Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se

MIcrosoft

 • Co bude umět nový Xbox?

  autor: Petr Kirs

  Nový Xbox by měl být hlavním hitem letošních Vánoc. Přestože to bude ještě dlouhé čekání, na internet uniká stále více informací. Pojďme si tedy společně shrnout všechny úniky a informace, které doposud o nejlepší konzoli od Microsoftu víme.

 • Nejprodávanější hry za rok 2019

  Vítězové jsou již jasní – žebříček deseti nejprodávanějších her na CZC.cz za rok 2019 ovládl zcela fotbalový simulátor FIFA 20. Na přední příčky se nicméně dostala i celá řada dalších zajímavých titulů. Najdete mezi nimi ten svůj oblíbený?

 • Aktualizace Windows 7 vyšly naposledy

  autor: Petr Kirs

  V úterý byla oficiálně ukončena podpora operačního systému Windows 7, Microsoft tedy pro tento letitý systém přestal vydávat aktualizace. To představuje pro majitele sedmiček velké bezpečnostní riziko.

 • Aktualizace už vycházet nebudou. Windows 7 se chystá do důchodu

  autor: Petr Kirs

  V půlce ledna bude společností Microsoft definitivně ukončena podpora pro operační systém Windows 7. Navzdory tomu, že tuto stařičkou platformu využívají stále ještě desítky milionů lidí po celém světě, nebudou již vycházet žádné aktualizace. A pochopitelně tedy ani bezpečnostní opravy.

 • Nový Xbox už není tajemstvím

  autor: Petr Kirs

  Velké překvapení si společnost Microsoft připravila na letošní slavnostní udílení herních cen Game Awards. Po hromadě trailerů totiž byla odhalena dlouho očekávaná konzole Xbox Series X, která se na pultech objeví až příští rok.

 • Bioshock dostane pokračování. Tvůrci už na něm pracují

  autor: Karel Dvořák

  Předčasný vánoční dárek dostali fanoušci kultovní značky Bioshock. Šest let po vydání titulu Infinite se totiž tvůrci nechali slyšet, že pracují na pokračování. Potvrdili tak spekulace, které kolují internetem již nějakou dobu.

 • Stadia je oficiálně venku, zatím ale jen v zahraničí

  Společnost Google v úterý oficiálně spustila herní službu Stadia, na kterou fanoušci čekali několik dlouhých měsíců. Tuzemští uživatelé nicméně budou muset čekat i nadále – služba je zatím dostupná pouze v zahraničí.

 • Čekání se chýlí ke konci. Atari začalo vyrábět novou konzoli

  autor: Petr Kirs

  Více než dva roky museli fanoušci čekat na příchod televizní konzole VCS, která pochází z dílny legendární společnosti Atari. Zástupci podniku však nyní oznámili, že očekávaná novinka konečně míří do výroby. Zahájení prodeje by tak mělo následovat co nevidět.

 • Aplikace i operační systémy se převlékají do černé

  autor: Stanislav Holý

  Černá barva je hitem posledních let, alespoň co se aplikací a operačních systémů týče. Softwaroví tvůrci totiž temné barvy používají stále častěji – jsou příjemnější pro oči, a navíc v některých případech mohou šetřit i elektrickou energii.

 • Začátek nové éry? Microsoft přidal dvě nová tlačítka na klávesnici

  autor: Petr Kirs

  Spekulovalo se o tom již delší dobu, ale nyní se to konečně potvrdilo. Společnost Microsoft se rozhodla na své klávesnice přidat dvě nová tlačítka. Tím by paradoxně mohla změnit celé odvětví těchto počítačových periférií.

nahoru