Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Bláznivý cirkus, nebo nenápadná kostka? Jak bude vypadat nejvýkonnější konzole Události

Bláznivý cirkus, nebo nenápadná kostka? Jak bude vypadat nejvýkonnější konzole

autor: Karel Dvořák
Na přelomu loňského a letošního roku rozvířila poklidné vody herního náčiní společnost Slightly Mad. Oznámila totiž práce na nejvýkonnější herní konzoli na světě. Nyní tvůrci zveřejnili několik zajímavých konceptů toho, jak by mohla novinka vypadat.

Designové studie nejvýkonnější konzole zvané Mad Box zveřejnil na svém Twitteru Ian Bell, zakladatel a šéf herního studia Slightly Mad. A nutno podotknout, že při pohledu na jejich různorodost se tají dech. Jedna z nich totiž díky netradičnímu tvaru a výraznému LED podsvícení připomíná nějakou variaci na cirkusový stan. Spíše nenápadně pak vypadá kostka, která má jeden roh seříznutý. Právě na něm bude stát.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jeden z konceptů konzole Mad Box

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jeden z konceptů konzole Mad Box

 

Další variace se více podobá dnešním televizním konzolím – má podlouhlou konstrukci ve stylu nějakého blu-ray přehrávače. U ní se přitom počítá s vertikálním i horizontálním provedením. U této verze se mimochodem setkáváme také s ovladači, které se minimálně rozmístěním ovládacích prvků velmi podobají gamepadu od Xboxu. Ve srovnání s ním je ale hlavní výhodou dotyková obrazovka, na které se zobrazují některé notifikace a zároveň je prostřednictvím něj možné ovládat některé prvky hry.

Ať už vyhraje kterýkoliv koncept, jasné je to, že práce jsou v plném proudu a že řeči o nové konzoli nebyly mlácením prázdné slámy. Na finální verdikt o tom, jak bude novinka nakonec vypadat, si budeme muset ale ještě nějakou dobu počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vy mohly vypadat gamepady

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vy mohly vypadat gamepady

 

Připravena na éru 4K

O samotné konzoli se toho ale zatím ví jen velmi málo. „Co je Mad Box? Je to ta nejvýkonnější konzole, která kdy byla postavená. Chcete hraní ve 4K či virtuální realitu při 60 snímcích za sekundu? Máte to mít,“ uvedl Ian Bell na Twitteru. Více toho prozradit nechtěl a na doplňující komentáře nereagoval.

V současnosti tak bohužel není zřejmé, kdy přesně se tato novinka objeví na pultech obchodů, ani kolik bude stát. Šéf herního studia Slightly Mad pouze doplnil, že s novou konzolí vydá jeho společnost také bezplatný engine pro snadný vývoj her právě pro tuto platformu. To by mohlo v konečném důsledku zlevnit hry, pokud tedy další herní vydavatelé na novou konzoli uslyší.

Slightly Mad nicméně šanci na úspěch rozhodně má, neboť ve světě her jde o zvučné jméno. Stojí za tituly, jako je Need for Speed: Shift 1 a 2, Test Drive: Ferrari Racing Legends či Project Cars 1 a 2, jak připomněl server Variety.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jeden z konceptů konzole Mad Box

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jeden z konceptů konzole Mad Box

Názory ostatních Geeků (2)

Kubacir KUB

Hrubku si opravte kluci

Kubacir 8. 2. 2019 17:39

Takto vy mohly vypadat gamepady

Proc neni volny muj nick PRO
Proc neni volny muj nick 8. 2. 2019 22:21

@Kubacir: Věc vkusu - za mne ani snad raději ne :)

Máš něco na srdci?

Nahoru