Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
8 věcí, které musíte vědět o hře Diablo IV

8 věcí, které musíte vědět o hře Diablo IV

Události
Diablo IV (PS5)_1262344906
Diablo IV (PS5)
1 239 Kč 1 499 Kč
991 Kč 1 199 Kč
Diablo IV (Xbox)_897423185
Diablo IV (Xbox)
1 239 Kč 1 499 Kč
991 Kč 1 199 Kč
Figurka Diablo - Crusader_2060609722
Figurka Diablo - Crusader
1 487 Kč 1 799 Kč
Tričko Diablo - Diablo's Head (M)_1798003355
Tričko Diablo - Diablo's Head (M)
412 Kč 499 Kč
Klíčenka Diablo - Logo Diablo_1652808624
Klíčenka Diablo - Logo Diablo
Produkt není určen k prodeji.

Prodejní premiéra očekávaného titulu Diablo IV je na spadnutí. Přinášíme přehled osmi věcí, které byste měli vědět, než tuto videohru koupíte!

Hned na úvod si dovolíme malé shrnutí. Diablo IV vychází už v úterý 6. června. A to ve verzi pro PC i konzole PlayStation 4/5 a Xbox One a Series X/S. Dost už ale bylo zdržování, pojďme se ponořit do nekonečného boje s démony…

Cinematic trailer ke hře Diablo IV

1. Hlavní záporák

Diablo 4 samozřejmě potřebuje stejně jako všechny předchozí díly záporáka, který bude v podstatě hlavní hnací silou celé hry. Dosavadní trailery odhalily, že hlavní antagonistkou je v chystaném dílu pravděpodobně Lilith.

Když se zamyslíme nad předchozími padouchy, je to poměrně zvláštní volba. Už jen kvůli tomu, že záporáci v předchozích dílech působili zkrátka děsivěji. Zkrátka kdybychom si mohli vybrat, raději v reálu potkáme Lilith než Baala. A to i navzdory tomu, že v upoutávkách na Diablo IV vypadá Lilith zlověstněji než její předchozí vyobrazení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Baal rozhodně sympaťák nebyl

2. Heterochomie

U Lilith ještě chvíli zůstaneme. Skalní fanoušci si totiž patrně již v ukázkách všimnuli její heterochromie. Nebojte se, nesnažíme se vás vyděsit lékařskými termíny, ale pohled této démonické hrdinky zkrátka učaruje. Nebo jste snad už někdy viděli někoho, kdo má jedno oko šedé a druhé modré.

Tvůrci to mají samozřejmě perfektně promyšlené do posledního detailu. Právě různobarevnost duhovek byla totiž v minulosti považována u lidí za symbol čarodějnictví a okultismu. Jedna středověká legenda dokonce říká, že samotný Satan má různobarevné oči.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadívejte se Lilith do očí!

3. Dcera byla zabita

Lilith, královna Succubi a nejvyšší vůdkyně všech démonů, zaujímá zvláštní místo v démonickém světě. Její dcerou je Andariel, další mocná démonická bytost. Poté, co smrtelníci úspěšně ubránili Worldstone a zničili legie démonů a Andariel, Lilith slíbila, že tentokrát osobně vstoupí do bojů.

Provedla temný rituál, který dlouho považován za nemožný. A tím znovu oživila Diabla, který byl uvězněn v jiném světě. Následně mu umožnila přijmout tělesnou podobu. Společně pak oživili Duriela a Izuala. Prime Evils tak byli opět pohromadě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Andariel v celé své kráse

4. Svedený archanděl Inarius

O tom, jak dokáže být Lilith okouzlující, se na vlastní kůži přesvědčil archanděl Inarius, který byl zajat během velké války (Ethernal Conflict). Zamiloval se do ní, a ona do něj. Společně vytvořili svět Sanctuary – místo, kde mohou žít spolu, aniž by se mohli účastnit nekončících střetů mezi anděly a démony.

