Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Bezpečí na prvním místě. Obzvláště v kuchyni

Bezpečí na prvním místě. Obzvláště v kuchyni

Návody

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Úsloví tak staré, že bychom jej mohli tesat do kamene. Platí nicméně i v dnešní době. A připravit se na možná rizika je vhodné už při zařizování chytré domácnosti, jak si ukážeme v řádcích níže.

V jednom z předchozích speciálů jsme si představili chytré pomocníky do kuchyně. Ušetřit čas a mít kontrolu nad naší životosprávou dovolují například chytré váhy, inteligentní varné konvice či chytré rýžovary. V dnešní době dokonce není problém ani mít přímo v kuchyni vlastní malou zahrádku.

V dnešním článku se nicméně zaměříme na zabezpečení – protože právě v kuchyni se jej nevyplácí podceňovat. Na mysli nemáme ani tolik přístroje určené ke střežení prostoru před nenechavými zloději, jako nejrůznější detektory kouře a plynu. Právě ty totiž mohou být první účinnou obranou před velkým neštěstím.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytrý detektor kouře

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bezpečnost celé domácnosti můžete kontrolovat pohodlně s pomocí chytrého telefonu

 

Detekuje kouř, pokročilejší modely i plyn

Bezdrátový detektor kouře by měl být nedílnou součástí vašeho chytrého domova, nabízí vám totiž maximální bezpečí. Hlavní výhoda proti obyčejným modelům je nasnadě: Nezáleží na tom, jestli jste doma, v práci nebo na dovolené, bezdrátový detektor kouře vás prostřednictvím různých prostředků okamžitě upozorní na vznik jakéhokoliv kouře u vás doma. Pokročilejší modely dovedou detekovat také přítomnost jedovatého plynu oxidu uhelnatého.

Kromě toho můžete detektor kouře propojit s centrální řídící jednotkou tak, aby se v případě nouze prováděly nezbytné kroky zcela automaticky – například aby se sám uzavřel přívod plynu. Stejně tak se mohou uvést do okamžité činnosti i další komponenty systému, takže v případě poplachu se může rozsvítit červené varovné světlo nebo se může spustit varovná siréna.

Právě proto je vhodnější vybírat detektory kouře, které jsou schopné spolupracovat s více zařízeními najednou. To zpravidla zařídí otevřené síťové protokoly, jako je Z-Wave. Ten jsme si důkladně představili už ve článku, který byl věnován samotným řídicím jednotkám.

Inteligentní detektor kouře v akci

 

Instalaci zvládne každý

Detektor kouře můžete rychle a snadno umístit na jakýkoliv vodorovný strop. Lze jej také jednoduše propojit s ostatními komponenty domácího řídicího systému kdykoliv později, pokud se v budoucnu rozhodnete rozšířit a zabezpečit váš chytrý domov.

Počáteční konfiguraci a každou další změnu nastavení můžete provést prostřednictvím řídicí jednotky z počítače nebo zpravidla pomocí aplikace pro chytré telefony. Pozor je nutné dávat pouze na to, zda je detektor vybaven baterií, nebo se napájí prostřednictvím adaptéru do zásuvky – v případě druhé možnosti by totiž mohla být instalace na strop trochu problematická.

Instalaci zvládne bez problémů každý

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru