Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Ampere v plné síle: Grafiky PALiT s jádry GeForce RTX 30 se představují Produktové tipy
PALiT GeForce RTX3090 GamingProOC, 24GB GDDR6X Call of Duty: Black Ops Cold War Bundle
PALiT GeForce RTX3090 GamingProOC, 24GB GDDR6X
37 182 Kč 44 990 Kč
PALiT GeForce RTX3080 GameRock, 10GB GDDR6X Call of Duty: Black Ops Cold War Bundle
PALiT GeForce RTX3080 GameRock, 10GB GDDR6X
Neznámá cena
PALiT GeForce RTX 3070 GamingPro, 8GB GDDR6
PALiT GeForce RTX 3070 GamingPro, 8GB GDDR6
Neznámá cena
PALiT GeForce RTX 3080 GameRock OC, 10GB GDDR6X Call of Duty: Black Ops Cold War Bundle
PALiT GeForce RTX 3080 GameRock OC, 10GB GDDR6X
Neznámá cena

Ampere v plné síle: Grafiky PALiT s jádry GeForce RTX 30 se představují

autor: Stanislav Holý
Všechny nové karty řady GeForce RTX 30 jsou již oficiálně v prodeji, proti svým předchůdcům nabízí především výrazný nárůst výkonu při zachování atraktivní cenovky. V dnešním článku si představíme novinky od společnosti PALiT.

Alespoň v rychlosti připomeňme, že grafiky Ampere přináší největší generační skok v celé historii grafik tohoto výrobce. Doposud se totiž za nejvýkonnější herní grafiku považoval model GeForce RTX 2080 Ti. Citelně vyšší výkon by měl ale nabídnout už nový model GeForce RTX 3080, který je v praxi dvakrát výkonnější než model RTX 2080. Karta GeForce RTX 3080 stačí na bezproblémové hraní ve 4K při 60 snímcích za sekundu.

Grafické karty PALiT s jádry GeForce RTX 30

 

Nejvýkonnější provedení

Pochopitelně model RTX 3090 na tom je výkonnostně ještě citelně lépe, tomu také odpovídá jeho cenovka. Na druhou stranu se bavíme o kartě, která by měla strčit do kapsy i nejvýkonnější Titany RTX, u nichž jsou ceny ještě vyšší. Novinka je až o 50 % výkonnější. Případní zájemci ale musí počítat s doslova obrovskými proporcemi karty, obzvláště v porovnání s RTX 3080. Karta nicméně nabídne výkon, který stačí na hraní v rozlišení 8K při 60 snímcích za sekundu.

Nejlepší poměr cena/výkon nabízí s cenovkou grafiky GeForce RTX 3070. I tento model je přitom výkonnější než karta GeForce GTX 1080 Ti a zároveň i tento model stačí na hraní ve 4K, vhodnější nicméně je rozlišení 1440p, jak ukazují první testy.

Grafiky od společnosti PALiT se nabízejí ve dvou různých provedeních – GamingPro a GameRock. Co tedy můžeme od jednotlivých provedení čekat? Verze GamingPro kombinují černo-stříbrný design s ARGB osvětlením, které umožní hráčům přizpůsobení jejich stylu a vkusu. GameRock má proti tomu výrazný „krystalový“ design, který je také doplněn o ARGB osvětlení. Dokonce má i speciální ARGB prvek na horní straně karty, který ji rozzáří dechberoucím osvětlením.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Karta řady GeForce RTX30 v provedení GameRock

 

Tiché chlazení, snadná konfigurace

Obě provedení se chlubí také pokročilým chlazením. Každá karta je vybavena trojicí ventilátorů TurboFan 3.0 s dvojitými kuličkovými ložisky. Ty nabízejí IP5X odolnost proti prachu, menší vibrace ventilátoru a delší životnost. Zároveň jsou vybaveny 0 dB technologií, která ventilátory spustí pouze, když teplota karty přesáhne 60°C. Sada dvou AAA pod tlakem litých plátů z hliníkové slitiny kompletně zakrývá obvodovou desku a je přímo usazena na všech teplo vytvářejících místech. Poskytuje tak vysokou celkovou odolnost karty a optimalizovaný odvod tepla.

Vyzdvihnout si zaslouží také zcela nový nástroj ThunderMaster, který byl oproti předchozí verzi značně vylepšen. Má uživatelsky přívětivější rozhraní, a ještě přizpůsobitelnější nastavení. S ThunderMaster můžete ovládat frekvenci karty, rychlost ventilátoru a LED efekty na zabudovaném ARGB osvětlení. Umožňuje také sledovat stav karty.

Grafické karty PALiT s jádry GeForce RTX 30

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Karta řady GeForce RTX30 v provedení GamingPro

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru