Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Activision Blizzard postihlo „zemětřesení“, zaměstnanci se vzbouřili

Activision Blizzard postihlo „zemětřesení“, zaměstnanci se vzbouřili

Události
Kšiltovka Overwatch - Tokidoki_1976473569
Kšiltovka Overwatch - Tokidoki
Produkt není určen k prodeji.
Tony Hawks Pro Skater 1 + 2 (PS4)_521237026
Tony Hawks Pro Skater 1 + 2 (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Klíčenka Overwatch - Winston_130685298
Klíčenka Overwatch - Winston
Produkt není určen k prodeji.
Tony Hawks Pro Skater 1 + 2 (Xbox ONE)_1320434815
Tony Hawks Pro Skater 1 + 2 (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.
Brašna Overwatch - Logo_941892389
Brašna Overwatch - Logo
867 Kč 1 049 Kč
autor: Stanislav Holý

Problémy ve vydavatelství Activision Blizzard kvůli špatné kultuře na pracovišti gradují. Ve středu dokonce na několik hodin zaměstnanci stávkovali, aby dali vedení jasně najevo, že situace již překročila únosnou míru.

Vydavatelství, které stojí za hrami, jako je Call of Duty, Overwatch či Tony Hawk, tak nyní řeší velké problémy. V hledáčku jej totiž má i kalifornský úřad pro spravedlivé zaměstnávání a bydlení, ten minulý týden zažaloval Activision Blizzard kvůli „dlouhodobému obtěžování a zneužívání žen na pracovišti“.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

V žalobě se uvádí, že ženy jsou na pracovišti obtěžovány a diskriminovány. Musí například snášet sexuální vtípky od svých kolegů, případě poslouchat žerty pojednávající o jejich tělech či znásilnění. Řada mužských zaměstnanců naopak chodí do práce s kocovinou, případně hrají dlouhé hodiny v pracovní době hry a své povinnosti delegují na zaměstnankyně. Úřadu také vadí, že ženy obsazují jen hrstku vedoucích pozic a že jejich povýšení a odměňování bývá velmi sporadické.

Všechny tyto problémy vyvrcholili ve středu, kdy se podstatná část zaměstnanců rozhodla vyhlásit čtyřhodinovou stávku. „Naším cílem je dosáhnout lepších podmínek pro zaměstnance, zejména ženy, ale také další skupiny, které jsou znevažovány,“ uvedli protestující zaměstnanci v otevřeném prohlášení. Stávkovat se rozhodli přímo u hlavní brány kampusu své společnosti, následně se pak vydali na protestní procházku parkem.

 

Na to prakticky okamžitě reagoval generální ředitel společnosti Activision Blizzard Bobby Kotick, který prohlásil, že „diskriminace, obtěžování nebo nerovné zacházení jakéhokoliv druhu je naprosto nepřípustné“. Podle vlastních slov se tak na přezkoumání zavedených zásad a postupů ve firemní kultuře nyní osobně zaměří. Zároveň přislíbil důkladné vyšetřování každého tvrzení o obtěžování či neférovém jednání, jak upozornil server IGN.

„Když jsem se doslechl o tom, co teď na Activision Blizzard prasklo, rozesmutnilo mě to hned na několika frontách. Zneužívání zaměstnanců v Blizzardu v takové míře odhaluje totiž daleko větší problém, než jsme si mysleli. Bude se týkat celého herního byznysu. Je to jen otázka času. Uvidíme, jak to vysvětlí Activision Blizzard u soudu. Není pochyb o tom, že další společnost, které se důvěřovalo, prostě padla. A to je smutný den pro všechny. Hlavně ty správné vývojáře uvnitř Activision Blizzardu,“ okomentoval aktuální situaci Filip Kraucher, vývojář a zároveň producent týmu Indian.

 

Názory ostatních Geeků (7)

avatar

Logika článku

dohnalek.pavel 30. 7. 2021 2:26

Takže uveřejníte článek, který pojednává o tom, jak se z Blizzardu stala společnost s velmi problematickým přístupem k zaměstnancům, a proto k článku dáte několik (s největší pravděpodobností licencovaných) výrobků, aby lidé jejich koupí takovou společnost podpořili.To dává smysl.

jaromiradamek JAR
jaromiradamek 30. 7. 2021 5:38

@dohnalek.pavel: Ne k tomu ale PŘED to :). O článek přece nejde, jde o to něco prodat.

imbutch IMB
imbutch 4. 8. 2021 22:45

@jaromiradamek: Tj bulvar jak novinky. Clanek bez odkazu na produkty a reklamu by byl v dnesni dobe asi hrdinsky cin.

avatar

Hry

Kingfisher 30. 7. 2021 22:47

"Řada mužských zaměstnanců naopak chodí do práce s kocovinou, případně hrají dlouhé hodiny v pracovní době hry a své povinnosti delegují na zaměstnankyně."Lol, hrají hry. Tak už to bejvá.

lachtan321 LAC
lachtan321 31. 7. 2021 10:12

@Kingfisher: To jo, akorat prichazi jeste totalne vozrali, vali se po zemi a posilaji si na firemnich vecircich pred vsema nudes svych kolegyn. Ani se te borce nedivim, ze to nevydrzela a zabila se. Spis se divim, ze na to nejak v clanku zapomneli...

ves70 VES
ves70 31. 7. 2021 20:36

@lachtan321: je to schvalne napsane tak, aby to byla reklama na hry a lidi to kupovali... prece nemuzou zminit vypovedi zamestnancu co by lidem ukazaly jak toxicke to je pracoviste, jeste by pak nenakupovali hry od nich...

grisley GRI

Suxs

grisley 31. 7. 2021 10:29

Genderove vyrovnane czc pise o Americe a Blizzardu mate dost :D

Máš něco na srdci?

nahoru