Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Blade Runner opět na scéně. Herní komunita znovu oživila ikonickou adventuru Události

Blade Runner opět na scéně. Herní komunita znovu oživila ikonickou adventuru

autor: Petr Kirs
Již více než dvacet let uplynulo od premiéry ikonické adventury Blade Runner. Nyní však díky herní komunitě opět vychází, a to v upravené verzi pro moderní počítače. Titul je možné zakoupit exkluzivně na GOG.com.

Psal se rok 1997, kdy herní studio Westwood vydalo temnou sci-fi adventuru Blade Runner, která měla předlohu ve stejnojmenném snímku od Ridleyho Scotta z roku 1982. Během pár let se stal titul bez nadsázky ikonickým, i když díky pokroku si jej hráči na moderních sestavách s displeji s vysokým rozlišením a s moderními operačními systémy prakticky zahrát nemohli.

Intro ke hře Blade Runner

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka ze hry Blade Runner

 

Fanoušci se ale nechtěli tak snadno vzdát, a tak se pustili do práce. Protože původní zdrojové kódy se za více než dvě dekády již dávno ztratili, komunita posledních osm let studovala starou hru, aby ji mohla znovu vydat. To se nakonec za pomoci majitele filmových práv Alcon Interactive skutečně povedlo, a tak nyní vychází původní Blade Runner v novém kabátu na obchodu GOG.com.

K dispozici je však verze určená výhradně pro PC, vyjde na 8,19 eur, což je v přepočtu něco málo přes 200 Kč. Za tuto částku získají zájemci digitální licenci, kterou mohou okamžitě po zaplacení nainstalovat. Ta je přitom kompatibilní nejen se stroji, které jsou postaveny na platformě Windows, ale také s PC běžícími na Linuxu a macOS.

Blade Runner nabízí velmi podobnou zápletku jako samotný film. Hráči se převtělí do role detektiva Raye McCoye, který dbá na právo a pořádek v Los Angeles. Děj se mimochodem odehrává v roce 2019, před více než dvěma dekádami si jej ale tvůrci představovali úplně jinak – McCoy je tak nucen nahánět replikanty, přičemž během své práce narazí na více než sedm desítek různých animovaných charakterů. Chybět přitom nebudou ani postavy, které se objevili ve filmové předloze.

Původní titul Blade Runner si koupilo více než milion lidí. Jak velký úspěch bude mít nová verze, ukáže až čas.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka ze hry Blade Runner

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka ze hry Blade Runner

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru