Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Amazon naučí elektroniku číst lidské emoce Události
Amazon Echo 2nd generation, šedý
Amazon Echo 2nd generation, šedý
2 479 Kč 2 999 Kč 1 775 Kč 2 148 Kč
Amazon Kindle Paperwhite 3 (2015), bílá - sponzorovaná verze
Amazon Kindle Paperwhite 3 (2015), bílá - sponzorovaná verze
Produkt není určen k prodeji.

Amazon naučí elektroniku číst lidské emoce

autor: Stanislav Holý
Společnost Amazon se chystá opět posunout hranice elektroniky. Tentokrát naučí elektroniku rozpoznávat lidské emoce, jako první to má umět novinka z oblasti nositelné elektroniky.

Amazon stojí za spoustou skvělých kousků elektroniky. Řeč je například o elektronické čtečce knih Kindle, smartphonu Fire Phone či chytrých reproduktorech Echo. Není přitom žádným tajemstvím, že za všemi zmiňovanými produkty stojí divize Lab126, která má na starosti pravidelně vývoj nových produktů, se kterými chce Amazon změnit svět elektroniky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Amazon Echo

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Amazon Kindle

 

A právě divize Lab126 dostala podle agentury Bloomberg na starosti budování celého ekosystému, jejímž pojítkem bude virtuální asistentka. A právě ta má být nedílnou součástí nového náramku, který bude schopný vnímat emoce.

Číst lidské emoce by nemělo být zas tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Náramek by teoreticky mohl analyzovat lidský hlas a případně i tep, z čehož sestaví podrobnou analýzu. Výzvou pro vývojáře však bude udělat vše tak, aby jednotlivá měření byla skutečně přesná.

Všechny detaily nicméně drží zatím Amazon pod pokličkou. V tuto chvíli tedy není jasné kdy a zda vůbec se podobného zařízení dočkáme. V praxi by nicméně taková vychytávka pomohla povznést chytrou domácnost na úplně novou úroveň, neboť by její součásti mohly lépe reagovat na přání uživatelů.

Názory ostatních Geeků (1)

jaromir.hoblik@tiscali.cz JAR

Rozpoznání emocí

jaromir.hoblik@tiscali.cz 27. 5. 2019 16:17

Týýýýjo, tak tohle si nikdy nekoupím. Abych se nemohl ani nas..t aniž by to nebylo troubeno do éteru. Děkuji nechci.

Máš něco na srdci?

nahoru