Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Beat Saber patří Facebooku, největší sociální síť koupila české vývojáře

Beat Saber patří Facebooku, největší sociální síť koupila české vývojáře

Události
Oculus Quest, 128GB + 2x Oculus Touch ovladač_2097106847
Oculus Quest, 128GB + 2x Oculus Touch ovladač
Produkt není určen k prodeji.
HTC Vive Cosmos virtuální brýle_949143076
HTC Vive Cosmos virtuální brýle
Produkt není určen k prodeji.

O hře Beat Saber se právem hovoří jako o jednom z nejúspěšnějších českých titulů poslední dekády. Studio Beat Games dokonce zaujalo svým výtvorem i Facebook, největší sociální síť na světě jej tak koupila.

Pokud vás náhodou tento fenomén minul, Beat Saber je rytmická videohra určená výhradně pro virtuální realitu. Už od poloviny loňského roku je k dispozici pro headsety určené na počítače s operačním systémem Windows, jako jsou HTC Vive či Oculus Rift, ale také pro televizní konzoli PlayStation 4 od společnosti Sony.

Z vlastní zkušenosti mohu napsat, že jakkoliv působí celý koncept na první pohled triviálně, ve skutečnosti jde o návykovou hru. Hráč se převtělí do role futuristického šermíře, který s pomocí světelných mečů seká kostky pohybující se do rytmu na obrazovce. Cílem je úspěšně se prosekat celou skladbou až k samotnému konci. Pokud ale minete více kostek, hra končí.

Ukázka ze hry Beat Saber

 

Beat Saber má samozřejmě různé úrovně, přičemž ty nejnáročnější jsou již bez nadsázky „pekelné“. Hráči si při ní ve světě virtuální reality bystří hudební cit, postřeh a někdy se i pěkně zapotí. Jde v podstatě o kombinaci hry ve stylu Guitar Hero a simulátoru šermu.

Není bez zajímavosti, že za už krátce po vydání se titul umístil s hodnocením 99/100 v žebříčku deseti nejúspěšnějších her na Steamu. Letos v únoru dokonce hra vyhrála v soutěži D.I.C.E. Awards cenu za Nejlepší hru pro rozšířenou či virtuální realitu roku 2018.

Přijdou nové hry?

A všechny tyto úspěchy nyní tvůrci korunovali velkým prodejem studia společnosti Facebook, tvůrci hry se sídlem v Praze se tak stanou součástí Oculus Studios, které největší sociální síti světa také patří. Detaily transakce prozrazeny nebyly – tedy ani cena obchodu.

Pro samotné hráče by to nicméně nemělo znamenat žádnou změnu. Tvůrci slibují, že se budou i nadále starat o rozvoj této návykové rytmické hry. „Jsme nadšení, že se Beat Games připojilo k našemu týmu. Tohle je jen začátek,“ prohlásil zástupce americké společnosti Mike Verdu.

„Úspěchy Beat Games jsou už nyní působivé, ale Facebook a tým studia Beat Games ví, že se toho dá na poli virtuální reality, her a hudby udělat ještě mnohem více,“ doplnil Verdu s tím, že Beat Games bude pod křídly Oculus Studios „dál řízené nezávisle“.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (6)

.

Další úspěšná česká firma se svázanými rucemi. Škoda.

@Connor_CZ: Firma není česká ani omylem. Dvě ze tří hlavních jmen jsou slovenské národnosti.

@DW: Jsou zapsaní v českém obchodním rejstříku jako česká firma. To, že tam jsou ve vedení dva Slováci a jeden Čech tak neznamená, že je slovenská a co vím tak jsou z prahy. Takže je to česká firma.

@Lukasv22: To je jako kdybys řekl, že Cauldron je slovenská firma, kdyby byla tvořena 90% Čechů. Najednou by bylo všechno jinak. Rád bych, aby se slovenským vývojářům dostalo nějakého uznání, když jejich domácí scéna naprosto upadla.A česká pobočka Google je jako česká firma? Taky bys asi řekl, že americká, akorát filiálka. Tihle se sice zapsali do pražského/českého rejstříku, což ale na jejich národnosti nemění vůbec nic.Podle mě je to hodně slovenský úspěch. Dokonce víc, než český.

@DW: Nebudeš tomu věřit, ale Google Czech Republic, s.r.o. je podle rejstříku česká firma spadající pod americkou firmu GOOGLE a.s. Sám dělám pod německou firmou, ale česká pobočka je česká firma a tak to je. A když je strojařská firma sídlící v česku a registrovaná v ČOJ a je tam 80% ukrajinců tak je to ukrajinská firma podle vás? Známý má v anglii autoservis a je tam 5 čechů a 3 angličani a to je taky česká firma? pochybuji.

Blabla

Aspoň nebude konkurece když by se někdo z vás chtěl stát herním vývojářem.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru