Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Apple se pochlubil dvěma iPady, láká také na dvoje hodinky Události
Apple Watch Series 6, 44mm, Space Gray, Black Sport Band  + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
Apple Watch Series 6, 44mm, Space Gray, Black Sport Band
10 157 Kč 12 290 Kč
Apple iPad 2020, 32GB, Wi-Fi, Space Gray  + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
Apple iPad 2020, 32GB, Wi-Fi, Space Gray
8 256 Kč 9 990 Kč
Apple Watch SE, 40mm, Silver Aluminium, White Sport Band
Apple Watch SE, 40mm, Silver Aluminium, White Sport Band
6 603 Kč 7 990 Kč
Apple iPad Air 2020, 256GB, Wi-Fi, Sky Blue  + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
Apple iPad Air 2020, 256GB, Wi-Fi, Sky Blue
17 760 Kč 21 490 Kč

Apple se pochlubil dvěma iPady, láká také na dvoje hodinky

autor: Petr Kirs
Kdo čekal, že dnes večer na slavnostní tiskovce ukáže Apple nové iPhony, mýlil se. O novinky přesto nouze nebyla, místo chytrých telefonů ale americký počítačový gigant lákal na iPady a chytré hodinky Apple Watch.

Letošní tiskovka byla rozhodně výjimečná. Kvůli opatřením souvisejícím s koronavirem totiž Apple pořádal slavnostní akci jen prostřednictvím on-line streamu. Žádní novináři tedy tentokrát do sídla podniku nezamířili. Zástupci Applu všechny novinky prezentovali jen před kamerou, a to včetně šéfa společnosti Tima Cooka.

Novinky Applu očima GEEKů

 

Apple odstartoval tiskovku hodinkami Apple Watch Series 6. Na první pohled sice šestky mohou vypadat stejně jako předchůdce, na pulty obchodů ale přijdou v nových barvách – pouzdra budou vyrobena z modrého a (PRODUCT)RED hliníku. Novinkou je také navlékací řemínek, který nemá žádnou sponu ani švy. Je tedy ideální pro sportovce.

Stále zapnutý Retina displej je u nových hodinek daleko jasnější, takže by měl být lépe čitelný na ostrém slunci. Apple se startem prodejů uvolní i celou řadu nových ciferníků. Na výběr bude již tradičně 40 nebo 44mm provedení.

Nový snímač kyslíku v krvi se skládá ze čtyř klastrů elektroluminiscenčních diod (LED) a čtyř fotodiod. Je integrovaný v úplně nově zkonstruovaném zadním krystalu a ve spojení s aplikací Saturace kyslíkem zjišťuje hladinu okysličení krve.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple Watch Series 6

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple Watch Series 6

 

Levné hodinky, levný iPad

V prodeji se také ještě během září objeví odlehčený model Apple Watch SE. Ten bude k mání ve dvou velikostech, ale bude mít pomalejší procesor. Také bohužel nedisponuje stále zapnutým displejem a měřením saturace kyslíkem a EKG. Na druhou stranu voděodolnost zůstala stejně jako u prémiového modelu. A vzhledem k tomu, že bude o pár tisíc levnější, o zákazníky se rozhodně bát nemusí.

Stejně jako chytré hodinky Apple Watch SE bude na atraktivnější cenovku lákat 10,2palcový iPad osmé generace. Ten vypadá stejně jako předchůdce, ale je citelně výkonnější. V jeho útrobách se ukrývá čip Apple A12 Bionic. Pro srovnání aktuálně nejlepší iPhony 11 pro disponují ještě výkonnějším čipem Apple A13 Bionic.

K novému iPadu půjde přikoupit hromada příslušenství, samozřejmě Apple Pencil či speciální kryt s integrovanou klávesnicí. Zástupci amerického počítačového gigantu se přitom pochlubili, že plně kompatibilní není pouze originální kryt, ale také ten od Logitechu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple Watch SE

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

10,2palcový iPad osmé generace

 

Nový iPad Air

Pro nejnáročnější uživatele je nicméně určen nový iPad Air. Je totiž vybaven aktuálně nejvýkonnějším mobilním čipem A14 Bionic s Neural Enginem. Svým vzhledem se novinka podobá špičkovým iPadům Pro, je ale kompaktnější (nabízí 10,9palcový displej) a hlavně se nabízí v celé řadě atraktivních barev.

Výrobce nicméně tvrdí, že nabízí dostatečný výkon i pro úpravy 4K videa – CPU je ve srovnání s dosavadním nejlepším modelem výkonnější o 40 % a grafika o 30 %. Strojové učení je pak dokonce desetkrát rychlejší.

Zástupci společnosti Apple se netajili na tiskovce tím, že mají s novým Airem velké ambice. Chtějí s ním konkurovat i notebookům, jde totiž o plnokrevný pracovní stroj, který se hodí do kanceláře i do školy. A samozřejmě na něm lze hrát i hry, výkonu má na to více než dost. Případní zájemci se mohou těšit i z podpory WiFi 6 a až o 60 % rychlejších LTE přenosů.

Apple iPad Air

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple iPad Air

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru