Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Bezdrátové mini-kombo Asus v akci [GEEK testuje]

Bezdrátové mini-kombo Asus v akci [GEEK testuje]

Recenze
ASUS ROG Falchion, Cherry MX Red, US_1743138491
ASUS ROG Falchion, Cherry MX Red, US
2 471 Kč 2 990 Kč
ASUS ROG STRIX Impact II Wireless, černá_2082910090
ASUS ROG STRIX Impact II Wireless, černá
Produkt není určen k prodeji.

K testování se mi dostalo zajímavé mini kombo bezdrátové klávesnice a myši od Asusu. Pokud chcete mobilitu a volnost, pak je tato dvojice jako stvořená k cestování nebo častým LAN party.

Klávesnice ROG Falchion je velikostně zařazena jako 63% model a jedná se opravdu o malý a vzhledově krásný kousek, ke kterému chováte zprvu opatrný přístup jako k dítěti. Ovšem když hrábnete do kláves a zjistíte kvalitu Cherry MX RED spínačů, pak se již není čeho bát. V rukou máte malého dravce, připraveného k náročným herním kláním.

Pokud máte v levé ruce odolné brnění, tak v pravé potřebujete ostré kopí, a to nám zastoupí bezdrátová myš Asus ROG Strix Impact II.  Menší velikost akorát do dlaně a svoboda pohybu bez kabelu, to je opět výhoda, zejména pro mobilitu. A díky možné synchronizaci RGB podsvícení přes Armoury crate software od Asusu nastavíte tomuto kombu i správné bojové barvy. Nyní se již pojďme podívat na detaily.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS ROG Falchion   

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

     ASUS ROG STRIX Impact II Wireless

 

Klávesnice Asus ROG Falchion

Klávesnice je opravdu kompaktní, dodávaná s ochranným polykarbonátovým krytem, který poslouží právě při převážení a zabrání poškození nebo vniknutí nečistot. Kryt je vyveden v ROG designu a vypadá i na pohled velmi dobře. Dá se také šikovně umístit pod klávesnici pro dokonalé rozptýlení RGB podsvícení. Samotná klávesnice je skvěle zpracována a její váha 520 g a pogumování spodních částí zajistí bezproblémovou stabilitu na stole. V balení je ještě USB dongle k bezdrátovému propojení, který má šikovně vymyšlené uložení v těle klávesnice ze zadní strany. Zde se ještě nachází přepínací tlačítko k zapnutí a výstup USB-C pro zapojení kabelu k dobití nebo případnému využití v kabelovém režimu.  Na levé straně nahmátneme dotykový panel, kterému lze nastavit různé funkce a zjednoduší tak uživatelsky ovládání.

Co se týče bezdrátového propojení, je využívána technologie Wifi, která má nižší latence a větší dosah než Bluetooth. Velmi dobře je dimenzovaná baterie s kapacitou 4000mAh a udávanou výdrží až 450 hodin. To už je velká pohoda do herních bitev a nemusíte se obávat častého dobíjení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Zárukou kvality a hlavní zbraní této klávesnice jsou Cherry MX RED spínače s efektním RGB podsvícením. RED jsou pro mě optimální lineární spínače pro herní užití a také psaní je velmi pohodlné s dostatečnou odezvou.  Ke 100 % registraci stisku každé klávesy nám dopomáhají funkce 100 % ANTI-GHOSTING & N-KEY ROLLOVER. Klávesnice má také vnitřní paměť, do které lze uložit až 6 profilů včetně maker a schémat. Dotykový panel na levé straně je ideální nechat nastavený pro zesílení a zeslabení zvuku. Přejetím prstu si pak jednoduše upravíte hladinu zvuku, což je opět něco navíc a zajímavý nápad, který Falchion přidává na jedinečnosti.

Co se týče podsvícení a nastavení funkcí, k tomu nám poslouží software Armoury crate od Asusu. Veškeré kompatibilní komponenty se přes něj dají také jednoduše synchronizovat. Software je přehledný a v češtině. Na první záložce je možné nastavit různé funkce jednotlivým klávesám včetně maker, na další lze přidělit funkci postrannímu dotykovému panelu. Potom už zde máme opravdu obsáhlé nastavení podsvícení kláves. Lze zvolit plno různých efektů, intenzity podsvícení, rychlost a směr přechodu efektů a komu by to nestačilo, může si instalovat ještě Aura Creator, kde se dá uživatelsky propracovat podsvícení zcela do detailů. Na záložce napájení jsme informování o stavu baterie a můžeme navolit prodlevu pro režim spánku nebo úsporný režim, plus indikaci nízkého stavu baterie při určitém procentu nabití. Nechybí možnost aktualizovat firmware.

Jak na mě tedy celkově zapůsobila tato malá herní krasavice? Bez nějakých odboček můžu jednoznačně prohlásit, že se jedná o skvělý kus HW, který jsem si zamiloval od první chvíle. Zde prakticky nelze najít chyby. Krásná vzhledově, skvělé zpracování, mé oblíbené Cherry MX RED spínače, dlouhá výdrž na baterii s neznatelnou latencí. K tomu se přidá velmi dobře a intuitivně řešený software v češtině, vnitřní paměť pro uložení nastavení ke každému PC a máme tu skvělou kompaktní klávesnici, kterou vám bude každý při turnajích závidět. ROG označení zde není pro nic, jednoduše ukazuje na dokonalost. Někomu může vadit vyšší cena, která se v době testování pohybovala okolo 4 tisíc. Ale za ty peníze dostanete špičkový model, který nemá zatím vcelku konkurenci. Pokud vás tedy zajímá tento styl menší klávesnice a chcete mít skladného parťáka na cesty s možností bezdrátového propojení, našli jste právě špičku v dané kategorii, která vás nenechá v herních bitvách na pochybách.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Myš Asus ROG STRIX Impact II Wireless

Co by nám byla skvělá klávesnice bez myši podobného ladění. Proto zde máme bezdrátovou verzi modelu Impact II, která je schopná vytvořit kvalitní a efektní pár. Jedná se o lehkou myš o váze cca 93 gramů. Propojení funguje opět bezdrátově v pásmu 2,4Ghz s neznatelnou latencí a funkcí, kdy se myš spolehlivě vyhne rušení jiných zařízení a dokáže plynule přepínat mezi kanály. Možnost je i propojení kabelem, jen je třeba přepnout tlačítko na spodní straně. Zde se nachází i druhé tlačítko pro ovládání citlivosti DPI.

Základem herní pohody je kvalitní snímač s možností nastavení citlivosti až 16 000 DPI a akcelerací až 40 g. Zde jsem cítil opravdovou jistotu a neměl jsem ve hrách žádný problém. Reakce jsou velmi rychlé a myš pod rukou prakticky necítíte. Úchop je někde mezi technikou držení prsty a dlaní, skvěle fungují kluzáky, které jsou větších rozměrů a dopomáhají hladkému skluzu po jakémkoliv povrchu. Myš využívá kvalitní Omron spínače s životností až 50 miliónů kliknutí, které jsou zde navíc jednoduše vyměnitelné, čímž si prodloužíte životnost a zvolíte si v případě potřeby ty, které vám nejvíce vyhovují. Navíc lze otočnými knoflíky navolit i zdvih a tím reakce spínačů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ergonomie je jednoduchá, avšak v tom je často síla. Myš se drží bez problémů a zdrsnění povrchu po stranách mřížkováním působí příjemně. Máme zde 5 tlačítek, na které je možno naprogramovat funkce. Osobně moc nemám rád přepínač DPI na spodní straně, ale to už je věc vkusu a používání. Rolovací kolečko by mohlo být více odhlučněno a také mi moc nesedí nevýrazné odlišení bočních tlačítek, takže určité nedostatky by se zde našli.  Pro efektní vzhled je na zadní části přítomné podsvícené logo výrobce a svítí nám i oblast rolovacího kolečka. Opět lze vše odladit v aplikaci Armoury crate a případně synchronizovat s ostatním HW od Asusu. Plus lze přidat funkce tlačítkům, či vybrat zvolené citlivosti.

Pokud shrneme všechny vlastnosti této bezdrátové myši, opět převažují klady. Impact II je přesná myš, která se dobře ovládá a díky Wifi propojení bude skvělým společníkem pro časté cestování nebo LAN party. Kvalitní spínače s možností výměny, dobrá ergonomie. Tuto myš můžeme bez problémů zařadit jako společníka ke skvělé klávesnici Falchion. Cena v době testování byla 1899 Kč, což je za kvalitní bezdrátovou myš odpovídající a slušné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Síla komba od Asusu

V dnešním článku jsem odzkoušel bezdrátové kombo od Asusu, které ve výsledku překvapilo velmi pozitivně a opravdu mě zaujalo. Pokud sháníte kompaktní klávesnici a k tomu lehkou a přesnou myš, dostanete opravdovou kvalitu bez větších kompromisů. Už nebudete omezování kabelovým připojením a prakticky ani nepoznáte rozdíl díky skvělé odezvě. Paráda na stole je zaručena pomocí RGB podsvícení, které lze navíc synchronizovat pomocí Aura Sync.

Pokud jste nadšenec do LAN party či jiných turnajových klání, pak toto kombo oslní vaše protihráče a budete mít díky vysoké kvalitě náskok oproti soupeřům. Klávesnice je jednoduše úžasným kouskem HW, který budete obdivovat od první chvíle. Myš pak skvěle sekunduje a pomáhá vytvořit pohodu pro dlouhá klání. O něco větší investice se dle mě vyplatí, kvalitní komponenty zvýší vaši přesnost, což dělá v turnajích rozdíly. A to je pro hráče podstatné, mít jistotu v technice a pak už jen pilovat své výkony. Paření zdar!

ASUS ROG Falchion      ASUS ROG STRIX Impact II Wireless

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru