Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Apple nabídne vlastní pořady i kreditku. A novou herní platformu Události
Apple iMac 21,5" i3 3.6GHz, 1TB, Retina 4K  + Servisní pohotovost – Vylepšený servis PC a NTB ZDARMA
Apple iMac 21,5" i3 3.6GHz, 1TB, Retina 4K
33 050 Kč 39 990 Kč
Apple AirPods 2019 s bezdrátový nabíjecím pouzdrem
Apple AirPods 2019 s bezdrátový nabíjecím pouzdrem
4 785 Kč 5 790 Kč 4 502 Kč 5 448 Kč
Apple iPad Mini, 64GB, Wi-Fi, zlatá, 2019  + Půlroční předplatné magazínů Blesk, Computer, Sport a Reflex v hodnotě 5800Kč
Apple iPad Mini, 64GB, Wi-Fi, zlatá, 2019
9 496 Kč 11 490 Kč 8 953 Kč 10 833 Kč
Apple iPad Air, 64GB, Wi-Fi, zlatá, 2019  + Půlroční předplatné magazínů Blesk, Computer, Sport a Reflex v hodnotě 5800Kč
Apple iPad Air, 64GB, Wi-Fi, zlatá, 2019
11 975 Kč 14 490 Kč

Apple nabídne vlastní pořady i kreditku. A novou herní platformu

autor: Saša Ševčík
V pondělí večer se konala velká tiskovka společnosti Apple. Všechna oznámení se přitom týkala nových služeb, které do určité míry změní to, jakým způsobem fanoušci Applu používají svá zařízení. Podívejte se s námi, co bylo na pondělní akci k vidění.

První letošní tiskovka společnosti Apple byla plná překvapení. Podnik totiž odhalil nová zařízení už minulý týden – k vidění byla all-in-one sestava iMac, iPady Air a mini a v neposlední řadě také sluchátka AirPods. Do poslední chvíle tak vůbec nikdo netušil, co bude k vidění – i když spekulace se samozřejmě také objevovaly.

Samotný začátek tiskovky se nesl ve vypočítávání úspěchů Applu za poslední dekády. V krátkém dvouminutovém videu jsme si mohli zavzpomínat na všechny stěžejní produkty, oznámení a reklamy, které podnik přinesl. připomenout si je můžete s námi…

Stěžejní produkty a oznámení Applu za poslední dekády

 

Placení a hry v hlavní roli

Nových služeb bylo představeno hned několik. Nás velmi zaujala především novinka zvaná Apple Arcade. S tou bude společnost cílit na herní nadšence prakticky na všech svých platformách – služba totiž bude dostupná na iPhonech a iPadech, ale také na počítačích s macOS a na multimediálním centru Apple TV.

Jak zběhlejší čtenáři pravděpodobně již tuší, Apple Arcade bude konkurovat zavedeným herním službám, které se nabízí například pro televizní konzole Microsoft Xbox One či PlayStation od Sony. Jednotlivé tituly tedy budou nabízeny za měsíční předplatné, hráči nebudou muset kupovat každou hru zvlášť, díky čemuž by měli ve výsledku citelně ušetřit.

Služba bude spuštěna na podzim a bude obsahovat více než stovku exkluzivních titulů a nových her. Kolik přesně si za Apple Arcade bude Apple účtovat, není zatím jasné.

Představení Apple Arcade

V nabídce by mělo být na sto exkluzivních titulů

 

Pokud patříte mezi fanoušky platební služby Apple Pay, udělá vám jistě radost také novinka zvaná Apple Card. Podnik ve spolupráci Goldman Sachs a Master Card nabídne lidem v podstatě virtuální kreditku. A to zadarmo.

Jedním z dalších lákadel Apple Card je vracení části utracených peněz. Za platby v obchodech totiž lidem bude podnik vracet 2 % z platby kartou a v případě nákupů v Apple Storech rovnou 3 % procenta. Podělí se tedy s lidmi o zisky z platebních transakcí.

Apple Card bude dostupný všude tam, kde funguje Apple Pay, tedy i v České republice. Tato služba by měla být spuštěna v průběhu letošního léta.

Představení Apple Card

 

Videa a zprávy

Na pondělní tiskovce byly k vidění další dvě služby – Apple News+ a Apple TV+. Obě jsou neméně zajímavé. Platí to především v případě Apple TV+, což je v podstatě obdoba Netflixu a dalších streamovaných služeb se zaměřením na video. Podnik tak vstupuje do velkého světa filmové a seriálové produkce – bude nabízet vlastní seriály, nejrůznější zábavné a hudební show a také komediální stand-upy.

Těšit se fanoušci Applu mohou na celou řadu známých osobností. V rámci Apple TV+ se totiž představí herečky Jennifer Aniston a Reese Witherspoon, ale také herci Steve Carell či Jason Momoa. Chybět nebude ani přední americká moderátorka Oprah Winfrey. Na bližší informace o ceně a dostupnosti Apple TV+ si však budeme muset ještě počkat.

Apple News+ má představovat zajímavou cestu, jak se dostat k předním americkým magazínům. Jak je z řádků výše patrné, primárně tedy tato služba bude cílit na americký a kanadský trh. Postupně by však měla přijít také do Evropy. To bude rozhodně zajímavé, neboť časopisy ve virtuální podobě vypadají úplně jinak – místo klasických fotek nabízí pohyblivé obrázky, videa a hromadu dalšího doprovodného obsahu.

Představení Apple TV+

Chybět nebude ani přední americká moderátorka Oprah Winfrey

Představení Apple News+

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru