Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Aktualizace Windows 7 vyšly naposledy Události
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM
2 561 Kč 3 099 Kč 2 471 Kč 2 990 Kč
Microsoft Windows 10 Home 32/64 bit, všechny jazyky
Microsoft Windows 10 Home 32/64 bit, všechny jazyky
2 660 Kč 3 219 Kč

Aktualizace Windows 7 vyšly naposledy

autor: Petr Kirs
V úterý byla oficiálně ukončena podpora operačního systému Windows 7, Microsoft tedy pro tento letitý systém přestal vydávat aktualizace. To představuje pro majitele sedmiček velké bezpečnostní riziko.

Přesně podle plánu aktualizace vyšly naposledy 14. ledna. Běžní uživatelé tohoto starého operačního systému následně nebudou moci stahovat žádné aktualizace ani opravy. V případě, že bude objevena trhlina, mohou ji hackeři dle libosti zneužít.

Systém bude na první pohled fungovat dál jako dříve, bude ale daleko zranitelnější případným útokům. Dostatečnou obranu v tomto případě nepředstavuje ani antivirový program. Stejně jako v případě starší platformy Windows XP postupně budou podporu ukončovat v nadcházejících měsících také softwaroví tvůrci. Postupně tak přestanou fungovat webové prohlížeče, ale například i internetové bankovnictví a další programy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Operační systém Windows 10


Alarmující na celé situaci je fakt, že operační systém Windows 7 patří stále mezi ty nejpopulárnější desktopové platformy na trhu. Aktuálně jej používá podle analytické společnosti StatCounter téměř třetina uživatelů, což odpovídá desítkám milionů lidí.

U celé řady strojů stačí koupit jen novější verzi operačního systému. Je však vhodné myslet na to, že možnosti Windows 10 jsou daleko širší než v případě sedmiček. Přestože hardwarové nároky jsou tedy u obou systémů prakticky totožné, na starších počítačích a noteboocích, kde operační systém Windows 7 fungoval svižně, se mohou desítky značně loudat. Především u firemních zákazníků stojí za zvážení nákup nového stroje, který kromě novějšího systému přinese také plnou záruku a v některých případech i nadstandardní servis.

Názory ostatních Geeků (2)

Stojan Jakotyč STO

Opravdoví obchodníci

Stojan Jakotyč 20. 1. 2020 21:50

Hlavně, že ve článku zmiňujete nákup nového PC a nezapomněli jste ani na baner s Win10. Kdybyste raději zákazníky informovali o tom, že i teď stále funguje možnost přechodu zdarma ze 7 na 10. Ale chápu, že váš Geek magazín je stejně prvotně o prodeji a ne o hodnotných informacích...

avatar
imhotepek 21. 1. 2020 9:49

@Stojan Jakotyč: hodnotne informace musite hledat nekde jinde, zdejsi geekwtf o tom neni,zde jde jen o to spravne nasmerovat lidi ke koupi neceho co vlastne ani nepotrebuji...☻Ű

Máš něco na srdci?

nahoru