Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Bazinga! Seriál Teorie velkého třesku se dočká zbrusu nového spin-offu

Bazinga! Seriál Teorie velkého třesku se dočká zbrusu nového spin-offu

Události
Hrnek The Big Bang Theory - Casting, 320 ml_2041633667
Hrnek The Big Bang Theory - Casting, 320 ml
206 Kč 249 Kč
Millenium šachový počítač Chess Genius Pro_735311559
Millenium šachový počítač Chess Genius Pro
3 298 Kč 3 990 Kč

Chyběl vám Sheldon, Leonard, Howard, Raj, Penny, Amy a Bernadette? Pak pro vás máme zajímavou zprávu.

Po skončení prezentace Warner Bros. celý svět obrátila naruby zpráva o novém seriálu z čarodějnického univerza Harry Potter. Neměli bychom však zapomínat ani na další zajímavé dění ze seriálového světa, třeba novou adaptaci části ságy Píseň ledu a ohně George R. R. Martina, kterou spíše znáte jako Hru o trůny. Také další zpráva je totiž opravdu třeskutá. A to doslova.

Zbrusu nového seriálu na platformě (HBO) MAX se totiž dočká i oblíbená značka Teorie velkého třesku. Seriál se v USA pod původním názvem The Big Bang Theory vysílal v průběhu let 2007 až 2019 a spolu se sitcomem How I Met Your Mother (Jak jsem poznal vaši matku) na něm odrostla celá jedna generace nejen amerických diváků. Televize CBS si nakonec objednala dnes těžko uvěřitelných 12 sérií. 

Komediální příhody čtveřice vědců (respektive trojice vědců a jednoho inženýra, jak by samozřejmě podotkl Sheldon Cooper), a také sympatické blondýnky Penny, si vysloužily mnoho cen Emmy a Zlatých glóbů. V průběhu vysílání se v seriálu objevila řada známých tváří včetně fyzika Stephena Hawkinga. Na závěrečnou epizodu celé show, ve které Sheldon převzal Nobelovu cenu, se jen ve Spojených státech dívalo v premiérovém vysílání 18 milionů lidí.

Podruhé, respektive potřetí do stejné řeky

Sluší se dodat, že v případě značky TBBT nejde o první spin-off. Už šest sezón má totiž za sebou seriál zvaný Young Sheldon (česky Malý Sheldon). Role devítiletého vědátora s mírně autistickými rysy se zhostil vynikající Iain Armitage. Jim Parsons se v seriálu objevuje skrze vypravěčské voice-overy. Malý Sheldon je v současnosti vůbec nejsledovanějším komediálním seriálem v USA a pro příští televizní sezónu je objednána jeho již sedmá řada.

O čem bude plánovaný druhý spin-off, a tedy celkově již třetí televizní show? To zatím nevíme. Potvrzeno je však to, že se v roli spoluautora a výkonného producenta vrátí geniální tvůrce Chuck Lorre. Respektovaný americký magazín Variety spekuluje o tom, že by nový seriál měl mít delší stopáž (možná až hodinovou) a zcela nové herecké obsazení. Avšak známé hvězdy jako Johnny Galecki (Leonard Hofstadter) nebo Kaley Cuoco (Penny) by se měly vrátit do jednotlivých epizod minimálně jako tzv. guest stars. Stejný přístup aktuálně volí seriál Jak jsem poznala vašeho otce, kde se v epizodních rolích objevila tajemná Robin Scherbatsky i populární záletník Barney Stinson. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

Hurá

Chybí mi všichni vyjmenovaní, kromě Bernadette :D

Zvědavost

No jsem zvědavý, Young Sheldon (proč to v češtině není Mladý Sheldon? To zase někdo měl kreativní "nápad".) mne příjemně překvapil, neboť jsem čekal ždímačku na peníze visící na TBBT, ale vyklubal se z toho příjemně vtipný seriál jedoucí po vlastní ose, nebojící se občas zapřít události vyprávění v TBBT pro funkčnost vlastního příběhu. Tak jestli bude nový spin podobně povedený, bude to fajn.

@m.tauchman: Mě zarazilo 6 let hraní 9té postavy. Něco jako "Mladý převodník Helmut již 50 let..." 😁

Máš něco na srdci?

nahoru