe užijete, pokud začnete úplně od nuly. Získáte díky tomu nejen příležitost prozkoumat jiná zákoutí rozvětveného příběhu, ale také se sžít s upravenými herními mechanikami. Datadisk je možné spustit buď ze stávající uložené hry, pokud jste došli alespoň za příběhovou misi Transmission, nebo zcela samostatně z hlavního menu.

2. Těšit se můžete na úplně novou čtvrť

Přestože se expanze bude částečně odehrávat i v ulicích Night City, které dobře znáte, centrem všeho dění se stane zcela nová čtvrť zvaná Dogtown. Mělo by jít o velmi temné místo, které má až dystopický přesah. Ovládá ho agresivní milice, zákony tu platí ještě méně než ve zbytku Night City a jediný jazyk, kterému místní rozumí, je síla. Pokud jste si mysleli, že je Night City špinavé, pak Dogtown je „špína mezi špínou“, slibují vývojáři.

3. Keanu Reeves se vrací, doprovází jej herec známý z Avengers

Autoři lákají na to, že příběh nového rozšíření je skutečně strhující a nese se v duchu těch nejúspěšnějších špionážních thrillerů. Naplno si jej užijete i díky tomu, že Cyberpunk 2077: Phantom Liberty vychází kompletně v češtině. A ano, vrací se i ikonický herec Keanu Reeves, který v původní hře ztvárnil postavu Johnnyho Silverhanda a dlouhodobě spolupracuje s CD Projektem na propagaci značky Cyberpunk 2077. Doprovodí jej Idris Elba (The Wire, Thor, Avengers: Infinity War) alias tajemný, charismatický agent Solomon Reed.

4. Obří upgrade 2.0 se týká i hráčů, kteří si datadisk nekoupí

I hráči, kteří se s pořízením příběhové expanze zatím rozhodnou vyčkávat, se mohou těšit na hromadu nového obsahu. Ovšem pozor, platí to pouze v případě, že hrajete na PC, PlayStation 5 nebo konzolích Xbox Series (hra dostala v minulosti bezplatný upgrade pro všechny majitele old-gen verzí). Kompletně předělaný je například strom skillů, dojde i na předělané nebo úplně nové perky. Uživatelské rozhraní vypadá celkově o něco použitelněji a čistěji než dříve. Asi největším lákadlem je zahrnutí přestřelek v autech, s čímž pomůžou i nové hacky, které u protivníků aktivují třeba ruční brzdu. Velkých změn se dočkaly zbraně, cyberware, policejní sbor, level cap a hromada dalších mechanik.

5. Vše, co jste zatím viděli, pochází od CD Projektu

Maličkou kontroverzi jsme si nechali na úplný závěr. Ještě před víkendem skončilo embargo a začaly vycházet první recenze, které si téměř jednohlasně notují v tom, že Cyberpunk 2077: Phantom Liberty je fenomenální expanze, kterou by si žádný fanoušek open-world stříleček neměl nechat ujít. Na portále MetaCritic hodnocení osciluje mezi 88 a 90 procenty. O to méně pochopitelněji působí rozhodnutí marketingového/PR týmu CD Projektu, který recenzentům zakázal publikovat jakýkoliv vlastní obsah ze hry. Autoři tak nesmí k recenzím přikládat svoje screenshoty a nesmějí natáčet ani žádná videa, která by chtěli publikovat před úterním vydáním. Kolegové ze serveru IGN nad rozhodnutím kroutí hlavou a nám nezbývá než souhlasit.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru