Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Bez kompromisů: ASUS stvořil herní hybrid notebooku a stolního PC Události
ASUS ROG Mothership GZ700GX, černá Intel Gaming Bundle
ASUS ROG Mothership GZ700GX, černá
Produkt není určen k prodeji.

Bez kompromisů: ASUS stvořil herní hybrid notebooku a stolního PC

autor: Karel Dvořák
Stále si lámete hlavu, zda upřednostnit na hraní stolní PC nebo notebook? Díky společnosti ASUS už nemusíte, tento výrobce totiž stvořil hybrida mezi notebookem a stolní all-in-one sestavou. A výsledek vypadá více než povedeně.

Novinka zvaná ASUS ROG Mothership GZ700GX spatřila světla světa již letos v lednu na veletrhu CES v americkém Las Vegas. Tehdy se však ještě vůbec nevědělo, kdy by se mohl extrémně výkonný stroj s konvertibilní konstrukcí objevit na pultech obchodů. Nyní je již jasné, že letošní Vánoce stihne – předobjednávky již začaly.

ASUS ROG Mothership GZ700GX

 

Výkonnostní špička

Stroj zaujme na první pohled svou unikátní konstrukcí. V první řadě jde totiž o all-in-one sestavu, která ukrývá všechny důležité součástky v monitoru. Stačí však připojit klávesnici a máte výkonný herní notebook, který můžete vzít kamkoliv s sebou.

Přestože premiéru si tento stroj odbyl už v lednu a doba samozřejmě pokročila, výkonu má stále „matka“ na rozdávání. ROG Mothership GZ700GX kombinuje výkonný procesor s možností taktování Intel Core i9 deváté generace s grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2080 s 8GB pamětí typu GDDR6, která nabídne všechny moderní vychytávky – například ray-tracing v reálném čase u podporovaných titulů. Procesor Intel Core i9 nabízí mimochodem osm jader a 16 vláken, které se dovedou rozpálit až na 5 GHz. V základu pracují při taktu 2,4 GHz.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS ROG Mothership GZ700GX

 

G-Sync a prostorový zvuk

Do vínku dostal tento výkonný stroj dále 64 GB operační paměti typu DDR4 a dvě SSD s kapacitou 1024 GB, které pro dosažení vyššího výkonu v poli RAID. Vyzdvihnout si zaslouží u novinky také precizní systém chlazení, který je složen z několika heatpipe trubic a dvou aktivních ventilátorů. „Matka“ disponuje 17,3palcovým displejem s rozlišením Full HD. Jde mimochodem o rychlý 144Hz panel, který nabízí technologii G-Sync.

Hybrid se chlubí hned čtyřmi předními reproduktory s výkonem 4W na kanál. Nechybí ani inteligentní zesilovač Smart Amp, stejně jako podpora 7.1 virtuálního prostorového zvuku ve stereo sluchátkách. K dispozici je dále DAC ESS Sabre pro zvuk HiFi kvality. Odnímatelná klávesnice by pak měla uspokojit nároky i náročných hráčů. Podporuje barevné podsvícení Aura RGB, které můžete snadno přizpůsobovat, včetně zvýraznění herních zón. Samozřejmostí je funkce N-key rollover.

To chci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS ROG Mothership GZ700GX

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru