Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Brno jako kolébka nových her? THQ Nordic zde otevírá nové studio

Brno jako kolébka nových her? THQ Nordic zde otevírá nové studio

Události
Kniha The Art of Kingdom Come: Deliverance_1881739119
Kniha The Art of Kingdom Come: Deliverance
Produkt není určen k prodeji.
Vinylová deska Kingdom Come: Deliverance - Album_265929059
Vinylová deska Kingdom Come: Deliverance - Album
Produkt není určen k prodeji.
autor: Stanislav Holý

Hernímu vydavatelství THQ Nordic se v České republice evidentně líbí. Po koupi českého studia Warhorse, které stojí za titulem Kingdom Come: Deliverance, se totiž vydavatelství rozhodlo otevřít v Brně zcela nové studio.

Vydavatelství THQ Nordic roste každým rokem. Jeho vedení je pověstné tím, že skupuje vše, co má nějaký potenciál či hodnotu. Však má také vydavatelství na kontě již desítky úspěšných akvizic. Jedna z posledních se týkala studia Vertigo Games, které se zaměřuje na hry pro virtuální realitu.

Čeští hráči si možná ještě vzpomenou na akvizici studia Warhorse. Za tvůrce světového hitu Kingdom Come: Deliverance zaplatilo vydavatelství THQ Nordic 1,1 miliardy korun, což není rozhodně zanedbatelná suma.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ze stránek nového brněnského studia se toho zatím příliš nedozvíme

 

Nyní však THQ Nordic nic nekupuje, ale v Česku rovnou studio zakládá. Oznámeno bylo zatím jako THQ Nordic – Studio Brno. Vedení vydavatelství se však nechalo slyšet, že nové studio se sídlem v druhém největším městě Česka se bude věnovat strategiím, simulacím i RPG. Na jeho chodu se budou podílet veteráni THQ Nordic a špičky českého herního průmyslu. Žádné bližší informace však zatím nebyly sděleny.

THQ Nordic zároveň zakládá další studio v kanadském Montréalu, jmenuje se Rainbow Studios Montréal. Jestli budou oba herní podniky nějak propojeny, ale zatím není jasné. Vzhledem k tomu, že nová studia budou startovat od píky, na oznámení nových her si ještě nějakou dobu počkáme. I tak to ale vypadá, že se Brno stane kolébkou nových her.

Názory ostatních Geeků (2)

martin005 MAR

Stránky

martin005 30. 9. 2020 17:51

Dobrý den,
můžete prosím poslat odkaz na stránky, ze kterých je pořízený screenshot obrázku v článku? Nikde takové stránky nelze dohledat a až nápadně se podobají stránkám nově otevřeného studia Nine Rocks Games, které THQ Nordic otvíralo letos v únoru https://www.ninerocksgames.com/.

martin005 MAR
martin005 7. 10. 2020 16:50

@martin005: Tak stránky jsem už dohledal: https://studiobrno.thqnordic.com/

Máš něco na srdci?

nahoru