Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Apple Music nabídne HiFi. A bude zadarmo

Apple Music nabídne HiFi. A bude zadarmo

Události
Apple AirPods Pro (2019)_408854879
Apple AirPods Pro (2019)
Produkt není určen k prodeji.
Apple AirPods 2019 s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem_1247655899
Apple AirPods 2019 s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem
Produkt není určen k prodeji.
Apple AirPods Max, růžová_780753303
Apple AirPods Max, růžová
11 556 Kč 13 983 Kč
Apple AirPods 2019 s nabíjecím pouzdrem_1798691407
Apple AirPods 2019 s nabíjecím pouzdrem
2 719 Kč 3 290 Kč
autor: Stanislav Holý

Vymodlená novinka všech hudebních fajnšmekrů, kteří používají Apple Music se opravdu stane skutečností. Zástupci amerického počítačového gigantu oznámili, že nabídnou HiFi, tedy audio v prvotřídní, bezztrátové kvalitě.

Apple v oficiální tiskové zprávě oznámil, že na jeho streamovací platformu Music nově zamíří prostorový zvuk Spatial Audio s podporou Dolby Atmos. Tou nejlepší zprávou ale je, že lidé si za kvalitnější zvuk nebudou muset nic připlácet, využít zmiňované technologie budou moci všichni předplatitelé Apple Music.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AirPods Max

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AirPods Max

 

Využívat Spatial Audio a Dolby Atmos budou moci uživatelé již od začátku příštího měsíce. Při použití sluchátek AirPods či Beats s čipem H1/W1 se přitom kvalitnější audio aktivuje automaticky, platí to také pro vestavěné reproduktory u nejnovějších iPhonů, iPadů a Maců.

Zástupci amerického počítačového gigantu slibují, že si lidé „budou moci vychutnat skladby ve stejné kvalitě, jako kdyby zrovna byli ve studiu, kde se deska nahrávala“. V případě obou zmiňovaných technologií to není přitom vůbec nadsazený výrok, kvalita zvukové reprodukce by měla opravdu doznat velkého posunu v kvalitě.

Samozřejmě ne všechna alba budou HiFi zvuk podporovat, už při samotném startu by jich ale mělo být k dispozici několik tisíc. Počítá se přitom se zástupci z různých hudebních žánrů, jako je hip-hop, country či pop.

Jak bylo uvedeno již výše, Apple zavádí také Lossless Audio, tedy bezztrátový zvuk. V tomto kodeku bude dostupných více než 75 milionů skladeb. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že kvalita reprodukce se dramaticky zvedne – podobně jako u technologií Spatial Audio a Dolby Atmos. Přepnout na Lossless audio bude možné jednoduše v nastavení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple AirPods

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple AirPods Pro

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru