Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Alan Wake znovu ožije, chystá se remaster pro konzole i PC

Alan Wake znovu ožije, chystá se remaster pro konzole i PC

Události

Spekulace se potvrdily, ještě letos se dočkáme remasteru ikonického dobrodružství, ve kterém hlavní roli hraje Alan Wake. Přijde ve verzích pro PC i konzole staré a nové generace, a to až ve 4K rozlišení.

„V titulu Alan Wake Remastered zprostředkujeme původní zážitek, který jste si před lety zamilovali. Nechtěli jsme zklamat skalní fanoušky, proto jsme zásadní prvky hry neměnili. Vizuální stránka celé hry, a to včetně postavy samotného Alana Wakea a jednotlivých filmových záběrů, však byla vylepšena o vybrané next-gen prvky,“ uvedl během oznámení novinky Sam Lake, kreativní ředitel Remedy.

Zdůraznil přitom, že „nejlepší kvalitu“ si hráči užijí na počítačích a konzolích nové generace, tedy na PlayStationu 5 a Xboxu Series S|X. Tyto verze totiž budou fungovat ve 4K. Smutnit ale nemusí ani majitelé starších konzolí Xbox One a PlayStation 4, také pro ně totiž bude remaster k dispozici.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Původní titul Alan Wake vyšel v roce 2010 pro Xbox 360 a v roce 2012 pro PC. Jedná se o psychologický horor o spisovateli thrillerů Alanu Wakeovi, jehož sny se stanou realitou.

Alan Wake je úspěšný spisovatel, který však poslední dva roky nedokázal napsat ani řádku. Inspiraci a uklidnění napjaté atmosféry chce společně s manželkou najít nedaleko ležícího městečka Bright Falls, kde si uprostřed krásné přírody pronajme chatu. Chvíli po příjezdu je jeho manželka záhadně unesena a Wake se ji pokusí zachránit z jezera, kde mizí její stopa.

Probouzí se o týden později sám na lesní silnici po autonehodě a cestou zpět do civilizace začne nacházet stránky románu, který popisuje jeho aktuální a budoucí zážitky a jehož autorem je údajně on sám. Později zjistí, že po něm jde síla temnoty. Wake tedy musí bojovat proti temnotě a zachránit svou ženu Alice.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru