Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Božský režim bude součástí Windows 11

Božský režim bude součástí Windows 11

Události
Microsoft Windows 10 Home CZ 32bit DVD OEM_2088253857
Microsoft Windows 10 Home CZ 32bit DVD OEM
Produkt není určen k prodeji.
Microsoft Windows 10 Pro CZ 64bit DVD OEM_1454288293
Microsoft Windows 10 Pro CZ 64bit DVD OEM
Produkt není určen k prodeji.

Operační systém Windows 11 ještě oficiálně ani nevyšel, přesto se nejrůznější testeři předhánějí, kdo o něm nabídne zajímavější informace o této novince. Server Tom’s Guide například nyní upozornil, že nedílnou součástí jedenáctek bude Božský režim.

Božský režim není žádnou novinkou, kterou by přinášela platforma Windows 11. Tuto utajovanou funkci nabízely i některé předchozí verze operačního systému společnosti Microsoft, dostupná byla v sedmičkách, osmičkách i desítkách.

Počítače kompatibilní s Windows 11   Notebooky kompatibilní s Windows 11

 

Jde v podstatě o speciální složku, která obsahuje prakticky všechna myslitelná nastavení Windows a sdružuje je do přehledných nabídek. Standardně však tato složka není pro uživatele dostupná, zpřístupnit je ji nutné manuálně speciálním příkazem. Americký softwarový gigant totiž tuto funkci vytvořil především pro vývojáře.

Koncoví uživatelé totiž mohou některými změnami způsobit nestabilitu operačního systému. Nicméně každému, kdo si rád přizpůsobuje Windows doslova na míru, nebo často mění nastavení systému, se může tento režim hodin. K vytvoření Božského režimu stačí být na počítači přihlášen účtem administrátora a založit novou složku. Tu je nutné pojmenovat BožskýMód.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}.

Sluší se zmínit, že text před tečkou je pouze názvem složky. Božský režim si přepsáním tohoto textu můžete pojmenovat prakticky jakkoliv chcete. Například ILoveCZCcz.

 

Jak vytvořit božský režim ve Windows 10?

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nejprve je nutné vytvořit novou složku. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Složku je nutné pojmenovat BožskýMód.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tak se vytvoří božský mód

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Božský mód sdružuje prakticky všechna myslitelná nastavení Windows

 

Co přinesou jedenáctky?

Hned jako první zaujme uživatele patrně zcela nový vzhled, který působí moderněji a svěžeji. Ve výchozím nastavení jsou jedenáctky převlečeny do světle modré barvy, hlavním poznávacím znamením je nabídka Start umístěná uprostřed hlavní lišty. Jak připínáte na lištu další a další aplikace, Start se postupně posouvá doleva. Microsoft si od nového umístění slibuje, že bude „lépe na dosah“.

Přímo v prostředí Windows 11 bude možné používat také widgety, které jsou na mobilních zařízeních stále populárnější. Lidé si takto budou moci zobrazovat předpověď počasí, události z kalendáře, vývoj burzy či nové zprávy. Jednotlivá okna budou přitom moci umisťovat napříč plochou přesně podle svých představ, měnit půjde také jejich velikost.

Intuitivnější by měla být také práce s okny na hybridních zařízeních. Pokud například máte tablet s odpojitelnou klávesnicí, jedenáctky by měly automaticky upravit velikost oken a ovládacích prvků při práci s dotykovým displejem, aby se na ně uživatel lépe strefoval prstem ruky.

Více se o operačním systému Windows 11 dozvíte v našem dřívějším článku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru