Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Asus koketuje se dvěma displeji, vtěsná je do notebooku

Asus koketuje se dvěma displeji, vtěsná je do notebooku

Události

Zajímavý laptop představila společnost Asus minulý týden na veletrhu Computex 2019. Novinka se jmenuje ZenBook Pro Duo a její hlavní předností jsou dva displeje. Jeden z nich je přitom dotykový. To ale není jediným lákadlem novinky.

Při pohledu na hardwarovou specifikaci je jasné, že Asus ZenBook Pro Duo je opravdu velmi výkonný laptop, který klidně může posloužit i hráčům. V jeho útrobách se totiž ukrývá grafická karta Nvidia GeForce RTX 2060 s 6 GB videopaměti. Srdcem celého stroje je pak osmijdárový procesor Intel Core i9-9980HK taktovaný až na 5 GHz.

Představení laptopu ZenBook Pro Duo

 

Volba paměti je čistě na uživateli. Laptop, který pracuje pod operačním systémem Windows 10, může mít 8 nebo 32 GB operační paměti. Zvolit je možné také úložiště, konkrétně jsou k dispozici rychlé SSD jednotky s kapacitou 256 GB až 1 TB.

Tím nejzajímavějším u čerstvě představené novinky nicméně není nabízená výbava, ale integrace dvou displejů. Tradiční displej, který staví na standardu OLED, umístěný ve víku nabízí úhlopříčku 15,6 palce a rozlišení 4K. Druhá obrazovka je pak extrémně protáhlá a nachází se nad klávesnicí. Konkrétně je poměr stran 31:9, čemuž odpovídá při úhlopříčce 14 palců rozlišení 3840 x 1100 obrazových bodů. Právě tato obrazovka je dotyková, slouží k zobrazení dalších aplikací, ale klidně i jen ovládacích panelů u určitých programů – například u grafických editorů je to velmi praktické.

Použití druhého displeje v akci

 

Umístění druhého displeje si pochopitelně žádalo přepracování celé ergonomie. Klávesnice tak byla posunuta až ke spodní straně základny notebooku, kde se jinak tradičně nachází touchpad. Tuto náhradu za běžnou myš výrobce umístil do pravého spodního rohu, kde funguje zároveň jako numerický blok tlačítek – uživatelé přepínají mezi touchpadem a číselníkem podle potřeby.

Kdy a za jakou cenu se Asus ZenBook Pro Duo objeví na pultech obchodů, není zatím jasné. Jisté je nicméně to, že přijde i v levnějších provedeních. Ta přijdou o OLED displej, jejich výbava pak bude stavět na pomalejších součástkách – například procesoru Intel Core i7 a grafické kartě Nvidia GeForce MX250.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ZenBook Pro Duo

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

A co zrcadlo? Bude součástí dodávky?

Chyba se vloudila. Zbytečný příspěvek

Vcelku zajímavý koncept pro tvůrce obsahu.

Podle mě to bude zajímavé technické řešení pro multitasking vedoucích pracovníků, zvýšení produktivity lidí co píší články nebo jen potřebují skloubit mnoho informací o organizaci dne, šmiknout nějaké kratší video v základní FHD kvalitě, protože nemají zrovna po ruce svůj pracovní stolňák s threadripperem atd. Linus Media Group na tenhle stroj dělali stručný náhled a jako koncept to má v této podobě s klávesnicí (chápejme ne dva full-size panely s virtualizací klávesnice jako to bylo u prototypu) potenciál. Pokud si nebudou pohrávat s myšlenkou udělat z toho marketingově nějaký "multimediálně univerzální herní" paskvil bez řádného chlazení a ponechají vizi kancelářského a tvůrčího stroje. Proč ne...

Pro hráče k ničemu

Pokud to budou chtít dělat i jako herní paskvil nevím na co by je nalákali, lepší jak Legion to nebude, druhý displej je nám k ničemu.
tenhle ať si nechají v kanceláři :) Opravdu nevím kdo by to koupil, možná místo druhého displeje RGB panel :D

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru