Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Atraktivní herní myši SteelSeries: Po které sáhnout?

Atraktivní herní myši SteelSeries: Po které sáhnout?

Produktové tipy
SteelSeries Aerox 9 Wireless, černá_1165099216
SteelSeries Aerox 9 Wireless, černá
Produkt není určen k prodeji.
SteelSeries Aerox 5 Wireless, černá_471154221
SteelSeries Aerox 5 Wireless, černá
Produkt není určen k prodeji.
autor: Tomáš Lichnovský

SteelSeries nedávno vzbudil rozruch se svými novými herními myšmi Aerox, které ohromily designem, ultranízkou hmotností i super cenou. Ale kterou vybrat? Nebo lovit i v řadách Rival a Prime?

Pokud berete gaming aspoň trochu vážně, tak víte, že bez dobré herní myši to nejde. Velký rozsah CPI, kvalitní kluzáky, nízká váha, dostatek programovatelných tlačítek… Přesně takhle asi uvažovali inženýři v dánské firmě SteelSeries, když se dali do práce na nové sérii herních myší Aerox. A ta se fakt povedla. Vybrat si můžete (musíte!) z perforovaných myší Aerox 3, Aerox 5 a Aerox 9 s RGB osvětlením, které se liší hlavně hmotností a počtem programovatelných tlačítek. Která herní myš SteelSeries se bude nejlépe hodit právě k vám?

Aerox 9 ocení nároční hráči MMO

Chcete to nejlepší? Vlajková loď SteelSeries Aerox 9 Wireless by měla být jasnou volbou milovníků her MMO (massively multiplayer online), protože nabízí všechno, co potřebujete k hraní v otevřeném světě proti ostatním hráčům. Tato bezdrátová myška má optický snímač s volitelnou citlivostí od 100 až do 18 000 CPI, takže máte záruku přesných pohybů při míření a střelbě. Kromě toho na myši najdete celkem 18 programovatelných tlačítek, abyste se nemuseli zdržovat přepínáním mezi předměty/zbraněmi na klávesnici nebo listováním v inventáři.

ČTĚTE TAKÉ: Nízká hmotnost, špičková rychlost. Nové herní myši SteelSeries Aerox se odhalují

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Herní myš SteelSeries Aerox 9 má celkem 18 programovatelných tlačítek.

S hmotností 89 gramů patří k nejlehčím herním myším v této cenové kategorii (cca do 4000 Kč), nicméně její sestry jsou ještě lehčí, protože mají méně tlačítek – Aerox 5 má 74 gramů a Aerox 3 dokonce jenom 68 gramů. Také Aerox 9 má certifikaci IP54, zajišťující odolnost proti polití, prachu a dalším malým nečistotám. Všechna důležitá elektronika je pod efektní děrovanou konstrukcí ukryta ještě v samostatném pouzdře s názvem AquaBarrier. Co se týče opotřebování, výrobce garantuje 80 milionů kliknutí. Slušná porce hraní.

Chci Aerox 9

Modelová řada Aerox pro rok 2022 se opravdu povedla.

Aerox 5 je hlavně ideální pro FPS (střelce)

Už zmiňovaná myš SteelSeries Aerox 5 Wireless je ještě lehčí než „devítka“. S hmotností 74 gramů nabízí ideální poměr mezi hmotností a počtem tlačítek, které při střílečce reálně využijete. Pokud se chcete zlepšit v FPS módech (first person shooter), nižší hmotnost vám přijde vhod, protože se vám s myší bude lépe a rychleji pohybovat. Celkem 9 programovatelných tlačítek vám určitě bude stačit. Také tato myš má citlivost od 100 do 18 000 CPI, certifikaci IP54 nebo AquaBarrier.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aerox 5, ale i 3 nebo 9 mají optický senzor s 18 000 CPI.

Aerox 5 u nás na CZC.cz najdete v bezdrátové verzi i ve verzi drátové (Aerox 5). Pokud byste nevěděli, co vám bude při hraní víc vyhovovat, připlaťte si za bezdrátovou, protože k ní můžete kabel kdykoliv připojit. Součástí balení je totiž kvalitní opletený kabel z USB-C na USB-A. Výdrž baterie u bezdrátové verze je cca 80/200 hodin. Jestli chcete ušetřit, můžete jít i do Aerox 3 se 6 programovatelnými tlačítky a s nejnižší hmotností 68 gramů.

Chci Aerox 5

ČTĚTE TAKÉ: Recenze: SteelSeries Aerox 3 Wireless – evoluce v přímém přenosu

Nezapomeňme na série Rival a Prime 

Pro méně náročné hráče nebo hráče, kteří na sebe na veřejnosti nechtějí příliš upozorňovat, jsou tu herní myši Rival a Prime. Oproti myším Aerox nemají perforované tělo, naopak – vypadají o něco více jako „běžné myši“, takže ve škole na přednášce, v práci nebo ve vlaku na vás nebude zírat tolik zvědavých očí. A hodí se taky k „negamerským“ notebookům.

Myš SteelSeries Prime má oproti sérii Aerox umírněnější design.

Například modely SteelSeries Rival 5 nebo Prime Wireless mají také citlivost až 18 000 CPI, ale jsou těžší, nemají tolik programovatelných tlačítek a jejich RGB podsvícení je spíše umírněné. Ale i tak jde v této cenové kategorii (cca do 2000 Kč) o super herní myši. Zárukou kvality herního příslušenství SteelSeries je například partnerství této značky s Electronic Arts nebo s profesionální ligou Major League Gaming. Tak co, kterou si vyberete?

Všechny myši SteelSeries

 

 

nahoru