Netrvalo však dlouho a temná stránka Lilith převládla. Hlavní démonka, s jejímž osude se blíže seznámíme právě v titulu Diablo IV, tak Inaria spoutala magickými řetězy a postupně pronásledovala všechny jeho věrné následovníky.

Inarius se nakonec osvobodil, porazil svou bývalou lísku a všem věrným bojovníkům svěřil nadlidské schopnosti. Tak se zrodili potomci mocných sil zvaní Nephalem, které běžní smrtelníci uctívali skoro jako bohy. Lilith uvízla v prázdnotě a čekala na chvíli, kdy bude zase volná. A ta přichází právě teď!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Inarius se nechal svést

5. Zapamatujte si jméno Elias

Pokud jste sledovali úvodní trailer pozorně, patrně vám neunikl temný okultista, který přivedl Lilith zpět do Sanctuary. Identita postavy z traileru, která obětuje tři nešťastné dobrodruhy, není neznámá – je to Elias, vysoce postavený kněz Chrámu Triune a v podstatě také pravá ruka Lilith. Jeho jméno se vyplatí zapamatovat. Něco nám říká, že o něm v Diablu IV ještě uslyšíme!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Elias bude patrně také velmi důležitý

6. Záměry Lilith jsou neznámé

Z řádků výše by se mohlo zdát, že záměry Lilith jsou tedy v Diablu IV předem známé. Opak je ale pravdou. Scénáristé z Blizzardu totiž dokonale dovedou otočit hrdinství v čiré zlo a naopak, což dokazují nejen v sérii Diablo, ale v podstatě také ve Warcraftu a Starcraftu.

Podle některých spekulací tak Lilith nebude jediným záporákem ve hře. Už podle toho, že se nový titul stále jmenuje Diablo a nikoliv Lilith, mohla by královna vzkřísit svého otce Mefista nebo svého strýce Diabla. Jak to bude doopravdy, se ukáže už za pár dní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jaký osud Lilith čeká?

7. Největší svět Diabla

Tvůrci slibují, že se hráči mohou těšit na konflikt v dosud největším světě, jaký byl kdy v celé sérii k vidění. Obývaný přitom bude novými hrozbami a smrtícími střetnutími s masivními bossy s více fázemi. Hráč bude cestovat napříč pěti odlišnými regiony plnými smrtících nepřátel.

Diablo IV má být přitom vyvrcholením celé 25leté historie této značky. Tvůrci tvrdí, že nové dějství je „akční RPG příští generace“, které spojuje zabíjení příšer a sběr kořisti.

Gameplay odhaluje klasickou Diablo hratelnost

8. Pět povolání

V Diablo IV na hráče čeká hned pět povolání, ta budou skalním fanouškům důvěrně známa – Barbarian, Sorceress, Druid, Rogue a Necromancer. Ničte své nepřátele brutálním bojem na blízko jako Barbar (Barbarian), usmažte či zmrazte je jako Kouzelnice (Sorceress), nebo se proměňte ve zvířata coby Druid. Rogue je velmi obratná válečnice, která se v bitvách rozhodně nezalekne žádného nepřítele. Jedno z videí níže je zasvěceno Necromancerovi – pánovi nemrtvých.

Barbarian

Sorceress

Druid

Rogue

Necromancer

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (7)

Pokažená hra před vydáním

Hrál jsem první beta verzi, která byla úžasná a díky tomu jsem se rozhodl udělat předobjednávku. Hra byla v bětě naprosto boží a postavy a jejich síla byla výborná.Jenomže pak se rozhodl Blizzard provést nerf (oslabení) všech tříd postav, hlavne Necromancera a hru, jak byla v první betaverzi totálně zkazili.Doporučuji se podívat na vide na Youtube a komentáře hráčů, kteří také kritizují zásahy Blizzard do síly postav těsně před vydáním. Já jsem objednávku na základě nerfu raději zrušil a počkám si po vydání, jestli nerf zůstane.

