Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se

DISK

 • Recenze: Kingston KC2500 – rychle i s rozumnou cenou

  autor: Karel Dvořák

  Společnost Kingston uvedla na tuzemský trh úplně novou řadu SSD s modelovým označením KC2500. Ta zaujme především svým poměrem cena/výkon, přičemž na výběr jsou tři různá provedení. Tomu nejlepšímu se nyní společně podíváme na zoubek.  

 • Recenze: Crucial X8 – na rychlosti a velikosti záleží

  autor: Karel Dvořák

  Crucial X8 je malý, a přitom odolný externí disk, který staví na technologii SSD. Navíc patří k těm nejrychlejším na trhu. Háčkem překvapivě není ani cena, neboť ta se drží na velmi příznivé úrovni. Najdou se vůbec nějaké neduhy? To budeme zjišťovat v dnešní recenzi.

 • Recenze: Samsung T7 Touch – bezpečný, elegantní a rychlý

  autor: Karel Dvořák

  Samsung se před časem pochlubil novým externím diskem T7 Touch, který se nabízí v různých barevných provedeních i kapacitách. Jde o elegantní a rychlý model s důmyslným zabezpečením – ukrývá totiž čtečku otisků prstů.  

 • Recenze: GOODRAM CX400 a IRDM PRO Gen.2 – není SSD jako SSD

  autor: Karel Dvořák

  Ceny SSD jednotek neustále klesají, zatímco jejich kapacita neustále roste. Není ale SSD jako SSD. Navzdory podobné cenovce se mohou jednotlivé modely od sebe diametrálně lišit, jak si ukážeme v následujících řádcích na produktech od společnosti GOODRAM.  

 • Recenze: QNAP TR-004 – data pod kontrolou

  autor: Saša Ševčík

  Popularita notebooků neustále stoupá. Přednosti přenosných počítačů jsou nepopiratelné, problém však může představovat to, kam ukládat data. Zajímavou možností je expanzní jednotka QNAP TR-004, kterou si dnes důkladně proklepneme.

 • Recenze: QNAP HS-453DX – ideální parťák k televizoru

  Velice schopný NAS server uvedla do prodeje v České republice společnost QNAP. Model s označením QNAP HS-453DX zaujme i bezkonkurenčně nejtišším chlazením a plochou konstrukcí, díky čemuž najde uplatnění v domácnostech hned vedle televizoru.

 • Recenze: QNAP TS-251B-2G – hromada nových funkcí

  Na pultech tuzemských obchodů se už na konci minulého měsíce zabydlel nový NAS server QNAP TS-251B-2G. Krátce poté vyšla také aktualizace operačního systému QTS 4.3.5 Beta, která přináší hromadu nových funkcí a která na podzim vyjde v plné verzi. Právě proto se nyní na obě novinky důkladně podíváme.

 • Recenze: Seagate IronWolf – pro spolehlivé zálohy

  Speciálně pro NAS servery a podobné úložné systémy je stavěn pevný disk Seagate IronWolf. Ten jsme měli možnost testovat společně s NAS serverem QNAP TS-228A a zde jsou naše dojmy a praktické testy.

 • Recenze: Synology DS1618+ DiskStation – určeno pro profíky

  Profesionální kategorii NAS serverů zaměřující se především na firemní využití zastupuje model Synology DS1618+ DiskStation. Osadit jej je možné hned šesti disky a nad konkurenčními modely vyniká i pořádnou dávkou výkonu.

 • Recenze: QNAP TS-328 – tři disky jsou ideál

  Společnost QNAP uvedla do prodeje velmi zajímavý NAS server s modelovým označením TS-328, který představuje levné řešení pro vytvoření bezpečného pole RAID 5. Předností má ale tato novinka daleko více, jak si ukážeme v dnešní recenzi.

nahoru