@median: Ale prd...
Odehrál jsem všechny postavy.
Druid byl skoro nehratelný (těžký) i na první obtížnost. I barbar byl těžší.
Naopak necro, ten byl tak jednoduchý, že i na tu tier 2 jsem vše rychle čistil. Mage byl taky dost silný.
Hra potřebovala balance. Alespoň během expení. Něco úplně jiného bude na max lvlech. A to rozhodně nevíš jaké bude.
Jako by o tomto nevyšlo dost článků...
Doporučuji používat to, co se ti houpe na krku..

???

Co to je za kravinu? Tak si dáš lehčí obtížnost....Diablo mívá opačný problém, že je moc EASY....jak bude stoupat LVL a skill tak přece bude vše jednodušší...OMG :)

@marek.horansky@cichnovabrno.cz: Nepotřebuji lehčí hru, jen mi vadí, že se neustále nerfuje a snaží se "balancovat" postavy. Po vydání to zase budou "balancovat" a to mě u Blizzardu prostě štve. Necromancer byl overpowered, takže jsem s ním hrál a mohl jsem do všech dungeonů. S nikým coop nehraji, chci si vše projít sám. Teď bude oslabený a bude stát za prd, protože mu chcípají kostlivci brzo bez ohledu na lvl a skill. Takže se zase nedostanu na místa, kam bych chtěl.Balancovat postavy je jako balancovat výkon auta, letadla a rakety, aby měli podobný výkon. Prostě to nejde a nikdy se to nedá "vybalancovat", aby to fungovalo.

@median: Chjo...
Komentáře všude a stále stejné dokola... Bez nějaké logiky..
Jsem si jistý, že máš kývavou nemoc. Nebo jsi se holt tak narodil...Napíšu ti to "polopatě" v bodech.1.) Nemůžeš srovnávat hrdiny během expení a na max lvlech! Protože se o tom tak bavíš. Očividně ti nedochází, že se vývojáři snažili vybalancovat, aby obtížnost byla pro všechny classy stejná. To že změnili postup expení, neznamená, že změnili endegame..2.) Hra potřebovala balance! Jinak by si většina ťulpasů bral necra! Byla nevyvažená ve fázi expení! Ostatně by to bylo dost nefér, kdyby jsi udělal postavu na mx lvl o několik hodin rychleji než ostatní classy!3.) nejlepší je, jak si sám protiřečíš a nedochází ti to. V jednom komentu zde máš, že nechceš hru lehkou a tady v další části píšeš, že byl op a proto jsi ho hrál... Hele. Už jsem ti naznačil, že jsi očividně dost inteligence nepobral. Nechci být sprostý. Ale jsi hloupý... Píšeš blbosti. Sám sebe jsi vyoutoval...
I to srovnání s balancovaním aut a atd... Je blbost...4.) za vše mluví ta obrovská skupina lidí, co sama chtěla nerfy mágů a necrů.. A posílení barbarů a druidů. Protože tohle se stalo na popud těchto hráčů.
To, že nějaká malá část hráčů byla proti, to nic nezmění! Určitě ne do té doby, co budete argumentovat snůškou nesmyslů..
Protože vše co jsi tu napsal jsou blbosti.Končím, nikdy nemám nikde zatrhlé posílání reakcí. Nemá to cenu. Pokud jsou lidi hloupí, i kdyby jsem jim vypsal milion důkazů, že to je tak a ne tak. Stejně si budou mlít to své jak zaseklý "kafemlejnek". Své jsem ti napsal. Ty to stejně nepobereš to i přesto tvé protiřečení sám sobě..

Necro

Zkoušel jsem v bete i necra a vůbec mě nebavil protože že se to většinu času dalo hrát jako afk ,skeletoni moc op, přiběhla potvora a umřela když dala ránu do skeletona který jí nestihl ani seknout a měl furt full hp a to těch skeletonu bylo 5 tak že fajn ze se nerfnul

@koros6: Oceňuji tvůj názor. Je to právě o tom, že si každý má vybrat co mu vyhovuje. Nevyhovuje ti Necro? Tak s ním nehraj :-)
Nerf není řešení, balancovat jde donekonečna a způsobovat tím frustraci taky.

Máš něco na srdci?

nahoru